Łódź. Pomnik Tadeusza Kościuszki ubrany w symbol strajkujących nauczycieli

Na pomnik Tadeusza Kościuszki w Łodzi założono pomarańczową koszulkę z wykrzyknikiem symbolizującą trwający już trzeci tydzień strajk nauczycieli. Mieszkańcy zastanawiają się, czy zgodę na ten happening wydali łódzcy urzędnicy.

Jak podaje fakt.pl we wtorek 23 kwietnia około godziny 18 przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki pojawił się podnośnik, z którego robotnicy narzucili na figurę pomarańczową kamizelkę z wykrzyknikiem. Jest to symbol wykorzystywany przez strajkujących nauczycieli i osoby, które popierają protest pracowników oświaty.

Łódź. Tadeusz Kościuszko w koszulce popierającej strajk nauczycieli 

Zdjęcie pomnika zostało udostępnione przez m.in. przewodniczącego Rady Miejskiej Łodzi Marcina Gołaszewskiego i wiceprezydenta miasta Tomasza Trelę, którzy w ten sposób wyrazili swoją solidarność ze strajkującymi nauczycielami. Po komentarzach krytykujących wykorzystywanie pomnika do manifestacji czyichś poglądów w tej sprawie postanowił wypowiedzieć się także rzecznik prezydenta Łodzi Marcin Masłowski, który przyznał, że nie ma informacji dotyczącej wniosku o przebranie pomnika Kościuszki: "Wygląda to na oddolną inicjatywę. Zbadamy to".

Wcześniej pomnik Tadeusza Kościuszki został przebrany w fioletową pelerynę oraz różowy róg, który pojawił się na głowie rzeźby. Do jednorożca upodobniony został także pomnik reżysera Leona Schillera. Jak się okazało był to pomysł łódzkich urzędników, którzy chcieli w ten sposób przypomnieć o kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Jednorożec miał nawiązywać do głośnego pomysłu wybudowania pomnika rodziny jednorożców, który miał stanąć przed najsłynniejszym w łodzi przystankiem tramwajowym.  

 Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >> 

embed
Więcej o:
Komentarze (38)
Łódź. Pomnik Tadeusza Kościuszki ubrany w symbol strajkujących nauczycieli
Zaloguj się
 • notremak

  Oceniono 11 razy 9

  Pissdzielstwo już się zapluwa.
  Bo to jedyne, co potrafi.
  I jeszcze wyciągać zapomogi dla nierobów od pissiego państwa.

 • remo29

  Oceniono 5 razy 5

  I co teraz? Obraza uczuć religijnych w przypadku Kościuszki, który powiesił paru biskupów, chyba nie przejdzie... To może chociaż dewastacja? Też nie za bardzo, bo tym czymś to wręcz przeciwnie, ptasie gónwa starli... Hulajnogą też nic nie dotknęli...

 • sacc77

  Oceniono 7 razy 5

  Kościuszko miał rację pisząc w swoim memoriale:
  - "KOŚCIÓŁ WINIEN BYĆ ODDZIELONY OD PAŃSTWA,
  NIE WOLNO MU ZAJMOWAĆ SIĘ KSZTAŁCENIEM MŁODZIEŻY!.
  NARÓD POWINIEN BYĆ PANEM WŁASNEGO LOSU I JEGO PRAWA POWINNY BYĆ NADRZĘDNE WOBEC PRAW KOŚCIOŁA.
  ŻADNA RELIGIA NIE MOŻE IM PRZECZYĆ ODWOŁUJĄC SIĘ DO PRAWA BOSKIEGO, PRZECIWNIE, KAŻDA RELIGIA POWINNA BYĆ POSŁUSZNA PRAWOM USTANOWIONYM PRZEZ NARÓD"

 • zdanie

  Oceniono 20 razy 4

  Gdzie były kodowe łajzy, gdy rzymska sekta przejmowaĺa szkoły?
  Wara od Kościuszki, gdy nie masz jaj, by walczyć o jego ideały, kodowa łajzo.

  "Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród. " Tadeusz Kościuszko

 • zdanie

  Oceniono 2 razy 2

  MEN: Nauczanie religii kosztowało w 2018 r. 1,48 mld.
  Średnio katecheta zarabia 4960 zł.
  ---
  Mimo to kodowe łajzy, lokajskie wobec kleru, nawet się nie zająknęły, żeby wyjebać rzymską sektę z powrotem na parafie.

 • zdanie

  Oceniono 10 razy 2

  Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. "Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród. " Tadeusz Kościuszko
  💚💚💚

  Najpierw świecka szkoła, kodowa łajzo. A potem możesz się pod Kościuszkę podczepiać ze swym ekonomicznym roszczeniem.

 • inspektor_zgroza

  Oceniono 8 razy 2

  Tadeusz Kościuszko - cytaty:
  "Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym, pierwszy krok do zwycięstwa – poznać się na własnej sile."
  "To jest czas, w którym trzeba poświęcić wiele, żeby wszystko ocalić."
  "Trzeba przyznać, że wszyscy ludzie są obdarzeni wystarczająco zdrowym rozsądkiem, aby odróżnić dobro od zła, aby odpowiednio się zachowywać, przeprowadzać rozumowania, ujmować i porównywać stosunki, jak również rozszerzać swe idee drogą refleksji i studiów. "
  "Upraszam pana Jeffersona, aby w razie, gdybym zmarł bez testamentu, wykupił z mych pieniędzy i wyzwolił tylu Murzynów, by pozostała suma wystarczyła na ich edukację i utrzymanie. To jest, aby każdy z nich poznał z góry obowiązki obywatela w wolnym państwie i wiedział, że musi bronić swej ojczyzny przed wrogami zarówno obcymi, jak i wewnętrznymi, którzy chcieliby zmienić Konstytucję na gorsze, żeby ich potem stopniowo zakuć w niewolę, aby miał dobre i ludzkie serce, wrażliwe na cierpienia drugich. "

 • eclipse23

  Oceniono 9 razy 1

  chrystusowe pedofilstwo okupuje Polskę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX