Plakaty z Matką Boską w tęczowej aureoli rozklejone w Warszawie. Rzecznik KEP: Prosimy o modlitwę

Rzecznik Episkopatu Polski poinformował, że w nocy z 6 na 7 maja doszło do "kolejnej profanacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej". Tym razem nieznany sprawca nakleił plakaty z Maryją w tęczowej aureoli na murach sanktuarium przy ul. Żytniej w Warszawie. - Prosimy o modlitwę wynagradzającą Bogu i Matce Najświętszej za profanację - stwierdził, przypominając, że wcześniej do podobnego wydarzenia doszło w Płocku.

Rzecznik KEP ksiądz Paweł Rytel-Andrianik w wydanym we wtorek oświadczeniu napisał, że obraz Matki Boskiej został ponownie sprofanowany. "Z ogromnym bólem i smutkiem dowiadujemy się o ponownej profanacji obrazu Matki Bożej, która miała miejsce w nocy z 6 na 7 maja w Warszawie przy ul. Żytniej, gdzie na domu zakonnym Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia naklejono profanujące plakaty" - poinformował. Jak dodał, to już kolejny akt profanacji obrazu po ostatnich wydarzeniach z Płocka. 

"W związku z tymi bolesnymi wydarzeniami prosimy o modlitwę wynagradzającą Bogu i Matce Najświętszej za profanację" - napisał rzecznik KEP.

Plakaty z Matką Boską w tęczową aureoli w Warszawie

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Warszawy poinformowało, że plakatów z tęczową aureolą wokół wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej jest sześć - część z nich została już zdrapana z murów sanktuarium.

Przypomnijmy, że w nocy z 26 na 27 kwietnia takie same plakaty pojawiły się wokół płockiego kościoła św. Dominika, a także m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach. Na Wielkanoc w tej parafii udekorowano Grób Pański tekturowymi pudłami z napisami: "LGBT", "gender", "zdrada", "kłamstwo" czy "kradzież". 

Elżbieta Podleśna, która rozklejała tam wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli została w poniedziałek zatrzymana przez policję, o czym pisały światowe media i Amnesty InternationalJoachim Brudzińskiosobiście podziękował policjantom z Płocka za "sprawną akcję z wytypowaniem i zatrzymaniem osoby podejrzewanej o profanację".

Więcej o:
Komentarze (702)
Plakaty z Matką Boską w tęczowej aureoli rozklejone w Warszawie. Rzecznik KEP: Prosimy o modlitwę
Zaloguj się
 • bankier.1

  Oceniono 150 razy 148

  Proszę księdza niedorzecznika, niech ksiądz uda się do Gdańska i zażąda usunięcia obrazu Hansa
  Memlinga pt. Sad Ostateczny.. Autor w dużym jego fragmencie umieścił postać Chrystusa na magicznej tęczy. Gdyby ksiądz niedorzecznik nie wiedział, to podpowiadam, że kopia obrazu wisi
  w Bazylice Mariackiej - tfu, zgiń przepadnij siło nieczysta - a oryginał w Muzeum Narodowym.
  Konieczne jest też wydanie zakazu oglądania dzieła przez dzieci w celu zapobieżenia ich zgorszeniu. Dla księdza mam radę, usilne modlitwy o powrót rozumu.

 • dziuraweportki

  Oceniono 131 razy 125

  Od lat się sprzedawało i wciąż się sprzedaje Maryje z korkiem w głowie w kształcie korony. Zrobienie z Maryi pojemnika na wodę to nie profanacja ?? A może na święconą wodę to nie profanacja ? A co gdyby ktoś Jej chciał oleju nalać do głowy ? A wino ? A może chociaż wino mszalne ??

 • cjk.5004

  Oceniono 119 razy 109

  Skąd katofszyści wiedzą, że Matce Boskiej nie podoba się tęczowa aureola. Oni są zboczeni, grzeszą i może gniewu Bożego się boją?

 • pan.szklanka

  Oceniono 107 razy 107

  Samą modlitwą nie wynagrodzimy Bogu i Matce Najświętszej tej profanacji. Trzeba w ofierze złożyć kilku ministrantów i ekstra 2 miliardy z budżetu.

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 91 razy 87

  Setki, a może tysiące dzieci w kraju są głodne, a oni lamentują, że na ich obrazku kolory są nie takie jak zazwyczaj...

 • kuba161048

  Oceniono 87 razy 85

  Lawina szaleństwa i głupoty koloratek w natarciu.

 • dupazbita

  Oceniono 74 razy 74

  Wśród funkcjonariuszy Kościoła obowiązującymi kolorami jest tylko czerń - bo wyszczupla i złoto bo skromne.

 • tubylec_ww

  Oceniono 80 razy 74

  Spełniają się słowa Leszka Jażdżewskiego o świni taplającej się w błocie. Klero-piSS będzie nas wciągał do błota ze wszystkich sił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX