Niedziele handlowe w 2019. Czy 28 kwietnia sklepy będą otwarte?

W 2019 roku niedziele handlowe wypadają zazwyczaj raz w miesiącu. Czy w najbliższą niedzielę 28 kwietnia sklepy i centra handlowe będą otwarte?

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych w kwietniu wypadają dwa terminy, podczas których nie obowiązuje niedzielny zakaz handlu. Następne dwie niedziele handlowe w miesiącu wypadną dopiero w grudniu.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 28 kwietnia zrobimy zakupy?

W kwietniu, z powodu wypadających w tym miesiącu świąt wielkanocnych, niedziela handlowa wypadała dwukrotnie. Pierwsza handlowa niedziela już się odbyła, a druga właśnie nas czeka. 28 kwietnia sklepy i centra handlowe będą otwarte. Kolejna niedziela handlowa wypada 26 maja. 

Niedziele handlowe 2019

Od 2019 roku zakazem handlu objęte są wszystkie, poza jedną, niedziele w miesiącu. Wyjątkiem są tylko dwie niedziele wypadające w kwietniu i grudniu, kiedy obchodzone są święta wielkanocne i Boże Narodzenie. W przyszłym roku zakaz handlu będzie jeszcze bardziej restrykcyjny. W 2020 na 52 niedziele zakazem handlu nie będą objęte tylko 7 niedziel w styczniu, kwietniu, czerwcu, sierpniu i grudniu. Najprawdopodobniej będą to następujące terminy: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia. 

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (13)
Niedziele handlowe w 2019. Czy 28 kwietnia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy 3

  Czyżby redaCHtor NPK ścigał się z UZ-em? Który pierwszy wklei ten przebrzydły tekst?
  Koszmar!
  Od czwartkowego świtu do niedzieli obaj wkleją to z kilkadziesiąt razy.

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 2

  Co zrobiła gazeta.pl z moim komentarzem!?
  To "za chwilę" już minęło, a komentarz się nie ukazał.

 • valla

  Oceniono 6 razy 2

  mam w dupie ten PIS i na pewno na nich nie zagłosujemy - wlasnie przez zakaz handlu!

 • c.t.k

  Oceniono 6 razy 2

  Gdzie te, seksem ociekające, pełne zagadkowych tropów, tajemniczych znaków, przepowiedni, porad zdrowotnych, artykuły UZ.

 • romikus

  Oceniono 5 razy 1

  My Janusze i Grażyny i inni Wolacy będziemy głosować na PO!! Żeby przywrócono nIedziele handlowe.Ciężko pracujemy przez cały tydzień i chcemy niedziele spędzać na zakupach w centrach handlowych.!!!! A nie w kościołach!!!

  PO partią dla Grażyn i Januszów i wszystkich Wolaków którzy chcą niedziele spędzać na zakupach w centrach handlowych!!!

 • antares777

  Oceniono 2 razy 0

  Dziękuję Szanownej Redakcji za tak szybką i wyczerpującą odpowiedź na pytanie, które ze względu na swą złożoność oraz naturalne zagmatwanie materii prawnej, do najłatwiejszych - biorąc pod uwagę możliwości intelektualne Szanownej Redakcji - nie należało. Jednak w odpowiedzi tej nie znalazłem żadnej wzmianki na temat mnie ostatnio frapujący, a mianowicie: czym dokarmiać glizdy, gdy się je już wykopie, a na ryby wybiera się dopiero za tydzień. Nie jestem idiotą - ja po prostu pytam, bo wiem, że Szanowna Redakcja zwykła, przy okazji odpowiedzi na pytanie o niedziele handlowe, cytować obszerne fragmenty Kalendarza Przyjaciółki z lat 60, więc liczyłem na to, że przy okazji i odpowiedź na moje pytanie tu się znajdzie.
  Szkoda, ale może następnym razem... Nie tracę nadziei i będę tu zaglądał, a póki co - glizdom dam po kawałeczku kiełbasy. Święconej!

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 10 razy 0

  Już się doczekać nie mogę. Już od rana będę czekał przed Auchan aby zrobić zakupy i przy okazji zobaczyć( jak mi doniosła znajoma kasjerka dobrze poinformowana) Julke Wieniawe która to będzie tam robiła zakupy na bank

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX