Niedziele handlowe - kwiecień 2019. Czy sklepy będą dzisiaj czynne?

Czy 28 kwietnia to jedna z nielicznych w tym roku niedziel handlowych? Czy supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą dziś otwarte? Zaglądamy do kalendarza niedziel handlowych, aby to sprawdzić.

To, która niedziela jest niedzielą handlową, a która nie, reguluje ustawa o ograniczeniu handlu, którą prezydent Andrzej Duda podpisał w styczniu ubiegłego roku. Wynika z niej, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu - w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że 28 kwietnia to niedziela handlowa, a sklepy będą dziś otwarte.

Niedziele handlowe 2019 i 2020. Jakie zmiany w kolejnym roku?

Ustawa, która dzieli niedziele na niedziele handlowe i niehandlowe, została skonstruowana w taki sposób, aby stopniowo odzwyczajać nas od robienia zakupów w ostatni dzień tygodnia. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w 2019 roku - tylko raz w miesiącu. W następnym roku niedziel handlowych będzie jeszcze mniej - jeżeli przepisy się nie zmienią, niedziele handlowe w 2020 roku wypadną zaledwie siedem razy w ciągu całego roku.

Więcej o:
Komentarze (11)
Niedziele handlowe - kwiecień 2019. Czy sklepy będą dzisiaj czynne?
Zaloguj się
 • stanislaw.sk

  Oceniono 6 razy 2

  @sarakawka
  panowie wolą sex bez portali, tylko podaj adres, pod którym będą mogli przelecieć cię gratis. UWAGA, jak masz HIV lub AIDS skonsultuj się z poradnią wenerologiczną ...

 • stanislaw.sk

  Oceniono 6 razy 2

  @lupus.y
  wyjściem dla ciebie tani dupku ze współegzystowania z homo sapiens jest zniżenie się do całkowitej anty-egzystencji - tylko odwagi ci brak, więc tymczasem lupus pocałuj nas w dupus

 • stanislaw.sk

  Oceniono 9 razy 1

  [U.Z.]
  ..a czy kościoły będą dzisiaj otwarte i co z niedzielami kościelnymi w kwietniu, maju,....itd.?

 • autonomy

  Oceniono 8 razy 0

  To kiedy ustawa o ograniczeniu nabożeństw? Z racji życia w pobliżu kościoła chciałbym w niedzielę odpocząć, przeszkadza mi w tym rzępolenie dzwonów i zawodzenie starych bab.

 • prezes Szatni hotelowej

  Oceniono 12 razy 0

  Wiem, że dzisiaj niedziela jest handlowa ale upewnił mnie UZ, więc po kościele natychmiast albo jeszcze szybciej Jadę do dh Arkadia popatrzeć na wystawę ponieważ to koniec miesiąca już pieniędzy nie mam a ostatnie 150 zł wrzucę na tacę oraz do babci 50 to bym wysłała na radio

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz -1

  to jakieś kłamstwo nasz miał być czynny ale już jest zamknięty ---i gdzie ja biedny kupię tonik do wódeczki ???????

 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy -1

  No dobra, ale co z Bochniarzem?!

 • lupus.y

  Oceniono 11 razy -7

  Drogie bubki, wymądrzające się, ze wiecie doskonale, która niedziela jest handlowa! Otóż ja nie mam pojecia która i nie zamierzam mieć. Byłbym chyba zdrowo pizgnięty by znizać znizam się do zapamiętywania takich rzeczy. To co dla was jest esencją egzystencji i tajemnicą bytu dla mnie jest żałosnym dosć tłem, do którego muszę się poniżać, by móc współegzystowac z takimi jak wy. OK, teraz ja "rozładowałem bufor" na wasz "yntelygentny" sposób, jednak z nieco innego punktu widzenia. I co? Jak wam smakowało?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX