Sochaczew. Pijani nastolatkowie zniszczyli pylon przed komisariatem. Z aresztu poszli na maturę

Dwóch maturzystów zdemolowało podświetlany pylon przed nieużywanym jeszcze budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Po usłyszeniu zarzutów i opuszczeniu aresztu nastolatkowie udali się prosto na egzamin dojrzałości.

19-latkowie skakali i uderzali w podświetlany pylon, który ustawiony został przed nową KPP w Sochaczewie. Zniszczeniu uległa także kostka okalająca pylon oraz instalacja elektryczna. Sprawcy uwiecznili swój wyczyn telefonem komórkowym. 

Pijani 19-latkowie zniszczyli pylon przed komisariatem policji. Prosto z aresztu udali się na egzaminy maturalne

Po pościgu funkcjonariuszom policji udało się złapać jednego z nastolatków. Badania wykazały, że 19-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Następnie trafił on do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Maturzysta przyznał się do popełnionego czynu i został zwolniony z aresztu, dzięki czemu mógł podejść do egzaminu dojrzałości z języka polskiego.

Następnego dnia matur policjanci zatrzymali drugiego podejrzanego. 19-latek również usłyszał zarzut zniszczenia pylonu. Ze względu na trwające egzaminy funkcjonariusze postanowili przyspieszyć formalności tak, aby sprawca mógł bez przeszkód przystąpić do matury. Za uszkodzenie mienia nastolatkom grozi do 5 lat więzienia. Starty wynikające ze zniszczenia pylonu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Więcej o:
Komentarze (69)
Sochaczew. Pijani nastolatkowie zniszczyli pylon przed komisariatem. Z aresztu poszli na maturę
Zaloguj się
 • marcin.73

  Oceniono 22 razy 22

  Jeżeli chodzi o "egzamin dojrzałości", to zdali na 6, wybitnie dojrzałe zachowanie... Za moich czasów piło się dopiero po maturze, a przed ślęczało się nad książkami, ale widać te osobniki są wybitnie uzdolnione i na luzie podchodzą do sprawy...

 • sieceonk

  Oceniono 19 razy 19

  300 godzin prac społecznych np. sprzątania dzikich wysypisk śmieci oduczyłoby ich raz na zawsze takich akcji

 • wagadudu

  Oceniono 26 razy 18

  Głupie kulsony. Powinni ich zatrzymać na 48, to by mieli maturę w plecy, bo jak widać, jeszcze nie dojrzeli do egzaminu dojrzałości.

 • jango33

  Oceniono 19 razy 11

  "...przyznał się do popełnionego czynu i został zwolniony z aresztu..." tylko ten cytat wystarczy żeby pojąć w jakim kraju żyjemy

 • kmosb

  Oceniono 10 razy 10

  Mogą się chwalić że zdali egzamin na 5 ale w celi.

 • siwywaldi

  Oceniono 13 razy 9

  A mogli zostać policjantami, bo od pewnego czasu wobec braku chętnych, ta instytucja przyjmuje wszystkich, przy czym głupi i silni, są SZCZEGÓLNIE pożądani - zwłaszcza w ZOMO :-))
  Niestety teraz może być problem. I to pomimo zdanej matury... :-))

 • krzycha3

  Oceniono 7 razy 7

  Co za rury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX