Tęczowa Matka Boska. Prokurator: Zatrzymanie Elżbiety Podleśnej było decyzją policji. Wezwany na rozmowę

Zatrzymanie Elżbiety Podleśnej, która oskarżona została o profanację wizerunku Matki Boskiej, było samodzielną decyzją policji. Prokuratura wydała postanowienie jedynie dotyczące przeszukania miejsca zamieszkania i samochodu aktywistki.

W rozmowie z dziennikarzem TVN24 szef Prokuratury Rejonowej w Płocku Norbert Pęcherzewski przyznał, że zatrzymanie kobiety było samodzielną decyzją policji. Prokuratura chciała jedynie przeszukać mieszkanie i samochód Elżbiety Podleśnej.

Prokurator w tej sprawie, gdy dowiedział się o tym, że kobieta zostaje przewieziona do Komendy Miejskiej Policji w Płocku, wydał polecenie wykonania z nią czynności procesowych w postaci ogłoszenia jej postanowienia o przedstawieniu zarzutu, przesłuchania jej, a następnie kazał ją zwolnić

- powiedział szef Prokuratury Rejonowej.

Tęczowa Matka Boska, prokurator i sprawa Elżbiety Podleśnej

W trakcie wywiadu prokurator Pęcherzewski został wezwany na rozmowę z Prokuratorem Okręgowym. Po powrocie ze spotkania oznajmił, że nie udzieli dodatkowych wyjaśnień, ponieważ czynności w sprawie nadal trwają. Z informacji przekazanych przez rzecznik policji w Płocku wiadomo, że Elżbieta Podleśna została zatrzymana i przesłuchana. Kobiecie postawiono zarzuty obrażania uczuć religijnych.

Elżbieta Podleśna została zatrzymana w związku z rozlepieniem, na terenie kościoła świętego Dominika,  plakatów z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Na Wielkanoc w tej parafii udekorowano Grób Pański tekturowymi pudłami z napisami: "LGBT", "gender", "zdrada", "kłamstwo" czy "kradzież". 

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (400)
Tęczowa Matka Boska. Prokurator: Zatrzymanie Elżbiety Podleśnej było decyzją policji. Wezwany na rozmowę
Zaloguj się
 • mat.31

  Oceniono 113 razy 109

  Pewnie minister Jojo-Brudzinski kazal ją aresztować. Mało mu jeszcze kompromitacji po sprawie z godłem na tęczowym tle. Ciekawe, ile jeszcze razy będzie musiał zrobić z siebie głupka, zanim zrozumie, że nie nadaje sie na to stanowisko.

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 90 razy 86

  W XXI wieku w środku Europy można być zatrzymanym przez policję bo wydrukowało sie kartkę z postacia, która nigdy nie istniała z innym okregiem wokół głowy niż zazwyczaj - wielokolorowym a nie żółtym, CZAICIE?!?!

 • krynolinka

  Oceniono 88 razy 80

  A mógł powiedzieć, że już nikt, nigdy przez tę panią nie zostanie obrażony i wnioskuje o dożywocie..Byłby awans. Stanowisko sędziego w nowej izbie dyscyplinarnej SN.

 • 1627cd1410

  Oceniono 78 razy 74

  to zagrywka polityczna pod twardy elektorat i najbliższe wybory europejskie.. Niestety.. środek odsunie się od pisiarni. To jednak bezczelny atak na wolność słowa!

 • ar.co

  Oceniono 58 razy 54

  I niech jakiś pisowski kłamca i złodziej usiłuje teraz twierdzić, że Polska pod rządami PiS to nie jest państwo policyjne.
  Ale autora choćby jednego z kilkuset alarmów bombowych to policyjni partacze złapać nie potrafią!

 • andrzej2310

  Oceniono 44 razy 44

  Prokuratura wsypała Brudzińskiego, bo jak się pewnie okaże, osobiście kierował akcją policji, ha ha

 • 1moja

  Oceniono 42 razy 42

  Za Adolfa H. tez tak bylo, wiec dlaczego za Jaroslawa K. ma byc innaczej?
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX