"Tylko nie mów nikomu". O. Leon Knabit przeprasza za swój komentarz na temat filmu Sekielskich

Niedługo po premierze filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" o. Leon Knabit pytał jego twórcę: "Czy rzeczywiście zależy Panu na dobru dzieci w Polsce?". W środę postanowił przeprosić i wycofał się ze swojego wcześniejszego komentarza.

Po premierze "Tylko nie mów nikomu" przeor klasztoru w Tyńcu o. Leon Knabit pytał reżysera filmu Tomasza Sekielskiego o jego prawdziwe intencje. "Czy rzeczywiście chce Pan walczyć z pedofilią, czy w filmie chodzi tylko o <<dołożenie czarnym>>?" - napisał duchowny, zaznaczając, że nie obejrzał filmu Sekielskich w całości.

O. Leon Knabit przeprasza za wpis o filmie "Tylko nie mów nikomu"

Po kilku dniach od premiery "Tylko nie mów nikomu", o. Knabit postanowił nadrobić zaległości i obejrzeć cały film Tomasza i Marka Sekielskich. Po tym seansie zmienił zdanie na jego temat i przeprosił za swój wcześniejszy post, który po namyśle usunął z Facebooka. "Chcę przeprosić wszystkich, którzy poczuli się nim urażeni" - napisał przeor klasztoru w Tyńcu.

Mam nadzieję, że szeregi Kościoła zostaną oczyszczone z przestępców seksualnych, ponieważ nic i nigdzie nie może usprawiedliwić krzywdy wyrządzonej najmłodszym. Jako że jestem mnichem sam podejmuję i innych zachęcam do modlitwy i pokuty za zło, które miało miejsce. Trzeba starać się wynagrodzić krzywdy, które zostały wyrządzone. Mam nadzieję, że znajdziemy do tego drogę.

- czytamy we wpisie o. Leona Knabita.

"Tylko nie mów nikomu". Reakcja duchownych na film Sekielskich

Przypomnijmy, że film Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" miał swoją premierę 11 maja. Od tamtej pory zdobył on ponad 16 milionów wyświetleń na platformie YouTube. Film został w całości sfinansowany ze zbiórki internetowej. W ciągu kilku godzin od opublikowania filmu oświadczenia wydało kilku dostojników kościelnych, w tym prymas Wojciech Polak, który napisał, że jest "głęboko poruszony" filmem "Tylko nie mów nikomu", z kolei przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował reżyserowi za stworzenie tego obrazu. Wśród duchownych nie brakuje jednak krytyków filmu Sekielskich. Sławoj Leszek Głódź zapytany przez dziennikarkę TVN o film "Tylko nie mów nikomu" odpowiedział, że "nie ogląda byle czego".

Więcej o:
Komentarze (249)
"Tylko nie mów nikomu". O. Leon Knabit przeprasza za swój post na Facebooku
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 109 razy 97

  Teraz, to przyszło polecenie z kurii, by pod publiczkę przepraszać. Musztarda po obiedzie ....

 • ok1111111

  Oceniono 78 razy 72

  Dlaczego ludzie Kościoła zawsze przepraszają tych, co "POCZULI SIĘ URAŻENI". Zaatakował Pan imiennie Sekielskich i to powinno pomóc Panu w określeniu adresata przeprosin. Formuła "tych, co poczuli się..." rozmywa faktycznie własną winę, sprowadza ją do osobistego odczucia odbiorcy. Czy taka formuła pani Podleśnej wystarczyłaby, żeby Kościół uznał sprawę profanacji za załatwioną?

 • june-of-44

  Oceniono 55 razy 51

  "Nie szukaj moralności w kościele".
  Te ostatnio wypowiedziane prawdziwe słowa zapadły mi w pamięć.

 • maza13

  Oceniono 58 razy 44

  widzę ,że zorganizowana akcja trwa. Polecenia z góry są następujące :
  1) przepraszamy
  2) z głupkowatych komentarzy (Flacha Głódź i inni) się rakiem wycofujemy
  3) tradycyjnie gramy na przeczekanie.
  4) chwilowo dzieci zostawiamy w spokoju a zajmujemy się aktywistami obojga płci . Seks z dorosłym nie jest taki zły?
  5) za kilka miesięcy wracamy do gry i hulaj dusza piekła nie ma

 • H2O H2O

  Oceniono 50 razy 42

  Nie powinien usuwać. To świadectwo hańby powinno pozostać ku przestrodze dla potomnych.

 • kuba.pl

  Oceniono 42 razy 38

  Panie Leonie, dla mnie stracił pan wcześniejszą wiarygodność - zachowuje się pan tak samo jak wszyscy pana współbracia w sukienkach - plotą bzdury, a następnie przepraszają. Czy to znaczy, że dorośli ludzie tzw. hierarchowie, nie potrafią się sensownie wypowiedzieć, a chcą być pasterzami narodu ? Żenada

 • supertiumacz

  Oceniono 40 razy 38

  "Chcę przeprosić wszystkich, którzy poczuli się nim urażeni"

  I znowu zwrot z przepraszaniem zbyt wrażliwych. Że niby taki bystry i cwany jest.

  "Przepraszam, że nazwałem Cię kretynem".
  "Przepraszam, jeśli poczułeś się urażony tym, że nazwałem Cię kretynem.".
  Jest różnica?


  Szanowny Panie Knabit, jeśli zrozumiało się błąd, to przeprasza się za własne słowa i czyny. Bezwarunkowo. Niezależnie od tego, czy ktoś usłyszał, zrozumiał czy puścił mimo uszu, bo ma gdzieś słowa osób takich, jak Pan.

  Chyba, że przeprasza się pod publikę, a poglądy ma się bez zmian.


  Coś czuję, że duchowni chcą całą aferę wziąć na przetrzymanie. Teraz będą przepraszać urażonych i bić się w pierś przy każdej okazji. Żeby rozeszło się po kościach. Pewnie jakieś wytyczne dostali z Watykanu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX