Niedziele handlowe 2019. Czy 12 maja będziemy mogli zrobić zakupy?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami niedziele handlowe w 2019 roku wypadają tylko raz w miesiącu. Czy 12 maja to jedna z nich?

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele została stworzona w taki sposób, aby stopniowo przyzwyczajać nas do tego, że robienie zakupów w niedziele już wkrótce nie będzie możliwe. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w 2019 roku już tylko raz. Która niedziela maja będzie niedzielą handlową? Przepisy mówią, że będzie to ostatnia niedziela miesiąca, czyli 26 maja. Oznacza to, że jutro sklepy będą zamknięte.

Niedziele handlowe i niehandlowe. Gdzie zrobić zakupy, gdy obowiązuje zakaz handlu?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie dotyczy wszystkich przedsiębiorców. Istnieje jednak grupa 32 typów sklepów, w których można robić zakupy w każdą niedzielę. Są to m.in. apteki, piekarnie, cukiernie, placówki pocztowe oraz stacje benzynowe.

Więcej o:
Komentarze (18)
Niedziele handlowe 2019. Czy 12 maja będziemy mogli zrobić zakupy?
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 10 razy 4

  Tak stało się miło, że może flaszkę"zrobimy" i w ten sposób uczcimy powrót UZ. Może się dołoży?.

 • Fan Fan tulipan

  Oceniono 10 razy 2

  Nareszcie nareszcie nareszcie 5 minut temu pisałem dopytywałem się gdzie jest artykuł pana o inicjałach składających się jedynie z dwóch liter nie trzech, a jest spokojnie mogę spać dalej

 • lusjola

  Oceniono 1 raz 1

  Całe szczęście że podajecie te informacje bo w zakręconym świecie człowiek mógłby pójść do sklepu . Na szczęście już nie długo będą wybory to pisuary i ich pomysły pójdą do lamusa!!!

 • plastikpiokio

  Oceniono 3 razy 1

  oczywiscie że tak ---na stacji benzynowej w każdej chwili możemy kupić flaszkę i łatki do wulkanizacji na gorąco .

 • kl001

  Oceniono 5 razy 1

  Ta ustawa sprawiła że więcej ludzi spędza czas w teatrach i muzeach, ta ustawa to lobbing ludzi kultury!

 • Stanisława Żebracka

  0

  Wystarczyło napisać w tytule, że 12 maja niedziela nie jest handlowa, a nie opisywać jakieś szczegóły, żeby na końcu dopiero dowiedzieć się o handlu :-(

 • musibyclogin

  Oceniono 2 razy 0

  Pani Urszulo, jak tam pogoda w Krakowie? Pozdrawia wierny czytelnik

 • rave8

  Oceniono 8 razy 0

  Czy kolejna niedziela będzie handlowa? To zależy. Czy kupisz ciepłe bułeczki w Lidlu lub Żabusi? I tak i nie. Podział na niedziele handlowe i nie handlowe to bardzo skomplikowany proces, jednak nic nie jest oczywiste jakby się wydawało. Już w następnym tygodniu redaktorzy "ambitnej" gazety napiszą kolejny elaborat czy zrobisz zakupy w niedziele.

 • chi-neng

  Oceniono 10 razy 0

  Ojsan, widze że klub mobbistów w akcji od samego rana...:)
  Mobing - żałosny to i niski precedens. Nie mówiąc ...jak bardzo podły i pisowski, bo w swojej naturze przypominajacy stalkerów i trollownie szefer-nackera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX