Zbigniew Kuźmiuk z PiS broni TVP: Ostrzeliwują nas wielkie pancerniki - TVN24 i Polsat News

- Jesteśmy na wojnie. Ostrzeliwują nas dwa wielkie pancerniki - TVN24 i Polsat News, ostrzeliwują nas regularnie - tak o mediach publicznych mówił europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Jego zdaniem bez mediów publicznych Polacy nie wiedzieliby nic o sukcesach obecnego rządu.

Były marszałek województwa mazowieckiego i europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk był gościem dzisiejszego wydania "Porannej rozmowy RMF FM". Jednym z tematów jego rozmowy z Robertem Mazurkiem były media publiczne. Gospodarz programu przypomniał politykowi jego słowa z 2017 roku. Kuźmiuk powiedział wówczas: "postawiliśmy media publiczne na nogi i teraz będziemy pracować nad tym, żeby były pluralistyczne". Mazurek zapytał europosła PiS, czy media publiczne rzeczywiście takie się stały.

Czy media publiczne są pluralistyczne? Zbigniew Kuźmiuk: "Starają się być". Ale PO nie chodzi do TVP

Zbigniew Kuźmiuk ocenił, że media publiczne starają się być pluralistyczne, ale nie mogą w pełni takie być, bo jego opcja polityczna jest na wojnie.

- Jeżeli ostrzeliwują nas dwa wielkie pancerniki - TVN24 i Polsat News - to nie ma innego wyjścia, jak rzeczywiście także postarać się o to, żeby ten "nasz" pancernik starał się także odpowiadać ogniem - powiedział europoseł PiS.

Zbigniew Kuźmiuk ocenił, że w mediach publicznych opozycja pojawia się bardzo często. Podkreślił jednocześnie, że Platforma Obywatelska zrobiła poważny błąd, rezygnując z chodzenia do TVP. Przez to, zdaniem europosła, telewizja publiczna nie może być naprawdę pluralistyczna. Zbigniew Kuźmiuk zasugerował również, że media inne niż publiczne, zajmują się wyłącznie krytyką rządu Prawa i Sprawiedliwości i nie mówią o jego dokonaniach.

- Staramy się informować opinię publiczną o osiągnięciach tego rządu. Gdyby nie było telewizji publicznej, większość Polaków nie wiedziałaby nic o sukcesach.

* * *

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (146)
Zbigniew Kuźmiuk z PiS broni TVP: Ostrzeliwują nas wielkie pancerniki - TVN24 i Polsat News
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 45 razy 37

  Panie Kuźmiuk skąd więc u tych pancerników w studiach, Czarnecki, Sasin i wielu innych z PiS ? Jak pan nie wie dlaczego, to panu powiem. Do szczujni prawie nikt nie przychodzi bo słaba oglądalność. A jeśli ktoś ogląda, to jedynie ciemne tłuki, które i tak nic nie pojmują. Polsat News czy TVN 24 mają znacznie większą oglądalności i stacje te oglądają ludzie rozumni .

 • 13.napletkow.jezusa

  Oceniono 35 razy 29

  Towarzyszu Kużmiuk, POLSAT i TVN to prywatne pancerniki, a TVP to telewizja ostatnio narodowa, utrzymana za pieniądze podatników. Jak zwykle nie swoimi pieniędzmi finansujecie tę parszywą wojenkę

 • Bogdan Gawlik

  Oceniono 34 razy 24

  Panie Pośle Kuźmiuk. Czy Pan wierzy w to co mówi? Tej Pana tezy nie da się obronić. Pan jest nierzetelny wobec TVN24 i Polsatu.

 • kazek100

  Oceniono 22 razy 16

  Acha, i to dlatego trzeba nawet materiały dokumentalne tak montować, by pokazywały wypowiedzi, których nie było (przykład: nauczyciela która podobno skrytykowała strajk, a w istocie potwierdziła, że tvp łże).

 • tomke

  Oceniono 14 razy 12

  Pan Kuźmiuk właśnie otwarcie przyznał, że TVP łamie przepisy Ustawy o Radiofonii i Telewizji", i zamiast nadawać programy "cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością", jak nakazuje prawo, defrauduje abonament i miliardowe "wyrównania" na wojenkę PiS-u z mediami prywatnymi. Brawo!

 • miszka_szyfman

  Oceniono 18 razy 12

  Biedny "Potiomkin" w odwrocie ?

 • 2003stypa

  Oceniono 15 razy 11

  Polsat to też pancernik ostrzeliwujący? Czym? Ślepakami????? Polsat już od jakiegoś czasu dryfuje w kierunku TVP w wersji soft .

 • zmichalg1

  Oceniono 15 razy 11

  Macie własne pancerniki: TV Republika, TVTrwam i im zlecajcie propagandową papkę a nie telewizji publicznej, którą zawłaszczyliście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX