Pożar na A1 w woj. kujawsko-pomorskim. Zginął koń srebrnej medalistki ze Szwecji

W pożarze samochodu na autostradzie A1 zginął koń Sary Algotsson Ostholt, szwedzkiej srebrnej medalistki olimpijskiej. Drugi z przewożonych w ciężarówce koni doznał poparzeń.

Do pożaru ciężarówki z końmi na A1 (pomiędzy węzłami Warlubie i Nowe Marzy w woj. kujawsko-pomorskim) doszło w poniedziałek nad ranem. Teraz Szwedzka Federacja Jeździecka na antenie telewizji SVT potwierdziła, że w ciężarówce znajdowały się ogier Chacco's Crack oraz klacz Arpertina, należące do Sary Algotsson Ostholt. Szwedka w 2012 r. w Londynie zdobyła srebrny medal w konkursie konia wierzchowego. Jeden z koni spłonął w pożarze, drugi doznał poparzeń. Lotta Amnestal, rzeczniczka federacji, nie była w stanie powiedzieć, który koń padł.

Jak informują szwedzkie media, Ostholt po zawodach w Sopocie jechała na zawody w Niemczech. Do szpitala w wyniku pożaru trafił też kierowca, który podczas próby gaszenia pojazdu zatruł się dymem. Jak podaje branżowy portal equista.pl, Sara Algotsson Ostholt wystąpiła w Polsce w 2018 r. na imprezie Baborówko Horse Sale Show i Festiwalu Jeździeckim Baborówko.

***

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (20)
Pożar na A1 w woj. kujawsko-pomorskim. Zginął koń srebrnej medalistki ze Szwecji
Zaloguj się
 • waldekan

  Oceniono 26 razy 8

  Pisowcom nigdy dosyć. Najpierw zniszczyli stadniny w Janowie i Michałowie a teraz dobierają się do koni na autostradach.

 • fiqumiku

  Oceniono 19 razy 7

  Nawet koń wzbudza tyle politycznej zawiści u zwolenników Dojnej Zmiany. Brawo, jezyk miłości inaczej... tylko co robicie na łamach znienawidzonej GW?

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 11 razy 5

  Szwecki koń?
  Mutant?

 • lia.13

  Oceniono 4 razy 4

  Przykre to, ale ogólnie to co się stało? Jaka przyczyna wypadku?

 • algreg

  Oceniono 4 razy 4

  wielki żal

 • adstr

  Oceniono 6 razy 4

  Lepiej brzmi nie: "zginął", tylko: "poległ".

 • Piotr Cebus

  Oceniono 2 razy 0

  Widziałem jak leciał ten pojazd w kierunku łodzi z daleka myślałem że poszło mu turbo bo pełno dymu gdy go Mijałem widziałem że się pali w środku i dziwię się że kierowca nie widział tego w lusterku i nie wyczuł od miejsca gdzie Ja go widziałem A gdzie się zatrzymał jest co najmniej 8km więc tym bardziej nie rozumiem kierowcy

 • izarider

  Oceniono 8 razy 0

  Biedne konie. W Polsce, na pseudo autostradach, codziennie jakieś wypadki. I ludzie, co jeżdżą jak wariaci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX