"Tylko nie mów nikomu". Ojciec Andrzeja Dudy: Uważam, iż jest to sztucznie wytworzony problem

- Uważam, iż jest to sztucznie wytworzony problem. Cała kampania przeciw Kościołowi mi się nie podoba - powiedział Jan Duda komentując film Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Ojciec Andrzeja Dudy ocenił także, że nie wszyscy są dziś równi wobec prawa.

Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy udzielił wywiadu dla Wirtualnej Polski, w którym wypowiedział się na temat problemu pedofilii w Kościele. Ocenił, że dyskusja na ten temat jest wywołana sztucznie. Przyznał jednocześnie, że nie widział filmu Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu", ale go obejrzy, bo lubi "analizować zjawiska".

- Uważam, że obecna dyskusja jest sztucznie wywołana. Przedstawiciele Episkopatu wypowiedzieli się w filmie i ich stanowisko było bardzo czytelne. Kościół walczy ze zjawiskiem pedofilii wśród księży. Nie jest tajemnicą, że Kościół od zawsze miał wrogów. Teraz też ich ma. Ci wrogowie mają tubę, więc dzisiaj korzystają z niej - powiedział Jan Duda.

Film Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Jan Duda o pedofilii: "Czy prawo jest równe wobec wszystkich?"

Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy stwierdził, że państwo reaguje odpowiednio i używa narzędzi do zwalczania pedofilii, którymi dysponuje. Jan Duda powiedział również, że pewnym jest, że wszyscy powinni być równi wobec prawa i że nie ma miejsca na "święte krowy". Ocenił jednak, że rzeczywistość jest inna.

- Pewien pan, który jest światowego zasięgu celebrytą i ma wyrok na koncie, jest traktowany na innych zasadach. Nie będę wymieniał nazwiska tej osoby - powiedział Jan Duda.

Ojciec prezydenta Polski nie wymienił z imienia i nazwiska osoby, o którą mu chodziło, jednak przed nim o osobie tej wspominali różni politycy - zarówno ci należący do PiS-u, jak i innych ugrupowań politycznych. Chodzi o Romana Polańskiego, który został oskarżony o zgwałcenie 13-letniej dziewczynki i zawarł ugodę z prokuraturą, w której przyznał się do stosunków seksualnych z nieletnią, jednak przed usłyszeniem wyroku wyjechał ze Stanów Zjednoczonych do Paryża. W ostatnich dniach o znanym reżyserze mówiła m.in. Beata Kempa, kandydatka PiS do Parlamentu Europejskiego.

- Nie może być tak, że w naszym kraju politycznie poprawni bronią pana Polańskiego i uważają, że to, co zrobił jest ok i nie należy mówić o ekstradycji. Natomiast to, co zrobił ksiądz, to jest coś, co powinno się eskalować w sposób szczególny. Powinno się epatować księdza i Polańskiego, który skrzywdził dziecko - słowa Beaty Kempy cytuje "Gazeta Wyborcza".

"Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich. Andrzej Duda: "Film robi wrażenie"

Przypomnijmy, że "Tylko nie mów nikomu" obejrzał prezydent Andrzej Duda, który, według relacji szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego, był filmem wstrząśnięty i reagował bardzo emocjonalnie. Po projekcji filmu Tomasza i Marka Sekielskich prezydent Polski napisał na Twitterze, że "z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie", podkreślając, że rodzice powinni rozmawiać ze swoimi dziećmi. 

Więcej o:
Komentarze (756)
"Tylko nie mów nikomu". Ojciec Andrzeja Dudy: Uważam, iż jest to sztucznie wytworzony problem
Zaloguj się
 • feldkuratkatz

  Oceniono 339 razy 325

  Kogo obchodzi zdanie tego dewota? To właśnie dzięki takim jak on kościół i jego hierarchowie są bezkarni.

 • amuzc

  Oceniono 216 razy 206

  Jeżeli "korzenie" są tak ograniczone i głupie, to co powiedzieć o "latorośli"?

 • taroudant

  Oceniono 141 razy 135

  Czyżby tatuś zawoził małego Andrzejka na plebanię i odbierał na drugi dzień ? To by wiele wyjaśniało.

 • dziadekjam

  Oceniono 150 razy 132

  "Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy udzielił wywiadu dla Wirtualnej Polski, w którym wypowiedział się na temat problemu pedofilii w Kościele. Ocenił, że dyskusja na ten temat jest wywołana sztucznie. Przyznał jednocześnie, że nie widział filmu Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu", ale go obejrzy, bo lubi "analizować zjawiska".
  ===============================
  "Naukowiec" który ocenia coś czego jeszcze nie zna.

 • polakadam

  Oceniono 124 razy 122

  Za to niejaki Andrzej Dudo to naturalnie wytworzony problem. I sam Pan go wytworzyl. Nic dziwnego skoro ma takiego ojca dewota.

 • antypiss

  Oceniono 113 razy 107

  Beton moralny, normalnie nic nie dotarło do pana Dudy. Ginący gatunek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX