Niż Zacharias nad Polską. Przyniesie wreszcie ciepło - w weekend wszędzie powyżej 20 stopni

Niż Zacharias z południowego wschodu przyniesie ciepłe i wilgotne powietrze. W najbliższych dniach możemy spodziewać się więc wyższych temperatur - nie oznacza to jednak braku opadów.

Jak podaje TVN Meteo od czwartku Polska będzie się znajdować pod wpływem niżu Zacharias. Przyniesie on zmianę pogody - pomimo deszczu i burz możemy spodziewać się znacznego ocieplenia.

Niż Zacharias przyniesie do Polski ocieplenie. Nadal jednak zapowiadane są burze i deszcz

W ostatnim tygodniu Polska pozostawała pod wpływem chłodnego powietrza arktycznego, który odpowiedzialny był za obniżenie temperatury w naszym kraju. Przyniósł on także opady deszczu, które niemal codziennie pojawiały się w różnych regionach Polski.

Od czwartku meteorolodzy zapowiadają stopniowy wzrost temperatur. W czwartek termometry pokażą od 14 stopni w Gdańsku do nawet 20 stopni w Kielcach, Rzeszowie i Przemyślu. Następnego dnia od 18 do 21 stopni. W weekend w całym kraju temperatura maksymalna przekroczy już 20 stopni. Najcieplejszy koniec tygodnia zapowiadany jest dla Zielonej Góry, gdzie w tych dniach będzie nawet 26 stopni.

Do niedzieli jednak utrzymać się będzie bardziej deszczowa pogoda. W weekend prognozowane są większe rozpogodzenia, jednak w drugiej połowie dnia przez Polskę przejść mogą silne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na najbliższe trzy dni (od czwartku do soboty 18 maja) wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla niemal całej Polski. W czwartek najsilniejsze burze przejdą przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie, podkarpackie, łódzkie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie i pomorskie. Bez ostrzeżeń w piątek tylko w województwie zachodniopomorskim i lubuskim, a w sobotę także w województwach dolnośląskim i opolskim.

Więcej o:
Komentarze (7)
Niż Zacharias nad Polską. W najbliższych dniach będzie cieplej - w weekend wszędzie powyżej 20 stopni
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 8 razy 4

  Niż Balbina, który zaciągnął niebo nad Polską brunatnymi chmurami - ustąpi dopiero późną jesienią ...

 • gesipipek65

  Oceniono 2 razy 0

  Niech leje ile wlezie. Przecież ponoć mamy suszę.

 • pedro.666

  Oceniono 6 razy 0

  Oho, zaraz si okaże, że Zachariasz jest częścią nacisku lobby żydowskiego z USA, bo to imię jakieś takie podejrzane... ;)

 • miastomakow

  Oceniono 13 razy -7

  chcielibyście czerscy żeby Polskę zniszczyła susza bo wtedy łatwiej byłoby nas zmusić do uległości. Nie cieszcie się jednak z tego, bo będziecie pierwszymi ofiarami gniewu społecznego. Tak jak zawsze było w historii, od średniowiecza poczynając.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX