Burza piaskowa na Mazowszu. Na drodze nr 60 doszło do kolizji dwóch ciężarówek

Mazowsze. Policjanci z Makowa Mazowieckiego ostrzegają przed utrudnieniami na drodze numer 60. Z uwagi na słabą widoczność wywołaną przez burzę piaskową doszło w tym miejscu do kolizji dwóch samochodów ciężarowych.

Do wypadku doszło na drodze numer 60 z Makowa Mazowieckiego w kierunku Różana, gdzie zderzyły się dwie ciężarówki. Trasa jest zablokowana, a kierowcy odsyłani są na objazdy przez Szelków i drogę krajową numer 61. Jak podaje policja przyczyną wypadku mogła być mała widoczność na drodze spowodowana burzą piaskową, która pojawiła się dziś na Mazowszu.

Kolizja dwóch ciężarówek na Mazowszu - burza piaskowa zmniejszyła widoczność do zera 

Według informacji opublikowanych przez RMF FM nikt nie ucierpiał w tym wypadku. Za prawdopodobną przyczynę kolizji uznaje się burzę piaskową: silny wiatr miał nawiać znad pól piach i pył, które w pewnym momencie uniemożliwił kierowcom jazdę. Na nagraniu udostępnionym przez policję w Makowie można dostrzec, że widoczność w tamtym momencie spadła tak bardzo, że uniemożliwiła kontynuowanie podróży.

W najbliższych dniach burze piaskowe nie będą jedynym niecodziennym zjawiskiem pogodowym, które może pojawić się w Polsce. Jest to spowodowane ogromną suszą i silnym wiatrem, który podnosi z pól i nieużytków pył i piasek. Z kolei synoptycy zapowiadają, że już od czwartku nad naszym krajem będzie unosić się pył znad Sahary, który może skutkować pojawieniem się tak zwanego brudnego deszczu - kiedy wraz z deszczem spadnie także unoszący się w powietrzu pył. Takie opady zapowiadane są głównie dla południowych województw. Mieszkańcy tych regionów będą mogli zauważyć piach lub błoto na szybach, samochodach czy chodnikach.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (45)
Burza piaskowa na Mazowszu. Na drodze nr 60 doszło do kolizji dwóch ciężarówek
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 58 razy 36

  Jakie to szczęście, że Polacy mogą czuć się bezpiecznie!!! Wszak czuwa nad nami Król Polski Jezus Chrystus i Jego Matka Przenajświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki!!! W Wielkiej Polsce Katolickiej żadne kataklizmy nam nie grożą, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Panujący Nam Prezes Polski Jego Wysokość Jarosław Kaczyński, Brat Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał) oraz Najwybitniejszym Premierem Powojennej Polski Mateuszem Morawieckim!!!

 • batman43

  Oceniono 30 razy 22

  Wytnijcie wszystkie drzewa i krzewy na polach, przy drogach, bo przeszkadzają a życie stanie sie niemożliwe. Bez pasów krzewów i drzew wiatr wywieje z pól całą glebe organiczną. Na piasku jak na saharze i nawozie niewiele urośnie. Człowiek = dureń i największy szkodnik (sam sla siebie też). Wspólcześni rolnicy to w większości tępe buce i największe szkodniki na Ziemi. Dawni dziedzice byli wszechstronnie wykształceni i dbali o równowagę w ekosystemie.

 • franclajn

  Oceniono 17 razy 15

  Kraj pustynnieje, deszczu nie ma i szybko nie będzie ( a może w ogóle już przestanie padać, bo i takie prognozy są), a na domiar złego piasek z Afryki suwerena oraz jego monstrualne pomniki i gigantyczne świątynie zasypuje. Kara boska?

 • aqua7x

  Oceniono 10 razy 6

  kto normalny w takich arunkach jedzie? pewnie zawodowy driver... co to najmundrzejszy na parkingach...

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 7 razy 5

  Trzeba szybko otworzyć pustynię w okolicach Radomia. I ze dwie oazy.

 • occam

  Oceniono 4 razy 4

  "Jak podaje policja przyczyną wypadku mogła być mała widoczność na drodze spowodowana burzą piaskową, która pojawiła się dziś na Mazowszu."

  Broń boże nie jest to niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

 • kzet69

  Oceniono 5 razy 3

  No to trzeba szybko zakładać firmę importującą wielbłądy, przydadzą się :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX