Forum na anektowanym Krymie. Jarosławska twierdzi, że "reprezentowała Polskę". MSZ zaprzecza

Angelika Jarosławska ogłosiła, że "oficjalnie reprezentowała Polskę" na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Jałcie. MSZ zaprzecza, jakoby wysłało ją na Krym, resort twierdzi też, że nie miał o tym pojęcia.

Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Jałcie jest organizowane od 2014 roku - zresztą nieprzypadkowo, ponieważ wtedy doszło też do nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję. Podczas V, tegorocznej edycji wydarzenia, głównie nawiedzanego przez rosyjskich biznesmenów, wśród gości było 3 tysiące osób z około 100 krajów świata - informowała rosyjska agencja TASS. Na forum pojawiają się też przedstawiciele państw europejskich - w tym roku były to np. delegacje z Belgii, Austrii i Niemiec.

Angelika Jarosławska w Jałcie. "Reprezentuję Polskę"

Tymczasem, jak zauważył Onet, miała w tym gronie znaleźć się także osoba reprezentująca Polskę - Angelika Jarosławska, która sama pochwaliła się swoją "rolą" w Jałcie. Napisała na Twitterze 17 kwietnia: "Jestem dumna, że mogę oficjalnie reprezentować Polskę na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Jałcie"

Czy jednak Jarosławska była oficjalną reprezentantką Polski na Krymie? O to Onet zapytał Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które odpowiedziało:

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie było informowane o planowanym wyjeździe p. Jarosławskiej na Krym

Jednocześnie MSZ podkreśliło, że aneksja Krymu przez Rosję jest "rażącym pogwałceniem prawa międzynarodowego" i dlatego też nie rekomenduje, by uczestniczyć w takich inicjatywach na półwyspie.

Zanim przekazano komunikat MSZ, sama Jarosławska się zmitygowała, ale z tego, że "reprezentowała Polskę" się nie wycofała.

Ku przestrodze manipulacji: Wzięłam udział w Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Jałcie obok przedstawicieli USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, Chorwacji i wielu innych państw z różnych kontynentów, a także przedstawicieli Komisji Europejskiej...

- napisała.

Kim jest Angelika Jarosławska?

Angelika Jarosławska Twitterze opisuje się jako koordynatorka programu Polska 3.0, a także przewodnicząca Fundacji Pamięci Polskich Pilotów Walczących w Kraju i na Obczyźnie im. Dywizjonu 303. Pełniła też funkcję ambasadorki filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa".

Polska 3.0, to, jak czytamy: "program zintegrowanych działań, mających na celu połączenie polskich rzek, autostrad i kolei w jedną płaszczyznę transportu multimodalnego".

Program Polska 3.0 dorobił się nawet zespołu parlamentarnego w Sejmie, w skład którego wchodzi pięciu posłów: przewodniczący Jacek Wilk z Konfederacji, poseł Kukiz'15 Krzysztof Sitarski, oraz posłowie Konfederacji: Jakub Kulesza, Robert Winnicki i Piotr Liroy-Marzec.

W 2018 roku Angelika Jarosławska trafiła na listę "30 przed 30" magazynu "Forbes" w 2018 roku, tak wtedy o niej pisano:

Koordynuje pracę organizacji zrzeszającej 3,7 tys. firm, wspiera start-upy, pomogła wypromować film o Dywizjonie 303, tworzy własną markę odzieżową. Angelika Jarosławska nie boi się chwytać wielu srok za ogon i mierzyć wysoko

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (131)
Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Jałcie. MSZ zaprzecza, że Polskę reprezentowała Angelika Jarosławska
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 54 razy 36

  Patrzę na te nazwiska zespołu i jakoś mi tak putinozą zajechało. Mylę się?

 • nick_bezimienny

  Oceniono 27 razy 21

  nie boi się chwytać wielu srok za ogon... na pewno srok i na pewno za ogon???????

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 25 razy 19

  Reprezentowała Polskę? W tym groteskowym mundurze z glapą?

 • pasazerski

  Oceniono 21 razy 17

  Nie wiem czy ktoś z was go czytał, ale dla mnie program Polska 3.0 to stek bzdur ubranych w modne słówka które lubią politycy, jak np. modalność, innowacyjność, itp. Całość okraszona jest kolorowymi slajdami rodem z pierwszego roku studiów z których treści nic nie wynika. Dla mnie jest to kolejna wydmuszka do wyciągania kasy, tym razem pod szyldem Konfederacji.

 • cezar85

  Oceniono 21 razy 17

  Misiewicz też reprezentuje Polskę..... i to na kolanach

 • polakadam

  Oceniono 27 razy 17

  Czyżby pracowała dla Ruskich? No to robi to samo co pis. Ale wolę popatrzeć na nią niż na pisowców.

 • katani12

  Oceniono 20 razy 16

  Z wyglądu nadaje się na Dyrektor do Spraw Małoważnych w NBP.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 22 razy 16

  Niepotrzebnie nagłaśniacie tę cipę.

 • antipatico

  Oceniono 30 razy 16

  Czytając tytuł zadawałem sobie pytanie "co to jest to Angelika Jarosławska?". Teraz wiem - kolejna dwórka pisu, której na myśl o Putinie staje bardziej niż na myśl o srebrnych wieżach prezesa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX