Dobre Miasto: 23-letni motocyklista uciekał przed policją. Możliwe, że przejechał po nim radiowóz

W Dobrym Mieście koło Olsztyna zginął 23-letni motocyklista. Jechał pojazdem bez tablic rejestracyjnych, uciekając przed nieoznakowanym radiowozem marki BMW. Olsztyńska prokuratura bada sprawę. Możliwe, że za śmierć 23-latka odpowiedzialni są policjanci.

Do tragicznego wypadku doszło 22 kwietnia, czyli w wielkanocny poniedziałek, około godz. 15:50 na drodze szutrowej w Dobrym Mieście. Prokuratura w Olsztynie poinformowała, że policjanci poruszający się nieoznakowanym radiowozem próbowali zatrzymać 23-letniego motocyklistę do kontroli. Mężczyzna nie zatrzymał się jednak i zaczął uciekać. Funkcjonariusze policji wyprzedzili motocyklistę radiowozem, ale ten zjechał z szosy na drogę szutrową. Co działo się dalej?

Tragiczny wypadek w Dobrym Mieście. Mimo reanimacji nie udało się uratować motocyklisty

Jedna z wersji wydarzeń mówi, że motocyklista stracił równowagę i spadł z pojazdu, a śmierć poniósł w wyniku poniesionych obrażeń. Według drugiej - policjanci użyli radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego i nieumyślnie spowodowali śmierć 23-latka, potrącając go samochodem. Jak podaje portal osp.pl, jeden ze światków relacjonował, że "radiowóz uderzył motocyklistę i przejechał po nim". Rannego mężczyznę próbował reanimować strażak Państwowej Straży Pożarnej, który w momencie tragicznego wypadku był na spacerze z rodziną. Mimo natychmiastowej pomocy 23-latka nie udało się uratować.

Śledczy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli też dowody. Funkcjonariusze, którzy chcieli zatrzymać 23-letniego motocyklistę byli trzeźwi. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania wypadku oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego - informuje "Gazeta Wyborcza"

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (388)
Dobre Miasto: 23-letni motocyklista uciekał przed policją. Możliwe, że przejechał po nim radiowóz
Zaloguj się
 • wojtek45-1

  Oceniono 129 razy 89

  Jak uciekał, to sam sobie jest winien.
  AMEN.
  Do tego jest policja aby wymuszać zatrzymanie.

 • puuchatek

  Oceniono 117 razy 87

  "Możliwe, że za śmierć 23-latka odpowiedzialni są policjanci."

  Tu jednak byłbym zwolennikiem modelu amerykańskiego: jeśli uciekasz przed policją, to z automatu ponosisz odpowiedzialność także za wszystko, co wydarzy się podczas pościgu.

 • uwoj.bydgoszcz

  Oceniono 64 razy 54

  Oczywiście że odpowiedzialni są policjanci. Przecież to niesłychane, żeby gonić motocyklistę łamiącego przepisy. Panowie w radiowozie powinni pomachać mu rękami ewentualnie zasalutować a w najgorszym wypadku pogrozić palcem.

 • palo_ma1

  Oceniono 53 razy 45

  Nie można pominąć ewentualności, że za śmierć 23-latka odpowiedzialny jest pewien 23-latek.

 • wichura

  Oceniono 42 razy 32

  Jak nieoznakowane BMW, to na pewno z wideorejestratorem. Co z nagraniem? "Uległo uszkodzeniu"?

 • 99venus

  Oceniono 35 razy 29

  1.motocykl bez numerów rejestracyjnych.
  2.uciekał przed policją.
  o czym tu dyskutować?

 • hamer007

  Oceniono 37 razy 29

  Uciekał. Nie zatrzymał się do kontroli. Nie miał tablic rejestracyjnych.
  Amen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX