Pijany kierowca zatrzymał się na murze. Stracił prawo jazdy na wszystkie 16 kategorii, które posiadał

Kierowca z woj. warmińsko-mazurskiego udowodnił, że duże kwalifikacje i umiejętności nie zawsze idą w parze ze zdrowym rozsądkiem. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził, pomimo że miał prawie dwa promile alkoholu we krwi.

W poniedziałek około godziny 15 w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 64-letni mężczyzna jadący fordem stracił kontrolę nad pojazdem i całkowicie rozbił przód swojego auta o mur budynku gospodarczego. 

Bartoszyce. Pijany kierowca miał prawo jazdy na 16 kategorii

Zanim doszło do zderzenia ze ścianą, 64-latek zdawał się mieć problemy z prowadzeniem samochodu - inny kierowca musiał zjechać mu z drogi, kiedy się mijali. Chwilę później kierujący fordem uderzył w budynek. Pierwszą osobą na miejscu zdarzenia był mężczyzna, który był świadkiem nieostrożnej jazdy 64-latka. Gdy pobiegł, żeby sprawdzić, czy nic mu się nie stało, poczuł od niego silną woń alkoholu. Natychmiast zabrał mu kluczyki do auta i wezwał policję

Mundurowi ustalili, że mężczyzna ma prawie dwa promile alkoholu we krwi. Naturalną konsekwencją prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu było zabranie mu prawa jazdy. Wtedy okazało się, że 64-latek posiadał uprawnienia do prowadzenia pojazdów z wszystkich szesnastu kategorii. Na razie nie będzie mógł z nich korzystać. 

Mieszkaniec gminy Bartoszyce odpowie za naruszenia przepisów ruchu drogowego i przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to dwa lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej trzy lata i wysoka kara grzywny. 

Więcej o:
Komentarze (80)
Pijany kierowca zatrzymał się na murze. Stracił prawo jazdy na wszystkie 16 kategorii, które posiadał
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 42 razy 20

  W Wielkiej Polsce Katolickiej to na pewno nie mogło się wydarzyć, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Panujący Nam Prezes Polski Jego Wysokość Jarosław Kaczyński, Brat Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał) oraz Najwybitniejszym Premierem Powojennej Polski Mateuszem Morawieckim!!! Czuwa też nad naszym cudownym krajem Król Polski Jezus Chrystus i Jego Matka Przenajświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki!!! Na 100% to jakaś prowokacja obcych Narodowi sił, która ma na celu zniszczyć Nasz Kraj!!!!

 • ja5569

  Oceniono 14 razy 10

  Moze mu choc karte rowerowa zostawili?

 • volongoto41

  Oceniono 5 razy 5

  Jechał do monopolowego aby oddać puste butelki które opróżnił i kupić pełne...
  Alkoholizm, ma miejsce wtedy, gdy zachodzi trzecia pochodna po wypiciu! To znaczy gdy po imprezie zostanie nam tyle butelek, że po ich sprzedaniu będziemy mieli tyle pieniędzy, że zrobimy imprezę, po której za sprzedane z niej butelki będziemy w stanie kupić sobie
  jeszcze flaszkę...

 • a.k.traper

  Oceniono 7 razy 5

  Sporo osób, które zdały egzamin na PJ zdaje się zapominać, że to co wkuwali przed nie służy tylko do zdania egzaminu ale także później. W tym przypadku nie jest istotne ile miał kategorii, jeździł nietrzeźwy, wręcz pijany, obstawiałbym, że nie pierwszy raz.

 • baramboo

  Oceniono 4 razy 4

  Budynek mu się pod koła rzucił.

 • wredek123

  Oceniono 5 razy 3

  no kurde.... straszne.... powinien stracić tylko tyle promili swojego PJ, ile miał alkocholu we krwi.... tak by było uczciwie!
  A tu maż Ci los! "Państwo policyjne" prześladuje pijaków! A przecież pijaństwo to od wieków narodowa tradycja w tym kraju!! ;-P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX