Pogoda na weekend 11-12 maja. Deszcz i burze na wschodzie Polski. W niedzielę ochłodzenie

Prognoza pogody na weekend 4-5 maja. Drugi weekend maja będzie o wiele bardziej słoneczny dla mieszkańców zachodniej Polski. Na wschodzie zapowiadane są większe opady deszczu.

W weekend na słoneczną pogodę mogą liczyć tylko mieszkańcy zachodniej Polski. Na wschodzie dużo opadów deszczu oraz burze. W niedzielę dodatkowo zapowiadane są ochłodzenia. 

Pogoda na sobotę 11 maja. Słoneczna pogoda na zachodzie oraz deszcz i burze na wschodzie Polski 

W sobotę najniższa temperatura w ciągu dnia prognozowana jest dla Gdańska i Suwałk, gdzie będzie maksymalnie 12 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwie warmińsko-mazurskim. Najcieplejszy dzień zapowiada się w Przemyślu i Krakowie, gdzie będzie około 17 stopni. W większości kraju - w województwach mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, śląskim, opolskim, lubuskim i wielkopolskim - temperatura uplasuje się na poziomie 16 stopni. W pozostałych regionach od 14 do 15 stopni. 

W pierwszy dzień weekendu słoneczną pogodą będą mogli cieszyć się mieszkańcy zachodnich województw. Tam prognozowane są największe rozpogodzenia. Na wschodzie Polski z kolei możliwe umiarkowane i duże zachmurzenie. Opady deszczu zapowiadane są dla województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego. W Przemyślu pojawić się mogą również burze. W pozostałych regionach więcej słońca i brak opadów. Wiatr słaby.

Pogoda na niedzielę 12 maja. Synoptycy przewidują spadek temperatury w większości kraju

Najcieplejszy dzień zapowiadany jest dla województwa podkarpackiego i lubelskiego, gdzie będzie około 17 stopni. Będą to jedyne regiony, dla których nie jest przewidywany większy spadek temperatury. Najzimniejsza niedziela czeka mieszkańców Kielc i Koszalina, gdzie będzie 9 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach małopolskim, śląskim i łódzkim. W południowo-zachodniej Polsce synoptycy zapowiadają maksymalnie 14 stopni. W pozostałych regionach od 11 do 13 stopni.

W niedzielę synoptycy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane dla zachodnich regionów oraz duże dla wschodniej Polski. Ostatniego dnia weekendu padać będzie w województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Dziś meteorolodzy prognozują silniejsze porywy wiatru zwłaszcza w południowo-zachodnich częściach kraju. W pozostałych regionach wiatr umiarkowany. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda na weekend 11-12 maja. Deszcz i burze na wschodzie Polski. W niedzielę ochłodzenie
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 6 razy 6

  To żadna sztuka podać 10 maja prognozę na weekend 4-5 maja. Też tak umiem :)

 • glowny_pasazer

  Oceniono 3 razy 3

  "Prognoza pogody na weekend 4-5 maja. Drugi weekend maja będzie o wiele bardziej słoneczny dla mieszkańców zachodniej Polski."
  Wy to czytacie, przed opublikowaniem?

 • pomysłowy Dobromir

  0

  Za 3 minuty 5:00 rano A to nie ma informacji o niehandlowych niedzielach wiem że dzisiaj zamknięte Ale Chciałbym przeczytać a szczególnie od wiadomo kogo na dwie cyfry a nie 3

 • ludzie.honoru

  Oceniono 1 raz -1

  Pogoda na weekend 11-12 maja. Deszcz i burze na wschodzie Polski. W niedzielę ochłodzenie, a za 10 lat w maju globalne ocieplenie zmiecie nas z powierzchni ziemi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX