Międzyszkolny Komitet Strajkowy w Poznaniu: Prezes Broniarz musi odejść, zdradził nas

- Prezes Broniarz musi odejść, zdradził nas. Nie chcemy takiego prezesa - w ten sposób, jak podaje Onet.pl, czwartkową decyzję o zawieszeniu strajku nauczycieli skomentowała Izabela Płotka, przedstawicielka Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego w Poznaniu.

- Nadal trwamy w strajku. Dostaliśmy informację dosłownie 15 minut temu, że prezes Sławomir Broniarz zawiesza strajk. Byliśmy w trakcie burzliwej dyskusji w pokoju nauczycielskim, nie mamy telewizora, ja się dowiedziałam od koleżanki, która do mnie zadzwoniła. Jesteśmy w szoku, nie zgadzamy się z tą decyzją - dodała w rozmowie z Onetem

Strajk nauczycieli zawieszony 

Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecydował wcześniej o zawieszeniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Strajk, a w zasadzie pierwsza jego część, zostanie zawieszony w sobotę o godz. 6 rano. - ZNP zawiesza, ale nie kończy strajku - podkreślił przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz. Dodał, że zawieszenie ma na celu "zapewnienie uczniom warunków do zakończenia nauki". 

Sławomir Broniarz podkreślił, że związek nie zamierza podpisywać porozumienia, które wcześniej strona rządowa zawarła z oświatową Solidarnością. - Strajk mógłby trwać, bo wszyscy nauczyciele są do tego gotowi, mógł być także prowadzony w czasie matur. Nie zdołalibyście państwo rozwiązać tego problemu, nie bylibyście bowiem w stanie zastąpić nas, nauczycieli, w trakcie tego egzaminu - mówił Broniarz, zwracając się do rządu.

- Panie premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania z pana strony. Oczekujemy od pana rzeczowej, męskiej postawy, która będzie także odpowiadała na oczekiwania ponad półmilionowej rzeszy nauczycieli i wieluset tysięcy rodziców i uczniów - zaapelował przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Wszystkich pan nas nie zlekceważy i nie pokona - dodał.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (276)
Międzyszkolny Komitet Strajkowy w Poznaniu: Prezes Broniarz musi odejść, zdradził nas
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 50 razy 40

  Czy będą strajkować, czy nie, Prezess , zbawaFca narodu, ma na to wyrąbane. Właśnie ustalił sobie w Sejmienowe prawo, że nauczyciele nie są mu w zasadzie potrzebni do klasyfikowania maturzystów.

 • ja-sio7

  Oceniono 49 razy 27

  Broniarz zauważył że władza zaczyna rozgrywać nauczycielami i wciąga protest w swoją "knajacką grę", już wszystko było zaplanowane i bardzo dobrze że pomieszał władzy szyki, nikt na takiej formie protestu by nie zyskał - poza PiS, z maturami protestujący też musieli by ustąpić - tak jak z egzaminami, ruszenie z protestami przed wyborami jesiennymi ma większy sens niż siedzenie w szkole przez wakacje, "wielce rządzący" i tak wyjadą na urlopy

 • roman_j

  Oceniono 34 razy 20

  W komentarzach widać, że PiS chce teraz zagrać na podział wśród nauczycieli. Chce ich podzielić udowadniając, że zostali oszukani. Chce wyeliminować Sławomira Broniarza, bo okazał się niebezpiecznym przeciwnikiem. Trzymam kciuki, żeby te wysiłki, m. in. opłacanych trolli, nie przyniosły skutku. Nauczyciele, nie dajcie się podzielić, bo to dopiero będzie wasza porażka!

 • pawelekok

  Oceniono 18 razy 12

  Poza tym ja się dziwię poniższym komentarzom z pretensjami do Broniarza i nie tylko do niego. Przecież było jasne od początku, że ten strajk musi przegrać bo:
  1. PiS teraz nie może ustępować nikomu ani o krok nie przedstawiwszy tego jako swojego zwycięstwa, bo
  2. Gra rolę partii silnej, rozdającej karty i decydującej w Polsce o wszystkim
  3. Ustępstwo znaczące komukolwiek uwolni lawinę żądań od innych, której nie będzie można już powstrzymać. Do tej pory udało mu się to, np. stłamsił brutalnie protest najbardziej bezbronnych, czyli niepełnosprawnych, a lekarzom rezydentom obiecał coś tam, coś tam, ale za to tych obietnic nie dotrzymuje
  4. Wszystkie potencjalne rezerwy zadłużonego na maksa budżetu przeznaczył na przedwyborczą piątkę Kaczora i naprawdę nie miałby z czego spełnić żądań nauczycieli inaczej niż dodrukowując pieniądze i rozpoczynając tym hiperinflację
  5. Sam protest nauczycieli został przez nich samych źle przedstawiony a tym bardziej przez prorządowe media, pokazano w przekazie o nim, że nauczyciele pracujący 18 godzin w tygodniu domagają się 1000 zł na głowę, a co ani pierwsze ani drugie nie jest prawdą. Nauczycieli pokazano jako roszczeniowych buntując przeciw nim wygodnickich rodziców. Pominięto przy tym wątek, co stało się główną przyczyną strajku, czyli deforma edukacji w wykonaniu PiS, podjęta może i ze szlachetnych pobudek, ale wprowadzona tak nieudolnie, że przyniosła totalny burdel i dodatkowe ogromne obciążenia dla nauczycieli bez jakiejkolwiek rekompensaty.

  W tej sytuacji strajk i tak był sukcesem. Ale głównie dlatego, że przed majowymi wyborami już nie zdążą, ale przed jesiennymi na pewno - inne grupy społeczne ze swymi żądaniami głównie płacowymi.

 • laik404

  Oceniono 28 razy 12

  Broniarz - uwierzyłeś Morawieckiemu? Temu kłamcy?!

  PS. Na każdym watku Pis-trolle meldują się pierwsze. W Pis panika - walą w kalesony aż miło! Wszyscy na wybory! Wywalić Pisowskiego bolszewika do Moskwy!

 • kazio67

  Oceniono 9 razy 9

  To duży błąd I wizerunkowy i strategiczny Już nigdy nie bedzie takiego wsparcia spolecznego, bo wyszla z tego hucpa

 • pawelekok

  Oceniono 13 razy 9

  Strajk umocnił na swoich okopach dwie grupy.

  1. Ok. 30% elektoratu to betonowy elektorat PiS, ich nic nigdy nie przekona, ale oni ostatnio głosują niemal w 100%.

  2. Ok. 20% elektoratu to zawzięci obrońcy demokracji, czasem równie fanatyczni jak betonowy PiS, ale przynajmniej optujący za nowoczesną wizją Polski. Oni głosują w 90%.

  Poza tym są:
  3. Ok. 5% elektoratu to nauczyciele, którzy wczesniej głosowali na PiS, ale teraz chyba będą głosować przeciw PiS. Może teraz zagłosują w 70% bo wcześniej głosowali rzadziej.

  4. Pozostały elektorat to taki, ktory głownie ma wszystko w dupie i jeśli głosuje to w 10 - 20% i to dość przypadkowo. Pytanie komu się przy okazji tego strajku i jaką część tego elektoratu udało przekonać i ile z nich zagłosuje. Mam niestety czarne myśli. Chyba PiS znowu wygra. Pytanie, czy PiS pozwoli sobie na takie nerwy i nie przegłosuje, oczywiście niezgodnie z prawem, ale tym się nie przejmują, że większość najważniejszych ich uchwał taka jest, że na przyszłość tylko kandydaci zaakceptowani przez PiS będa mogli być wybierani. Tak jak to było za komuny.

 • roman_j

  Oceniono 27 razy 9

  No cóż, w tak szerokim gronie zawsze znajdą się jakieś słabsze jednostki. Słabsze na umyśle. Szkoda tylko, że Onet postanowił ten głos nagłośnić, a gazeta.pl powielić. PiS-owskie płatne trolle już mają używanie. Ale to łabędzi śpiew zarówno tej władzy jak i jej płatnych klakierów. I to cieszy. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX