Kolejna osoba z zarzutami ws. tęczowej Matki Boskiej. Nie przyznała się do winy

27-letnia Anna P. usłyszała zarzut obrazy uczuć religijnych w związku z rozwieszeniem w Płocku plakatów z Matką Boską w tęczowej aureoli. Po Elżbiecie Podleśnej to już druga osoba, która usłyszała zarzuty w tej sprawie. Policja wciąż szuka trzeciej z kobiet, która miała brać udział w akcji rozklejania plakatów.

O postawieniu zarzutów obrazy uczuć religijnych 27-letniej Annie P. poinformowała w środę Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku. Jak podkreśliła, postępowanie w sprawie trwa, a Anna P. to druga osoba, której postawiono zarzuty po tym, jak w nocy z 27 na 28 kwietnia na murach kościoła w Płocku porozklejano plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej w tęczowej aureoli. 

27-latka z zarzutem profanacji obrazu Matki Boskiej. Nie przyznała się do winy

Rzeczniczka prokuratury w rozmowie z Gazeta.pl poinformowała, że mieszkająca w Warszawie Anna P. usłyszała zarzut z artykułu 196 kodeksu karnego - ten sam, który usłyszała wcześniej Elżbieta Podleśna.

- Zarzut jest taki sam, bo zakłada, że kobiety działały wspólnie i w porozumieniu - wyjaśnia prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska w rozmowie z Gazeta.pl. - Anna P. nie przyznała się do zarzucanego czynu i odmówiła składania wyjaśnień - dodaje.

Jak przekazała rzeczniczka płockiej prokuratury, wcześniej Anna P. była przesłuchana na komendzie policji. Po przedstawieniu zarzutu została zwolniona do domu. Śledztwo jest w toku, a policjanci wciąż starają się ustalić tożsamość trzeciej z kobiet, która miała rozklejać w Płocku plakaty z Matką Boską w tęczowej aureoli. - Policja czeka też na opinie biegłych, dochodzenie trwa - podkreśla Śmigielska- Kowalska.

Zgodnie z artykułem 196. obraza uczuć religijnych jest zagrożona karą grzywny lub karą ograniczenia wolności do lat dwóch.

Zatrzymanie Elżbiety Podleśnej

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia aktywistka Elżbieta Podleśna została zatrzymana w związku z rozlepieniem na terenie płockiego kościoła świętego Dominika plakatów z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Wcześniej, na Wielkanoc, w tej parafii udekorowano Grób Pański tekturowymi pudłami z napisami: "LGBT", "gender", "zdrada", "kłamstwo" czy "kradzież". 

Kobieta informowała, że do jej zatrzymania doszło o 6 nad ranem, a policjanci przeprowadzili w jej domu rewizję. Podleśna mówiła też, że jej przesłuchanie trwało kilka godzin. Prokuratura informowała wówczas, że zatrzymanie Podleśnej było decyzją policji. "Policja zapukała o 7, a nie wtargnęła o 6" - komentował z kolei szef MSWiA Joachim Brudziński, który wcześniej dziękował policji za jej zatrzymanie.

Więcej o:
Komentarze (245)
Kolejna osoba z zarzutami ws. tęczowej Matki Boskiej. Nie przyznała się do winy
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 90 razy 84

  Obrażenie obrazka?
  A jak tam śledztwa w sprawie ukrywania przestępstw pefofilii przez kościelnych hierarchów?

 • realistas

  Oceniono 85 razy 79

  Pedofile w sutannach chodzą wolni i prokuratorów nie oburzają. Śmieszny i straszny zarazem ten kraik.

 • wolak007

  Oceniono 59 razy 55

  Złota aureola wygrywa z pedofilią w prokuraturach!...

 • 5-mamuska

  Oceniono 43 razy 39

  A czy ksiądz z Dolnego Śląska, który stwierdził, że wszystkie kobiety to potencjalne prostytutki nie obraża uczuć RELIGIJNYCH i Matki Boskiej "dziewicy"
  To tak jakbystwierdzićć, że każdy ksiądz to potencjalny pedofil.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 41 razy 37

  Szybko złapali tych pedofilii.

 • cozano

  Oceniono 43 razy 37

  W takich błahych sprawach policja pisowska jest bardzo szybka i bardzo surowa, a tymczasem chroniący przestępców biskupi jak na razie żadnych wezwań na przesłuchanie nie dostali, a ich pałace nie zostały przeszukane w sprawie dowodów przestępstw.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX