Niedziele handlowe - maj 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy 12 maja wypada jedna z nielicznych w tym roku niedziel handlowych? Czy sklepy w galeriach handlowych oraz supermarkety będą dziś otwarte? Podpowiadamy.

To, która niedziela jest niedzielą handlową, a która nie, reguluje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele, która weszła w życie w marcu ubiegłego roku. Od tamtej pory liczba niedziel, w czasie których możemy robić zakupy, jest sukcesywnie redukowana. W 2018 roku wypadały dwie niedziele handlowe, a w tym już tylko jedna. Jeszcze mniej niedziel handlowych będzie w 2020 roku - wówczas niedziele wypadną tylko siedem razy w ciągu całego roku.

Niedziele handlowe 2019. Czy 12 maja sklepy będą czynne?

Czy 12 maja to niedziela handlowa? Obowiązujące przepisy mówią że nie. W 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (z wyjątkiem kwietnia i grudnia), a to oznacza, że majowa niedziela handlowa wypada 26 maja.

Więcej o:
Komentarze (18)
Niedziele handlowe - maj 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 6 razy 4

  Wyraz niedziela użyty 14 (czternaście) razy!
  UZ, tylko nie mów nikomu!

 • zgryz3

  Oceniono 3 razy 3

  Zamiast niekończącego się ble-ble, wystarczyło napisać "Dziś niedziela niehandlowa".

 • rozal1971

  Oceniono 5 razy 3

  "W 2018 roku wypadały dwie niedziele handlowe, a w tym już tylko jedna." Panie UZ, coś nie tak:) Do poprawy. Z całą pewnością w 2018 było więcej niedziel handlowych niż dwie.

 • musibyclogin

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejny świetny artykuł pani Ulu, dziękujemy i pozdrawiamy

 • van Koski

  Oceniono 10 razy 2

  Smutna niedziela ludzie zakupów nie zrobią smutna będzie ilość przeliczonej po mszy zawartości tacy (przy pomocy" wybranej zdolnej dziewczynki lub grzecznego 11 letniego chłopca"), i to wszystko przez tego wstrętnego Sekielskiego i jego tak bardzo krzywdzący dokument który nagrał- ale to wszystko robota wrogich sił opozycji ale prezes powiedział że obroni rodzinę kościół i nie da podnieść na nich ręki

 • zgr-edo

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe jak ten UZ wygląda ? Zadał pytanie czy sklępy będą dzisiaj czynne i zamiast i zamiast określić to jednym wyrazem tak lub nie, zrobił z siebie idiotę pisząc idiotyczny tekst.
  Wybitny geniusz dziennikarstwa.

 • bigark

  Oceniono 1 raz 1

  Żabki są otwartwe we wszystkie niedziele i święta - wcale nie pracuje tam właściciel z rodziną, tylko wynajmowane osoby, często studenci! Nie otrzymują za to

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  "W 2018 roku wypadały dwie niedziele handlowe, a w tym już tylko jedna."
  UZ, nie łżyj!!!
  Zarówno w 2018 roku, jak i w tym, niedziel handlowych było znacznie więcej!
  Nie dość, że co tydzień te wypociny aż 12 razy, to jeszcze zawsze z błędami!
  Wstyd!!!

 • plastikpiokio

  Oceniono 3 razy 1

  sklepy to może nie ale koscioły to owszem ---tam możesz pohandlować grzechami i kupić jakiś odpust do życia wiecznego włącznie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX