Pogoda. Deszcz i gwałtowne burze. Kiedy przestanie padać? Musimy uzbroić się w cierpliwość

Deszczowa pogoda zostanie z nami jeszcze przez kilka dni. Synoptycy prognozują, że aura zmieni się dopiero pod koniec tego tygodnia.

Z prognozy pogody przygotowanej przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że ten tydzień będzie naprawdę deszczowy. W poniedziałek opady deszczu będziemy obserwować wszędzie, z wyjątkiem okolic Szczecina, Opola i Wrocławia. Podobne warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyć we wtorek - tego dnia deszczu nie zobaczymy tylko w nielicznych miastach takich jak Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Koszalin i Opole.

Pogoda. Kiedy pogoda się zmieni, a deszcz przestanie padać?

Kiedy przestanie padać? Synoptycy prognozują, że nie nastąpi to w środę, bo ten dzień również będzie pochmurny i mokry (deszcz oszczędzi wyłącznie zachodnią część kraju). Poprawy pogody nie możemy spodziewać się także w czwartek i w piątek, bo na te dni prognozuje się opady deszczu, a także gwałtowne burze (z wyjątkiem północy Polski). 

Oczekiwana przez wielu zmiana pogody nastąpi dopiero w sobotę. Tego dnia na niebie będzie sporo chmur, ale nie przyniosą one opadów deszczu. 18 maja możemy spodziewać się także licznych przejaśnień oraz wzrostu temperatury. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 17 stopni w Gdańsku do 22 stopni w Zielonej Górze. 

Więcej o:
Komentarze (33)
Pogoda. Deszcz i gwałtowne burze. Kiedy przestanie padać? Musimy uzbroić się w cierpliwość
Zaloguj się
 • najgorszy.sort.polakow

  Oceniono 12 razy 12

  Musimy uzbroić się w cierpliwość? Chyba raczej błogosławić każdą kroplę.

 • wolfpe

  Oceniono 14 razy 12

  Niech pada jak najdłużej, byle nie ulewnie. Susza jest, a truskawki i inne owoce , zborze, nie obrodzi. Będzie płacz , że drogie albo mizerne. Są kraje , gdzie Ludzie błagają o deszcz/ wodę i cieszą się gdy pada. Tu płacz , bo auto się ubrudzi albo parasol trzeba użyć .

 • acototak

  Oceniono 10 razy 10

  Od dwóch miesięcy prawie nie było deszczu. Niech pada.

 • morannon

  Oceniono 9 razy 9

  2 tygodnie temu był płacz bo susza, rolnicy ręce załamywali, truskawki nie urosną - klikbajt na klikbajcie, teraz pada, znów źle. burze!? w maju!? normalnie nie do pomyślenia! (ironia)
  ludzie, nie da się pisać artykułów z treścią, poedukować trochę suwerena? coś ciekawego przekazać, a tak nakręcanie, na wszystko i jeszcze wierszówka, nie można napisać wprost: od pon do pt opady, w sobotę poprawa, trzeba mowę powtarzaną uprawiać jak wujek nad rosołem, czuję się tak, jakby wszystkie media zamieniły się nagle w fakt i SE :/ smutne to.

 • fox.foksinski

  Oceniono 10 razy 8

  W wielkopolsce susza, którą ten kilkunastogodzinny deszczyk ledwo co złagodzi a pożal się Boze dziennikarzyna słońca najlepiej jak w Egipcie wyczekuje.... Skończcie z tym kultem upałów bo wam pustynia pod oknami wyrosnie... Deszcz to jest życie.. bo daje zyciodajną wodę

 • ssak3

  Oceniono 8 razy 8

  To i niech, ku..., pada!
  Deszcz jest potrzebny

 • ojciec_niedyrektor

  Oceniono 5 razy 5

  Niech pada, bo powoli zamieniay się w pustynię.

 • arrrgh

  Oceniono 5 razy 5

  "Poprawą pogody" w obecnej sytuacji są własnie te trwające obecnie opady.

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 5

  "Kiedy przestanie padać? Synoptycy prognozują, że nie nastąpi to w środę, bo ten dzień również będzie pochmurny i mokry (deszcz oszczędzi wyłącznie zachodnią część kraju). Poprawy pogody nie możemy spodziewać się także w czwartek i w piątek, bo na te dni prognozuje się opady deszczu, a także gwałtowne burze (z wyjątkiem północy Polski).
  Oczekiwana przez wielu zmiana pogody nastąpi dopiero w sobotę."
  =============================================
  Eskalowanie napięcia jak w filmach Hitchcock;a :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX