Matury 2019. Seria fałszywych alarmów bombowych. Funkcjonariusze będą pilnować szkół

W związku z serią fałszywych alarmów bombowych w szkołach, gdzie odbywają się matury, placówki będą pilnowane nocą przez policję. Jak ustaliło radio RMF FM, do akcji wysłanych zostanie ponad 6 tys. funkcjonariuszy.

Od dwóch dni w całej Polsce odbywają się matury, jednak w trakcie tegorocznych egzaminów dojrzałości do służb dociera mnóstwo fałszywych alarmów bombowych. Ponieważ żadne ze zgłoszeń nie jest ignorowane, co rusz pojawiały się obawy, że matury w niektórych szkołach mogą się nie odbyć w określonym czasie ze względu na sprawdzanie placówek.

Teraz, jak dowiedziało się RMF FM, przy szkołach pojawią się policyjne patrole lub po prostu funkcjonariusze będą obecni w niektórych z nich. "Chodzi o to, by mieć pewność, że nocą nikt postronny nie będzie miał do nich dostępu" - wskazuje rozgłośnia. Do tej akcji ma być włączonych ponad 6 tysięcy osób, policjantów, a także strażników granicznych.

Matury 2019. Seria fałszywych alarmów w szkołach

Matury trwają w 663 szkołach, a jak podkreśla w oficjalnych komunikatach policja, już kilka dni temu przekazywała różnym instytucjom, w tym placówkom oświaty, że może dojść do serii zgłoszeń fałszywych alarmów, których celem jest sparaliżowanie przebiegu matur.

Jak na razie każdy ze zgłaszanych alarmów okazywał się fałszywy, nie była potrzebna ewakuacja, jednak każdy z nich był sprawdzany.

Policja przy okazji przypomina, że za fałszywe alarmy grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, takie osoby muszą się liczyć także z odpowiedzialnością cywilnoprawną, możliwością obciążenia kosztami przeprowadzonej akcji, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji

- precyzują służby.

Więcej o:
Komentarze (28)
Matury 2019. Policjanci i strażnicy graniczni będą pilnować szkół przez fałszywe alarmy
Zaloguj się
 • stalowy_jez

  Oceniono 10 razy 6

  Niech lepiej pomnikow pilnują a nie jakieś głupoty, matury srury. Smoleńsk kuwra.

 • ar.co

  Oceniono 9 razy 5

  Od samego straszenia 8 latami więzienia jeszcze żaden przestępca nie zrezygnowa z działania. Złapcie wreszcie kogoś, Jojowi partacze, a nie przypominajcie bez przerwy co grozi.
  Zaraz jeszcze wezwą społeczeństwo na pomoc, jak to stale robią od trzech lat.

 • krynolinka

  Oceniono 13 razy 5

  Parę dni za późno. Co było ważniejsze, konwencja ? A może pan prezes się przemieszczał i środki trzeba mieć w odwodzie. Co za palanty.

 • zagadkowy_komandos

  Oceniono 9 razy 5

  <<Funkcjonariusze będą pilnować szkół>>
  Kulsony pójdą wreszcie do szkoły.

 • maaac

  Oceniono 9 razy 5

  Bezsens. Prawdziwemu zamachowi terrorystycznemu nie zapobiegną a tylko będą odciagnieci od innych spraw.
  Gejbomber reaktywacja?

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 4 razy 4

  Ale bajzel w tym pisowskim rezerwacie. Policja zajmuje się tęczową matką boską zamiast szukać rurabombera. Priorytety w zakresie bezpieczeństwa ustala Brudzińskiemu biskup Mordowicz. Żałosne przydupasy kleru!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 10 razy 4

  A nie prościej pilnować w areszcie PiSowców :-)

 • kazek100

  Oceniono 11 razy 3

  Całkiem niedawno ten rząd twierdził, że egzaminy może przeprowadzić każda przypadkowa, nieprzygotowana i nieznana w szkole osoba. Jakiś ksiądz, strażak, emeryt... A teraz w każdej szkole policja? Katecheci nie mogą zająć się tymi alarmami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX