Niedziele handlowe w 2019. Czy w 28 kwietnia wypada niedziela handlowa?

Terminy niedziel handlowych w 2019 roku wypadają zawsze pod koniec każdego miesiąca. W kwietniu jednak, ze względu na święta, sklepy w niedziele czynne były aż dwukrotnie.

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę została wprowadzona w marcu 2018 roku. Zgodnie z założeniami ma ona doprowadzić do stopniowego odzwyczajenia konsumentów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 28 kwietnia sklepy będą otwarte?

W 2019 roku niedziela handlowa ma wypadać raz, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. W grudniu i kwietniu zakaz handlu w ostatnie dni tygodnia nie obejmuje jednak aż dwóch terminów. W kwietniu już raz robiliśmy niedzielne zakupy - wtedy termin ten wypadł 14 kwietnia. Zgodnie z kalendarzem 28 kwietnia również wypada handlowa niedziela.

Niedziele handlowe w 2019 i 2020 roku

W niedziele niehandlowe otwarte mogą być tylko apteki, punkty gastronomiczne, strefy wolnocłowe, stacje benzynowe, cukiernie oraz sklepy, w których handel prowadzony jest przez właściciela. W tym roku handlowa niedziela wypada zazwyczaj raz w miesiącu. W 2020 roku z kolei zakaz handlu w niedzielę nie będzie obowiązywał tylko w siedmiu przypadkach: w niedziele poprzedzające święta wolne od pracy, które w przyszłym rok wypadają w styczniu, kwietniu, czerwcu, sierpniu i grudniu.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (5)
Niedziele handlowe w 2019. Czy w 28 kwietnia wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 5 razy 5

  Ja bym chciałby, aby PiS został zutylizowany, handel uwolniony i zniknęły informacje o PiŚdzielczych niedzielach.

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 9 razy 5

  Pytam się gdzie artykuł mrożący krew w żyłach oraz stopniującey napięcie u czytelnika w kontekście handlowych lub niehandlowych niedziel zredagowany przez UZ??- a nie tam jakiegoś praktykanta o 3 literowym iniciale!!

 • dante_waw

  Oceniono 2 razy 2

  a kto to napisal??? NPK?? gdzie jest UZ.... wszyscy czekali na UZa

 • gazeta-za-10

  Oceniono 1 raz -1

  .Dobra, dobra. Co z tego, że handlowa jak nauczyciele zostali bez kasy.

 • wycietytoja

  Oceniono 2 razy -2

  Dla naszej gospodarki najlepszym rozwiazaniem sa obowiazkowe,pracujace soboty,dla wszystkich obywateli.Bez wzgledu na wyznawana religie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX