Ks. Kobyliński w Gazeta.pl: Do 2001 roku pedofilię w Kościele tuszowano i kryto systemowo

- Niestety do roku 2001 tuszowanie pedofilii w Kościele katolickim miało charakter systemowy - mówił ksiądz Andrzej Kobyliński w rozmowie z Gazeta.pl. Jak dodał, krycie i przenoszenie księży-pedofilów z parafii do parafii w Polsce nadal jest nagminne, a "zmowa milczenia" w tej kwestii dotyczy wielu miejscowości.
Więcej o:
Komentarze (117)
Ks. Kobyliński w Gazeta.pl: Do 2001 roku pedofilię w Kościele tuszowano i kryto systemowo
Zaloguj się
 • zmichalg1

  Oceniono 28 razy 26

  Kościół katolicki wyczerpuje znamiona mafii: przestępczość ZORGANIZOWANA.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 26 razy 24

  "382 przypadki molestowania seksualnego nieletnich przez duchownych zgłoszono od 1 stycznia 1990 roku – poinformowała Konferencja Episkopatu Polski. Prawie 200 przypadków dotyczyło aktów pedofilii na osobach poniżej 15 roku życia"

  Zgadnijcie ile tych znanych kościołowi przypadków pedofilii zostało przez nich zgłoszone do prokuratury...

  ZERO.

  Art. 304. Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie

  § 1. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepisy art. 148a zamieszczanie danych osób uczestniczących w czynności oraz art. 156a udostępnianie danych lub oryginałów dokumentów z załącznika adresowego stosuje się odpowiednio.
  § 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.
  § 3. Zawiadomienie o przestępstwie lub własne dane świadczące o popełnieniu takiego przestępstwa, co do którego obowiązkowe jest prowadzenie śledztwa przez prokuratora, Policja przekazuje wraz z zebranym materiałem niezwłocznie prokuratorowi.

  Dotyczy to całej Komisji Episkopatu badającej pedofilię w kościele.

 • 11lech

  Oceniono 23 razy 23

  zakłamany pis - a co z biskupami ukrywającymi pedofilów? Ukrywanie to przestepstwo. Dlaczego o 6 00 nie było policji w kuriach biskupich?

 • jqu

  Oceniono 23 razy 21

  To może jeszcze dowiemy się, jakich argumentów użyto, żeby przeforsować encyklikę "Humanae vitae", która potępia antykoncepcję? Dalejże, księże, a śmiało! Nie pamięta ksiądz? To pomogę: "przyznając, że można robić to, co przedtem potępialiśmy, przyznalibyśmy tym samym, że Duch Święty natchnął nie nas, lecz protestantów, którzy opowiedzieli się za antykoncepcją już w 1930 r."
  A to nie całość dokonań KaKa, o nie!

 • tani_dran

  Oceniono 21 razy 19

  Po 2001 to już było po prostu tylko przyzwyczajenie.

 • 11lech

  Oceniono 18 razy 18

  Dlaczego policja jeszcze nie weszła o 6 rano do plebanii i biskupich pałaców? Co prawda pedofilia dla pisowców to nie jest takie straszne przestępstwo, jak pomalowanie aureoli w barwy tęczy, no ale jednak. Aresztowano rzutnik, a może warto zabezpieczyć np.twarde dyski wielebnych zboków,zanim zostaną wyczyszczone. A może właśnie o to chodzi?

 • c.t.k

  Oceniono 20 razy 18

  Każdy wiedział, ale nie powiedział.
  O niekonstytucyjnej ,kleszej komisji majątkowej, też wszyscy wiedzieli, że jest matką największych przekrętów i wyłudzeń Niepodległej.
  Można Jacka Majchrowskiego lubić lub nie, ale to tylko jego odważna reakcja spowodowała wtedy roz3.14erdolenie tej bandy czarnych oszustów.
  Po prostu, zawsze w każdej patologii, musi znaleść się pierwszy odważny.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 23 razy 17

  "Do 2001 roku pedofilię w Kościele tuszowano i kryto systemowo"

  Zapomniał dodać, że niemal przez DWA TYSIĄCE LAT!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX