Gdańsk: Policjanci zaopiekowali się 2-latkiem zostawionym w parku. Jego matka była pijana

W sobotni wieczór policjanci otrzymali zgłoszenie o 2-letnim chłopcu, który samotnie przebywa w parku w dzielnicy Wrzeszcz w Gdańsku. Po poszukiwaniach udało się odnaleźć markę dziecka. Kobieta miała 2 promile alkoholu we krwi.

W sobotę około godziny 19  policjanci z Gdańska otrzymali zgłoszenie o chłopcu pozostawionym bez opieki w parku. Zaniepokojeni przechodnie podali, że około 2-letni chłopiec ciągnie za sobą wózek i sam spaceruje w parku znajdującym się przy al. Zwycięstwa. 

Gdańsk. 2-latek pozostawiony sam w parku. Policjanci znaleźli jego matkę godzinę później. Była pijana

Po dotarciu na miejsce wskazane przez świadków policjanci zaopiekowali się dwulatkiem, który został także zbadany przez lekarza. Po sprawdzeniu jego stanu zdrowia funkcjonariusze przeszukali wózek chłopca, w którym znaleźli m.in. recepty z prawdopodobnym adresem zamieszkania dziecka. Policjanci pojechali w to miejsce, jednak okazało się, że nikogo tam nie ma.

Około godziny 20 policjantom udało się odnaleźć matę chłopca. Kobieta przebywała w jednym z mieszkań we Wrzeszczu. 24-latka miała 2 promile alkoholu we krwi i rozmowa z nią nie była możliwa. Z tego powodu chłopiec trafił pod opiekę pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, a później dostał się także do placówki opiekuńczej.

Policja bada okoliczności pozostawienia dziecka samego w parku: w tym celu funkcjonariusze sprawdzają zapisy monitoringu miejskiego. Matka chłopca po wytrzeźwieniu została już przesłuchana, jednak na razie nie usłyszała żadnych zarzutów. Policjanci przypominają, że narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (26)
Gdańsk: Policjanci zaopiekowali się 2-latkiem zostawionym w parku. Jego matka była pijana
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 25 razy 21

  Napadli mamuśkę genderowcy ( ewentualnie nauczyciele podburzeni przez Broniarza) i siłowo napoili. Kolejny atak na rodzinę i kk. Inny powód schlania nie może wchodzić w grę..

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 9 razy 7

  A to wszystko przez wscieklych katopolaczkow i e-pis-kopat, gdyby dziewucha miala mozliwosc legalnej i bezpiecznej skrobanki - problem pewnie nigdy by nie zaistnial.

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 6 razy 4

  Serce Europy!!

 • siekier35

  Oceniono 10 razy 2

  dżenderowcy zaatakowali 500+ ale wobec przeważających sił wroga zostawili ofiarę na pastwę policji....

 • daniella-63

  Oceniono 1 raz 1

  Mamuska dostala 500+ odwiedzila monopolowy i zaszalala.Co tam dziecko inni nim sie zaopiekuja.

 • sector23

  Oceniono 3 razy 1

  No to może teraz dla równowagi, jakieś dramatyczne doniesienia nt. norweskiego Barnevernet, tak niezmiernie okrutnego dla polskich dzieci i kochających je rodziców .....

 • pan.szklanka

  Oceniono 9 razy 1

  Dlaczego problemu alkoholizmu nie rozwiązać sposobem, którym poradzono sobie z problemem narkomani i aborcji?
  Czyli zdelegalizować?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX