Na molo w Sopocie wylądował samolot. Za sterami siedział Łukasz Czepiela

Dziś o poranku na molo w Sopocie wylądował samolot. Pilotem był Łukasz Czepiela - jeden z najlepszych na świecie pilotów wyścigowych. Było to pierwsze lądowanie samolotu na molo w Sopocie w historii.

Lądowanie samolotu na molo w Sopocie było inauguracją sezonu, który dla sopockiego molo rozpocznie się w najbliższą sobotę, czyli 27 kwietnia. Turyści, którzy spacerowali wzdłuż wybrzeża dzisiaj rano, mogli być zaskoczeni, kiedy zobaczyli lądujący samolot, który ledwo mieści się na pomoście. 

Lądowanie samolotu na molo w Sopocie. Łukasz Czepiela zainaugurował sezon

Pilotem samolotu, który wylądował na molo w Sopocie jest Łukasz Czepiela. Na co dzień pracuje jako pilot lotów pasażerskich, ale jest także mistrzem świata w zawodach Red Bull Air Race World Championship. Mimo wieloletniego doświadczenia w lataniu samolotami, lądowanie na molo w Sopocie było dla Czepieli wyzwaniem. Najtrudniejszym elementem lądowania była próba zmieszczenia się na wąskim pomoście.

Samolot ma bardzo dużą powierzchnię boczną i jest bardzo lekki. Na molo bardzo często występuje boczny wiatr. Mieliśmy tylko półtora metra zapasu od linii centralnej, także margines był niewielki, ale udało się zrobić wszystko bezpiecznie. Włożyłem w to lądowanie i przygotowanie się do niego dużo przygotowań. Trenowałem na różnych lotniskach i cieszę się, że projekt tak fajnie się udał" - powiedział Łukasz Czepiela, w wypowiedzi dla firmy Red Bull.

Więcej o:
Komentarze (87)
Na molo w Sopocie wylądował samolot. Za sterami siedział Łukasz Czepiela
Zaloguj się
 • jot9

  Oceniono 9 razy 9

  "(...) także margines był niewielki (...)" - powiedział Łukasz Czepiela
  Nie! Łukasz Czepiela powiedział "tak że margines był niewielki".
  tak że = tak więc
  także = również.
  Tak że, zapamiętajcie tam, także i to.

 • dzynks

  Oceniono 11 razy 9

  także margines był niewielki,
  "tak, że",
  Zbiorcza lista wszystkich synonimów do słowa zatem:

  dlatego, dlatego też, ergo, przeto, skutkiem tego, stąd, tak więc, tedy, toteż, tym samym, w następstwie tego, w takiej sytuacji, w takim razie, w tym wypadku, w związku z tym, więc, wobec tego, wskutek tego, z tego względu, z tej przyczyny, a więc, a zatem, czyli, znakiem tego, innymi słowy, możemy powiedzieć,że, oznacza to, słowem, to jest, to znaczy,

 • stach_79

  Oceniono 14 razy 8

  Gdyby się rozbił remont mola kosztowałby miliony plus stracone życie... warto było ryzykować??

 • mistermadmat

  Oceniono 7 razy 5

  Super super że rozebraliście budki dla bileterów bo molo powinno być darmowe !!!!!!!!!!!

 • 2lazy2die

  Oceniono 3 razy 3

  Zajebioza! Polactwo się udławiło, a świat zachwycił. Zatem schabowego wpie...ć, wódę dołykać i przy kapuście swoje wsiowe mądrości teściowej i dzieciom sprzedawać. Dla was reklama prusakolepu jest szczytem wyuzdania marketingowego. I kazania Jędraszewskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX