Katastrofa smoleńska. MSZ odesłało raport Antoniego Macierewicza o wybuchach... do MON

Poseł PO Krzysztof Brejza wykazał, że Antoni Macierewicz złożył na ręce ministra spraw zagranicznych raport dot. katastrofy smoleńskiej. Były szef MON domagał się, żeby MSZ poinformowało międzynarodowe instytucje o rzekomych wybuchach na pokładzie prezydenckiego samolotu. MSZ nie posłuchało tej prośby i odesłało raport... do MON.

11 kwietnia 2019 roku Krzysztof Brejza wysłał pismo do ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza. Zacytował w nim wypowiedź byłego szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, który 10 kwietnia tego roku powiedział w radiowej Jedynce, że "mamy cały materiał dowodowy bezspornie stwierdzający, że samolot został wysadzony w powietrze". Poseł PO zapytał szefa MSZ, czy Antoni Macierewicz przekazał ministerstwu spraw zagranicznych informacje o dowodach na wysadzenie samolotu Tu-154M oraz czy MSZ poinformowało o tym fakcie polskich sojuszników z NATO, a jeżeli tak, to w jakim trybie. Biuro Rzecznika Prasowego MSZ wystosowało odpowiedź tydzień później.

Katastrofa smoleńska. Macierewicz wysłał raport do MSZ, a MSZ przekazało je do MON

Z odpowiedzi MSZ wynika, że w kwietniu 2018 roku Antoni Macierewicz, będąc przewodniczącym Komisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 roku, przesłał na ręce szefa MSZ raport techniczny, domagając się zaalarmowania instytucji międzynarodowych o rzekomych eksplozjach na pokładzie samolotu Tu-154M. MSZ raport przyjęło, nie poinformowało o jego treści sojuszników Polski, a następnie przesłało... do Ministerstwa Obrony Narodowej, a więc na biurko ministra Mariusza Błaszczaka.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych powołało się na rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z 14 czerwca 2012 r. w sprawie organizacji oraz działania komisji badania wypadków lotniczych lotnictwa państwowego, według którego raport z prac podkomisji przedstawiany jest Ministrowi Obrony Narodowej i Komisji Lotnictwa Cywilnego. W odpowiedzi na zapytanie posła Krzysztofa Brejzy MSZ podkreśla, że przepisy "nie regulują kwestii podejmowania przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych jakichkolwiek kroków wobec instytucji międzynarodowych i sojuszniczych celem informowania o aktualnym stanowisku w kwestiach technicznych przyczyn katastrofy smoleńskiej". 

Krzysztof Brejza opublikował oba pisma na Twitterze i wyśmiał całą sytuację. "Bum! Macierewicz wystąpił do MSZ o zaalarmowanie o eksplozjach instytucji międzynarodowych i NATO. MSZ tak się wstydziło, że raport Antoniego Macierewicza odesłali...MON. Ostateczna kompromitacja <<zamachowych>> teorii PiS. PiS przerzuca teorią spiskową pomiędzy ministerstwami jak gorącym kartoflem - czytamy we wpisie posła Platformy Obywatelskiej. 

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (140)
Katastrofa smoleńska. MSZ odesłało raport Antoniego Macierewicza o wybuchach... do MON
Zaloguj się
 • zoro_wieczorowo_poro

  Oceniono 83 razy 83

  Czy Nieleczony Antoni podał już do sądu redaktora Piątka za dwie książki z których wynika, że Anton to ruski szpion?

 • jerz1444

  Oceniono 64 razy 64

  Dzień dobry panie Antoni ! Ładnie dziś pan wygląda. A czy tabletek nie zapomniał pan wziąć ? Tak, tak tych na głowę..

 • hamsterx

  Oceniono 65 razy 63

  kiedy wreszcie skończy się ta hucpa za pieniądze polskiego podatnika ?

 • ola-blue

  Oceniono 53 razy 53

  Ciekawe, ile będzie kosztował państwo polskie ten raport. Bo za wypociny i pomówienia w macierewiczowskim raporcie WSI państwo polskie - czyli podatnicy zapłacili ponad 850 tys, zł za koszty procesów i odszkodowań.

 • acototak

  Oceniono 49 razy 49

  Czy pan Macierewicz odważył się pozwać red. Piątka, czy stwierdził, że z faktami nie wygra?

 • maratss

  Oceniono 41 razy 39

  Kaczyński i Macierewicz doskonale wiedzą, że w Smoleńsku nie było zamachu. Wymyślili go, żeby mieć narzędzie do walki politycznej. I podzielili Polaków, co jest zbrodnią, bo ten podział pozostanie na wiele pokoleń. Oni i my nie będziemy już żyli, a to kłamstwo będzie zżerało Polaków przez długie lata. Co zrobiliście z moją i swoją ojczyzną.Wszystkiego wam brak Umiejętności,obycia,wiedzy,empatii,wykształcenia.Idąc po władzę zdemolowaliście wszystko, podwaliny demokracji,stosunki społeczne,podeptaliście wartości uniwersalne,piszecie alternatywną historię.Jesteście źli!! Żaden naród nie powinien płacić tak okrutnej ceny,żaden być tak traktowany przez współplemieńców.Bo to świadome działanie przeciw państwowości. I kościół katolicki,który rękoma PiS i ultrakatolików destabilizuje instytucje państwa żeby nie utracić przywilejów i dostępu do pieniędzy od rządzących. Już raz tak robił bojąc się przeniesienia do Polski ideałów Rewolucji Francuskiej i doprowadził za pieniądze Carycy Katarzyny II do Rozbiorów Polski.Wybór formacji Jarosława Kaczyńskiego to nie jest epizod, wpadka, próba szansy dla innego stylu rządzenia, innego modelu Polski. To koszmarna, wieloletnia klęska polskiej kultury. Prawnej, osobistej, duchowej.

 • kryweg

  Oceniono 39 razy 39

  A w nagrodę Maciora z paroma innymi głupkami poleci na wycieczkę do USA - oczywiście za nasze pieniądze !!!

 • state77

  Oceniono 37 razy 37

  A pieniążki Antoś i kumple inkasują i to grube, każdego miesiąca i śmieją się z naiwnego suwerena. Brejza po raz kolejny odkrył prawdziwą prawdę a ciemny lud dalej: wiwat pis, wiwat pis.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX