Niedziele handlowe 2019. Czy 19 maja będziemy mogli zrobić zakupy?

Od początku 2019 roku obowiązują nowe zasady dotyczące handlu w niedziele. To kolejna faza przygotowywania polskich konsumentów do tego, że już niedługo nie będą mogli zrobić zakupów w żadną niedzielę. Czy 19 maja to niedziela handlowa?

Od początku tego roku obowiązuje zasada, która mówi, że niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu, w ostatni weekend każdego z nich. W praktyce oznacza to, że 19 maja nie jest niedzielą handlową i nie będziemy mogli zrobić zakupów w supermarkecie czy w galerii handlowej. 

Niedziele handlowe 2019. Gdzie można coś kupić, gdy obowiązuje zakaz handlu?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe obowiązuje tylko niektórych przedsiębiorców. W ustawie o ograniczeniu handlu, która reguluje te kwestie, można znaleźć listę tych sklepów, które mogą handlować bez względu na to, czy wypada niedziela handlowa czy niedziela bez handlu. Takimi sklepami są m.in. apteki, piekarnie, punkty pocztowe, stacje benzynowe oraz sklepiki, w których w niedziele za kasą staje sam właściciel.

Więcej o:
Komentarze (15)
Niedziele handlowe 2019. Czy 19 maja będziemy mogli zrobić zakupy?
Zaloguj się
 • asyaba

  Oceniono 4 razy 4

  Już niedługo pogonimy pisiorów na śmietnik historii, i to my będziemy decydować o tym co chcemy robić. Czy chcemy iść do galerii handlowych, do kościoła, parku, czy chcemy spędzać czas w inny sposób. Jeżeli będę chciał pracować w niedzielę to też nikt nie będzie nakazowo decydował za mnie. Czas pogonić jedynie "słuszną" partię która chce decydować za nas.

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  Poki panuje ten bolszewicki, komuszy zakaz i sa niedziele handlowe to pytanie bedzie zadawane a durnie moga sie tylko wkurzac =)=):):)

 • van Koski

  Oceniono 7 razy 1

  Nie dajcie się nabrać, na nową kiełbasę wyborczą którą musi wprowadzić na dniach o ile chce wygrać wybory pewna tak zwana jak się nazwała" partia polityczna", a w rzeczywistości normalna sekta. Będą nimi tak aktualnie modne niedziele+. Ale tuż po wyborach wrócić do starego jak zwykle

 • stagrz20

  Oceniono 6 razy 0

  Wstyd by gazecie.pl zależało na bzdurnych klikaniach. Napiszcie, na pierwszej stronie, że niedziela jest handlowa, lub nie, a nie proście się o klikania, bo to jest oszustwo.

 • remislanc

  Oceniono 10 razy 0

  "Gdzie można coś kupić, gdy obowiązuje zakaz handlu"
  A cóż Ułomny Zupełnie chciałbyś kupić?

 • teneas

  Oceniono 3 razy -1

  Na giełdach i targowiskach każda niedziela jest handlowa. I to bez kas fiskalnych, ceł, podatków itp.

 • plastikpiokio

  Oceniono 3 razy -1

  to już jakiś obłęd ---ale ciemna masa to kupuje ---nie wiem czy wiecie ale rozpoczęto handlowanie widoczkami z kamer internetowych po prostu na ciekawych nałożyli bandyci characz -bakszysz chcesz oglądać to płać ---i to zarówno w niedzielę jak i swięta nawet państwowe .

 • Miki Miki

  Oceniono 4 razy -2

  Czy takie artykuły w związku z powstałym grafikiem pracy w niedzielę czekają nas Polaków do końca życia, czy tylko do najbliższych wyborów? Ile razy tytuł będzie brzmiał: czy najbliższy niedziela będzie pracująca? W pierdlu więźniowie mają tak samo: czy wyjdę w tym tygodniu na przepustkę czy nie? Nie czuję się z tym dobrze. Nie mam wolności wyboru.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX