Wrocław: Skazany za "mord rytualny" poprosił Andrzeja Dudę o ułaskawienie. Mówi, że głosował na PiS

Mężczyzna skazany na 25 lat więzienia za brutalne zamordowanie kobiety wysłał do prezydenta Andrzeja Dudy prośbę o ułaskawienie. We wniosku przekonuje, że był niepoczytalny, ma dobrą opinię w więzieniu, a także, że głosował na PiS. Oskarżonemu zostało do odbycia jeszcze osiem lat kary.

Mieszkaniec Wrocławia Rajmund P. w 2002 roku zamordował swoją przyjaciółkę, studentkę Akademii Sztuk Pięknych. Mężczyzna zabił ją przy użyciu siekiery i noża, w trakcie zabójstwa miał medytować nad ciałem kobiety. Przy ofierze znaleziono monety, symbole religijne i ikonę Matki Boskiej, na ścianie napisano słowa "pustka" i "jak kocha, to przeżyje". Morderstwo nazwane zostało "mordem rytualnym" przez dziennikarzy opisujących tę sprawę.

Skazany za "mord rytualny". Poprosił prezydenta Dudę o zastosowanie prawa łaski 

Mężczyzna w ostatnim czasie skontaktował się z dziennikarzami portalu gazetawroclawska.pl. W liście do redakcji podkreślał, że nie zgadza się z opiniami biegłych, którzy uznali, że w chwili popełniania morderstwa był poczytalny. Rajmund P. w trakcie procesu przyznał się do winy, także w liście podkreśla że jest winny i czuje się winny. Jednocześnie zaznacza, że można porównać jego sprawę do sytuacji Tomasza Komendy, który został niesłusznie skazany za morderstwo, którego nie popełnił.

O jego resocjalizacji ma świadczyć to, że oskarżony posiada dobrą opinię od pracowników więzienia, leczył się z uzależnienia od alkoholu oraz uratował więźnia, który chciał popełnić samobójstwo. Dodatkowo zarzuca funkcjonariuszom Służby Więziennej złe traktowanie i manipulowanie faktami, twierdzi również, że skazano go na podstawie przepisu, który został uznany za niezgodny z Konstytucją. Za argument przeważający na jego korzyść ma być też fakt, że głosował w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę i podziwia braci Kaczyńskich.

Andrzej Duda nie ułaskawił więźnia bez wcześniejszego wystąpienia o opinie do sądów, które wydały wyrok. Do sprawy mężczyzny musza odnieść się teraz Sąd Okręgowy oraz Sąd Apelacyjny - ich negatywna opinia zablokuje możliwość ułaskawienia oskarżonego. W 2019 roku prezydent Duda zastosował prawo łaski wobec dziesięciu osób.

W ramach tegorocznego, 16., Millenium Docs Against Gravity będzie można obejrzeć dokument "Demokracja: instrukcja obsługi". Film mocno aktualny, ponieważ o stanie demokracji w ostatnich latach mówi się wiele, zwłaszcza w świetle zwycięstwa Donalda Trumpa w USA. Astra Taylor szuka odpowiedzi na bieżące pytania, które pojawiają się wraz ze wzrostem popularności skrajnej prawicy i imperialistycznych zapędów międzynarodowych graczy.

Więcej o:
Komentarze (173)
Wrocław: Skazany za "mord rytualny" poprosił Andrzeja Dudę o ułaskawienie. Mówi, że głosował na PiS
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 104 razy 102

  Jednym słowem,
  "Mężczyzna skazany na 25 lat więzienia za brutalne zamordowanie kobiety ... głosował na PiS".
  I chce ułaskawienia.
  Do tego twierdzi, że był niepoczytalny. Rodzi się pytanie. Niepoczytalny był jak mordował, czy jak głosował ????

 • siwywaldi

  Oceniono 68 razy 66

  Mówi, że głosował na PiS.....
  I właśnie w taki sposób UPADA kolejny hit głoszonej od lat pisowskiej propagandy, jakoby siedzący w pierdlach, to elektorat Platformy,,, :-)

 • antropoid

  Oceniono 59 razy 51

  Dostaną PiSie bolszewiki większość konstytucyjną - to się wpisze do kodeksu ułaskawienie za głosowanie na PiS.

 • artur702

  Oceniono 46 razy 40

  Niedługo spotka się w ciupie z tymi, na których głosował. Też zasłużyli sobie rzetelnie na kary.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 40 razy 36

  "...i podziwia braci Kaczyńskich."

  Niech mu ktoś powie, że już na szczęście nie ma TYCH braci kaczyńskich. Bidulek chyba odcięty jest od świata :)

 • norbertrabarbar

  Oceniono 39 razy 33

  No dobra, niech wyjdzie skoro jest wierzącym konserwatystą co złego może się stać?
  Inaczej jakby był jakimś liberałem albo nie daj Boże pacyfistą.

 • fctheduck

  Oceniono 24 razy 24

  Moim zdaniem niczym się to nie różni od ułaskawienia kryminalisty Kamińskiego. Maliniak powinien go uwolnić. Przecież to ich elektorat.

 • pislamabad

  Oceniono 24 razy 22

  Coś tu nie bangla...bo ..jak to szło? "Przestępcy w więzieniach głosowali na PO"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX