Pogoda na weekend 4-5 maja. Ostatnie dni majówki z deszczem i ochłodzeniem

Prognoza pogody na weekend 4-5 maja. Pogoda w pierwszy majowy weekend nie będzie należała do wymarzonych. Synoptycy zapowiadają niskie temperatury, wieczorne przymrozki oraz opady deszczu.

Koniec długiego weekendu majowego zapowiada się z deszczową pogodą. Największe opady prognozowane są dla województw lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

Pogoda na sobotę 4 maja. Dziś synoptycy prognozują deszcz w całym kraju

Na pierwszy majowy weekend nie zapowiadane są zbyt wysokie temperatury. Najniższą temperaturę, 8 stopni, pokażą termometry w Gdańsku i Zakopanem. Od 9 do 10 stopni będzie w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim oraz warmińsko-mazurskim. Najwyższa temperatura w ciągu dnia zapowiadana jest dla Lublina, Rzeszowa i Przemyśla, gdzie będzie maksymalnie 12 stopni. W pozostałych regionach 11 stopni. Wieczorem synoptycy przewidują przymrozki dla zachodnich i północnych województw.

W sobotę w całej Polsce zachmurzenie głównie duże i umiarkowane, niewielkie przejaśnienia możliwe w ciągu dnia w województwie lubelskim oraz w nocy w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. Według meteorologów padać będzie w całym kraju, jednak najwyższe opady zapowiadane są w południowo-wschodnich regionach. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejsze porywy wiatru mogą pojawić się tylko na Pomorzu. Tam wiatr może osiągać prędkość do ponad 50 km/h.

Pogoda na niedzielę 5 maja. Na dziś zapowiadane są większe rozpogodzenia, padać nie będzie jedynie w czterech województwach

W niedzielę poranne przymrozki zapowiadane są tylko dla województwa pomorskiego. W ciągu dnia najniższy wzrost temperatury odnotowany zostanie w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim, gdzie będzie maksymalnie 9 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Zielonej Górze, Poznaniu, Łodzi i Lublinie. Najcieplejszy koniec majówki zapowiadany jest dla Szczecina - tam około 12 stopni; w pozostałych regionach 11 stopni.

Na ostatni dzień długiego weekendu majowego synoptycy zapowiadają nieznaczną poprawę pogody. Większe rozpogodzenia i brak opadów czeka tego dnia mieszkańców województw lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. W pozostałych regionach prognozowane są przelotne opady deszczu oraz zachmurzenie duże i umiarkowane. Największych opadów deszczu muszą spodziewać się mieszkańcy województw lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego. W województwie dolnośląskim dodatkowo może spaść deszcz ze śniegiem. Wiatr słaby i umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: