Tęczowa Matka Boska. Przeor Jasnej Góry: Nikt nie chciałby, żeby ktoś tak szkalował nasze mamy

- Ostatnie wydarzenia profanacji Jasnogórskiego Obrazu bardzo nas bolą, bo dotykają Świętości, której my, tu na Jasnej Górze jesteśmy stróżami - powiedział przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra, cytowany przez Radio Jasna Góra. W Kaplicy Matki Bożej rozpoczyna się we wtorek 9-dniowa różańcowa modlitwa ekspiacyjna za rzekomą profanację Maryi.

W poniedziałek policja zatrzymała Elżbietę Podleśną, podejrzaną o profanację wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej. Kobiecie grozi grzywna, ograniczenie lub nawet pozbawienie wolności do lat dwóch.

Naklejki i plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowych aureolach zostały rozlepione przez Podleśną w nocy 27 kwietnia na śmietnikach i na przenośnych toaletach wokół parafii św. Dominika w Płocku. Na Wielkanoc w tej parafii udekorowano Grób Pański tekturowymi pudłami z napisami: "LGBT", "gender", "zdrada", "kłamstwo" czy "kradzież".

W nocy z poniedziałku na wtorek naklejki z tęczową Matką Boską pojawiły się na murach sanktuarium świętej Faustyny i klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ulicy Żytniej w Warszawie.

Tęczowa Matka Boska. Przeor Jasnej Góry o "profanacji"

Głos w sprawie Tęczowej Matki Boskiej zabrał o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry. W tamtejszej Kaplicy Matki Bożej we wtorek rozpoczyna się 9-dniowa różańcowa modlitwa ekspiacyjna "za profanację Maryi w znaku jasnogórskiej ikony". 

- Ostatnie wydarzenia profanacji Jasnogórskiego Obrazu bardzo nas bolą, bo dotykają Świętości, której my, tu na Jasnej Górze jesteśmy stróżami - zaznaczył o. Waligóra, cytowany przez Radio Jasna Góra. -  Maryja jest patronką ładu społecznego, o który chcemy modlić się i prosić, żeby wszyscy Polacy nawzajem siebie szanowali - dodał.

Według przeora, "sposób wyrażania swoich racji i poglądów przez osoby, które dopuszczają się takich aktów, jest dalece niestosowny".

Nikt z nas nie chciałby, żeby nasze własne mamy ktoś w ten sposób szkalował. My, jako ludzie wierzący, katolicy, właśnie tak podchodzimy do obecności Maryi w tajemnicy życia Kościoła. Maryja jest nam dana jako Matka przez samego Chrystusa i stąd nasz ból

- powiedział o. Marian Waligóra. 

Więcej o:
Komentarze (936)
Tęczowa Matka Boska. Przeor Jasnej Góry: Nikt nie chciałby, żeby ktoś tak szkalował nasze mamy
Zaloguj się
 • stef0909

  Oceniono 292 razy 264

  A narodowcy i swastyki ci ojczulku nie przeszkadzają?? oj grabi sobie kościół!

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 212 razy 196

  Całe szczęście że paulini w kibolskich szalikach i z naziolami pod rękę przed jasnogórskim obrazem nie są profanacją świętości.
  Tylko brunatne marsze z pochodniami pod osłoną nocy są miłe Bogu i jasnogórskiej Pani!

 • eliezerbenjehuda

  Oceniono 161 razy 141

  W SOBOTĘ O 14.00 na kanale Sekielskiego na YT premiera filmu o pedofilii w Kościele.

 • ar.co

  Oceniono 143 razy 133

  Czy ktoś z kleru mógłby wreszcie wyjaśnić, dlaczego pomalowanie aureoli na odbitkach obrazu (bo przecież nie na samym obrazie) jest profanacją? Jakie przykazanie, dogmat, przepis prawa kościelnego, rozporządzenie Kongregacji Rozkrzewiania Wiary czy choćby list pasterski zabrania zmiany koloru aureoli? Tylko w sposób racjonalny i konkretny, z powołaniem na odpowiednie źródło i przepis, bez jęczenia o cudach, matce, atakach, genderze i LGBT.

 • munaciello

  Oceniono 113 razy 105

  Nie daj Bóg, jak tęcza pojawi się nad klasztorem...
  Nie chciałbym być na miejscu Pana Boga.

 • kletos

  Oceniono 91 razy 87

  Czyli mamy potwierdzenie, że religia rzymsko-katolicka to bałwochwalstwo ! Dla nich to nie Bóg jest święty, tylko obraz. Czczenie obrazu, w miejsce Boga to charakterystyka religii pogańskich. Dla kogoś kto jest czcicielem obrazu, jego zmiana jest bólem. Przemalowanie obrazu w żaden sposób nie dotyka matki Pana Jezusa, dotyka tych, którzy są uwikłani w kult obrazu.
  Za obrazem, kultem tzw. "matki boskiej" stoi duch wrogi Bogu !
  PS.
  Szkoda, że katolicy nie rozumieją, że wolność religii pozwala na funkcjonowanie ich religii, że krytyka religii ( kultu, dogmatów itp.) jest kwestią wolności religijnej. Że można krytykować islam, na takiej samej zasadzie jak można krytykować dogmaty, wiarę innych religii. Zakaz krytyki dogmatów, wiary itp. rzymskich-katolików, to zakaz krytykowania islamu ! Ktoś kto pali Biblię robi rzecz niewłaściwą ( z mojego punktu widzenia), ALE nie można takiej osoby za to karać !!

 • mood_indygo

  Oceniono 86 razy 74

  jeszcze dzis kupie swojej mamie szaliczek w kolorze teczy :) w am raz na dzien matki

 • drugifotopstrykacz

  Oceniono 77 razy 73

  A co ja mam powiedzieć! Mojej matce do skrzynki pocztowej wrzucili ulotkę z kandydatem do UE Joachimem! Obrazili mi matkę! No może nie boską, ale matkę!

 • ptakomysz

  Oceniono 74 razy 68

  Oni są stróżami?
  No to chyba tylko faszystów strzegą braciszkowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX