Prof. Dudek: Starsi biskupi działają na szkodę Kościoła bardziej niż Jażdżewski i antyklerykałowie

- Episkopat przemilczał "Kler" Smarzowskiego, ale dokumentu Sekielskiego przemilczeć się nie da - stwierdził w prof. Antoni Dudek rozmowie z Piotrem Maślakiem w Gazeta.pl. Politolog przekonywał, że "dla Kościoła byłoby lepiej, gdyby nastąpiła w nim zmiana pokoleniowa".
Więcej o:
Komentarze (155)
Prof. Dudek: Starsi biskupi działają na szkodę Kościoła bardziej niż Jażdżewski i antyklerykałowie
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 60 razy 50

  Niewazne jest, co by bylo najlepsze dla Kosciola.
  Wazne jest, co by bylo najlepsze dla Polski!

 • polakadam

  Oceniono 47 razy 43

  Kościół w Polsce stąpa dziś po kruchym lodzie. Panowie w sukienkach przegięli, i nie dostrzegają że w Polsce wyrosło nowe pokolenie, dla którego nie są żadnym autorytetem; wręcz przeciwnie, ich ciągłe wtrącanie się w politykę i w sprawy łóżkowo-seksualne rodzi coraz większy bunt. A teraz doszło jeszcze nagłośnienie braku moralności. Objawy widać. Malowanie haseł antykościelnych po drzwiach kościołów i coraz większa asertywność coraz większych grup ludzi wobec kościelnych funkcjonariuszy to też dziś fakty jeszcze kilka lat temu niewyobrażalne, podobnie jak powstawanie filmów ukazujących ich patologię. Powstało zapotrzebowanie społeczne na ograniczenie roli Kościoła.

  W konsekwencji powyższego, jeśli Kościół będzie trwał przy PiSie, obie te instytucje pociągną się nawzajem w dół. To ujemne sprzężenie zwrotne będzie tym silniejsze, im bardziej będą się nawzajem wspierać gdy tendencje zmiany nastrojów społecznych osiągną punkt krytyczny. PiSowi jest wszystko jedno, bo ta partia traktuje Kościół wyłącznie jako wehikuł służący zdobyciu i utrzymaniu władzy. Ale że hierarchia KRK nie dostrzega zagrożenia, to się dziwię. Oni zawsze dotychczas potrafili być za do momentu gdy zaczynali być przeciw, a tu najwyraźniej postanowili sprzedawać odpusty na pokładzie słonecznym tonącego Titanica licząc chyba na to, że w ostatniej chwili wymodlą jakaś szalupę ratunkową.

  Cóż, powodzenia nie życzę.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 56 razy 40

  ja śmiem twierdzić że zadni księża, ani nowi ani starzy, nie rozumieją ze dni KK w Polsce są już policzone tak jak w całej Europie, pewnych zmian nie można już zatrzymać

 • remo29

  Oceniono 37 razy 35

  "Nie spotkałem w moim życiu nikogo, kto by stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Engelsa, natomiast spotkałem wielu, którzy ją stracili po spotkaniu ze swoim proboszczem."
  Józef Tischner.

 • wolak007

  Oceniono 41 razy 35

  Czy pomniki JP2 na wzór tego licheńskiego - już dzisiaj zasłaniamy, czy jeszcze trzeba poczekać?...

 • falbor

  Oceniono 37 razy 31

  Prof.Dudek znakomicie wyczuwa natomiast nadchodzące wybory i nieuchronną zmianę władzy...
  i jest coraz mniej pryncypialny, za to coraz bardziej otwarty i liberalny!

 • andrzej2310

  Oceniono 30 razy 28

  Po skandalach w Irlandii teraz chodzi 20% ludzi do kościoła, a kiedyś było to 80%. Zobaczymy jak to sie ułoży w Polsce, nawet Dudek nie pomoże

 • krwawy_marry

  Oceniono 27 razy 25

  Od p. Jażdżewskiego to ja się proszę odpier..... Moja matka , zadeklarowana katoliczka ma dokładnie jego poglądy, podobnie jak potężna większość społeczeństwa. Tylko politycy są na kolanach przed biskupami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX