Oczkoś: Hierarchia Kościoła jest czynna partią polityczną. "To zawsze źle się kończy"

- Angażowanie religii do działań politycznych zawsze się źle kończy - powiedział w przedpołudniowej rozmowie Gazeta.pl dr Mirosław Oczkoś. Skrytykował działania policji i szefa MSWiA w sprawie plakatu Maryi z tęczą.

Ekspert ds. wizerunku dr Mirosław Oczkoś był gościem przedpołudniowej rozmowy Gazeta.pl. Komentował on m.in. zaangażowanie Kościoła w politykę i sprawę zatrzymania Elżbiety Podleśnej za rzekome rozklejanie plakatów z Maryją i tęczową aureolą.

- Angażowanie religii do działań politycznych zawsze się źle kończy - powiedział i dodał, że jego zdaniem religii w kampanii wyborczej będzie coraz więcej. - Kościół katolicki, a w zasadzie hierarchia Kościoła jest czynna partią polityczną. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. To nie ma nic wspólnego z wiarą, z obrazą uczuć religijnych. Większość hierarchów Kościoła jest zapisana do partii PiS i działa z partią PiS - powiedział komentując zatrzymanie aktywistki za plakat. Dodał, ze szef MSWiA Joachim Brudziński "ośmieszył się" chwaląc za to policję i jeśli poczuł się obrażony, to mógł złożyć powództwo cywilne.  

Zobacz całą rozmowę:

Więcej o:
Komentarze (74)
Mirosław Oczkoś: Hierarchia Kościoła jest czynna partią polityczną
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 42 razy 40

  Jeszcze nigdy w naszym kraju nie było takiej JAZDY po kościele , przyznać trzeba że sukienki ciężko pracowały na takie traktowanie i zjeżdżają po równi pochyłej tam gdzie powinno być ich miejsce .

 • falbor

  Oceniono 38 razy 36

  Co fakt to fakt! Chyba nikt nie rozporopagował tak skutecznie wizerunku MBCz w tęczowej aureoli jak p.Brudziński, nawet Elżbieta Podleśna;)

 • 99venus

  Oceniono 35 razy 35

  czyli Jażdżewski ma rację.

 • realistas

  Oceniono 36 razy 34

  Cały kler to pisowski aktyw. W kościele nie ma Boga. W kościele jest: gender, LGBT, homoseksualiści i kasa.

 • antropoid

  Oceniono 38 razy 34

  "Hierarchia Kościoła jest czynna partią polityczną."

  Zdaje się, że już od KILKUNASTU WIEKÓW.

  "To zawsze źle się kończy"

  Wytłumacz pan to durnym Polakom. Albo namów ich, by sie pouczyli historii swego kraju.

 • ola-blue

  Oceniono 27 razy 27

  No i nieuchronnie zmierzamy do PRAWDY o polskim kościele. A PRAWDA nas wyzwoli!!!!

 • darek655

  Oceniono 27 razy 25

  ,,Księża zawsze wykorzystają ciemnotę i przesądy ludu, posłużą się religią – w co nie możecie wątpić – jako maską, by przykryć swą hipokryzję i niegodziwość swych przedsięwzięć. Lecz w końcu cóż z tego wynika? Lud nie wierzy więcej w nic, jak na przykład we Francji, gdzie chłopi nie mając obyczajów ani religii, są bardzo ciemni, przebiegli i występni.
  Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa, że połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc, opływają we wszystko.
  Obecnie, kiedy znamy złowrogie skutki tego błędu, wydaje mi się, że nie ma lepszego środka, jak pozwolić im, by popadli w upodlenie i ustanowić na koszt rządu szkoły dla chłopów, gdzie będą mogli uczyć się moralności, rolnictwa, zawodów i rzemiosł.
  Przemawiam do filozofa i do zręcznego polityka; rząd niezależnie od jego charakteru nie powinien mieć innej religii poza religią Natury. Ten niezmierny glob [sic! – chodzi o wszechświat – M.S.] zapełniony nieskończoną ilością gwiazd, jak również nasze serca szukające bezwiednie ucieczki od wszystkich naszych nieszczęść, świadczą w sposób oczywisty o istnieniu Istoty Najwyższej; my jej wcale nie rozumiemy, ale czujemy ją wewnętrznie i musimy ją wszyscy wielbić. Zostawmy więc wszystkim sektom i wszystkim religiom wolność uprawiania kultu, pod warunkiem, że będą one posłuszne prawom ustanowionym przez naród."
  Tadeusz Kościuszko.

 • pt.nut

  Oceniono 22 razy 22

  Bo generalnie, smieszne sa te pissdzielce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX