Puszczykowo. Tragedia na przejeździe kolejowym. Kierowca karetki usłyszał zarzuty

Kierowca karetki pogotowia, w którą na początku kwietnia w Puszczykowie pod Poznaniem uderzył pociąg, usłyszał zarzuty. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w którym śmierć poniosły dwie osoby oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Za czyn ten grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Prawo jazdy podejrzanego zostało zatrzymane.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prokurator Michał Smętkowski poinformował, że mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Do wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie  na terenie Wielkopolski doszło 3 kwietnia. W karetkę pogotowia uderzył pociąg relacji Katowice-Gdynia. W wypadku zginęły dwie osoby: ratownik medyczny i lekarz rezydent. Kierowca karetki w stanie ciężkim trafił do szpitala w Puszczykowie. Śledztwo od razu wszczęła poznańska prokuratura.

Więcej o:
Komentarze (31)
Puszczykowo. Kierowca karetki usłyszał zarzuty, grozi mu do ośmiu lat więzienia
Zaloguj się
 • piotr.tatarski

  Oceniono 13 razy 11

  Kierowca karetki zachował się jak amator, a nie zawodowiec. Nie chcę powiedzieć tego, co ciśnie się mi na usta - postapił jak skończony debil! Całkiem słusznie postawiono mu zarzuty za tragiczne i nieodwracalne skutki tego, co zrobił. Boziu! Miej w swej opiece dusze ofiar tego wypadku!

 • mario.wario

  Oceniono 11 razy 9

  "Nie przyznaje się do winy" co za HONOR! Prawdziwy mężczyzna!

 • cozano

  Oceniono 10 razy 8

  Tragedia nastąpiła w wyniku wyboru kierowcy, świadomie łamiącego przepisy ruchu drogowego. Moggło dojść do jeszcze większej katastrofy, gdyby pociąg wykoleij się.

 • jep23

  Oceniono 11 razy 7

  Maszynista jest współwinny - mógł zjechać na pobocze. Tak będzie się tłumaczył idiota.

 • plastikpiokio

  Oceniono 11 razy 7

  niemożliwe ---zamordował dwóch kolegów i jeszcze czeka na medal ???? --z premedytacją wjechał na tory powinien nie wyjsć z paki do konca życia .

 • starszy-65

  Oceniono 3 razy 3

  Jak dla mnie to ocena prokuratury jak najbardziej prawidłowa.

 • estrim

  Oceniono 1 raz 1

  No i świetnie, że się nie przyznał, teraz każdy widzi, że to po prostu ch... Jest nagranie, zostanie skazany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX