Gdańsk. Wypadek w tunelu pod Martwą Wisłą. Jedna osoba została ranna [WIDEO]

W tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. Zmieniający pas kierowca samochodu dostawczego wjechał w przejeżdżający obok samochód. Tunel był zablokowany przez cztery godziny.

Wypadek w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku w stronę Letnicy miał miejsce 14 maja około godziny 7:00 i został zarejestrowany przez kamerę monitoringu. Zdarzenie to spowodowało, że konieczne było zatrzymanie ruchu i zamknięcie wjazdu do tunelu na czas działania służb ratowniczych. Akcja ta trwała cztery godziny.

Gdańsk. Wypadek w tunelu pod Martwą Wisłą. Sprawca wypadku stracił prawo jazdy

Na nagraniu z monitoringu w tunelu pod Martwą Wisłą widać, że samochód dostawczy nagle zmienił pas z prawego na lewy i uderzył w przejeżdżający obok samochód, który następnie przewrócił się na bok i uderzył w ścianę tunelu. Po chwili furgonetka wjechała także w drugi pojazd, znajdujący się na lewym pasie. 

- Według wstępnych ustaleń, 23-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Renault jechał prawym pasem ruchu w kierunku alei Macieja Płażyńskiego. Chciał uniknąć zderzenia ze stojącymi samochodami, zmienił pas ruchu na lewy i zderzył się z samochodem marki Subaru, który jechał prawidłowo - mówi asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, którą cytuje portal TVN24.

Kierowca samochodu marki Subaru został przewieziony do szpitala z urazem kręgosłupa. Prowadzący renault 23-latek stracił prawo jazdy.

Więcej o:
Komentarze (23)
Gdańsk. Wypadek w tunelu pod Martwą Wisłą. Jedna osoba została ranna [WIDEO]
Zaloguj się
 • leemc12

  Oceniono 28 razy 26

  Prawie wszyscy kierowcy na tym filmie powinni dostać mandat za brak zachowania należytego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

 • nessuno

  Oceniono 15 razy 11

  Lubię takie kooorwy cfaniaczki, które zamiast karnie stać na swoim pasie to lubią znienacka i bez kierunkowskazu zmienić pas, byleby zyskac parę sekund.
  Szczyl z dostawczaka powinien mieć zabrane prawko, wysłany na ponowny i wnikliwy egzamin. Urka burka król podwórka.

 • glencok

  Oceniono 11 razy 9

  To jest brak umiejętności a nie nieuwaga. Przy zmianie pasa, trzeba spojrzeć przez ramię czy kogoś nie ma w martwej strefie, a nie w momencie jak jest pomysł zmiany pasa bezmyślnie skręcać kierownicę

 • kmosb

  Oceniono 14 razy 6

  Jazda na tzw cwaniaka - co będę stał w korku ,niech sobie inni postoją.

 • cezar85

  Oceniono 5 razy 5

  Śmiało, zmieścił się

 • qrzysiu

  Oceniono 2 razy 2

  Goowniarz z dostawczaka powinien być oddany pod opiekę miejscowego proboszcza i zamknięty na zakrystji.

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 2

  Kto mając prawko B siądzie za kierownicą dostawczaka, natychmiast zapomina o obowiązku włączenia kierunkowskazu i ustąpienia pierwszeństwa. Zwłaszcza dotyczy to furgonetek kurierskich. Trzeba wprowadzić kategorię np. C1 na dostawczaka. Na kursy przyjmować po ukończeniu 30 lat.

 • zz1026

  Oceniono 1 raz 1

  kierowca drogi nie obserwowal pewnie smsa pisal

  w dostawczakach siedzi sie wyzej
  z pozycji kierowcy widac co sie dzieje na drodze gosciu gdyby obesrwowal to by widizal ze hamuja 20 aut wczesniej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX