Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Na Pomorzu do 80 km/h. Skutki widoczne też w Warszawie

Pogoda. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, który miejscami już daje się we znaki mieszkańcom naszego kraju. Silny wiatr doprowadził też m.in. do przeniesienia się nad Europę pyłu saharyjskiego.

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, który będzie wpływał na pogodę w całej Polsce. Najsilniejsze porywy prognozowane są dla północnych województw naszego kraju.

Pogoda. Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem

Synoptycy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego oraz dla północnej części Mazowsza i południowych regionów województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie wiać będzie (albo też już wieje) z prędkością do 80 kilometrów na godzinę. Skutki silnych wiatrów będą odczuwalne jednak w niemal całej Polsce - najsłabsze porywy wiatru prognozowane są jedyne dla województwa podlaskiego. W pozostałych regionach wiatr osiągnie prędkość do 70 km/h, siła wiatru osłabnie dopiero po godzinie 23. 

Z powodu silnego wiatru strażacy już musieli interweniować m.in. w Warszawie i we Wrocławiu. W stolicy, na nawierzchnię drogi na al. Niepodległości i zaparkowane obok samochody, przewróciło się drzewo. Do podobnej sytuacji doszło na moście Zwierzynieckim we Wrocławiu: drzewo zablokowało jezdnię w obydwu kierunkach. Most musiał zostać wyłączony z ruchu, a kierowcy wysyłani zostali na objazdy.

Saharyjski pył pojawił się nad Polską - w czwartek może spaść tzw. brudny deszcz

Według informacji serwisu twojapogoda.pl do południowej Polski dotarła chmura pyłu znad Sahary. W najbliższych dniach pustynny piasek zacznie opadać na ziemię wraz z deszczem, który prognozowany jest w środę i w czwartek w województwach zachodnich i południowych. Tak zwany brudny deszcz dotknie zwłaszcza obszary górzyste i podgórskie: w wyższych partiach gór na śniegu mogą pojawić się ziarenka piasku. Pył osiądzie też na karoserii czy szybach samochodów, chodnikach, oknach a nawet ubraniach. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w naszym kraju na początku 2016 roku.

***

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony dzikiej przyrody jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Na Pomorzu do 80 km/h. Skutki widoczne również w Warszawie
Zaloguj się
  • motyw4

    Oceniono 11 razy 11

    To ogromne szczęście, że wszyscy Polacy mogą czuć się bezpiecznie!!! Wszak czuwa nad nami Król Polski Jezus Chrystus i Jego Matka Przenajświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki!!! W Wielkiej Polsce Katolickiej żadne kataklizmy nam nie grożą, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Panujący Nam Prezes Polski Jego Wysokość Jarosław Kaczyński, Brat Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał) oraz Najwybitniejszym Premierem Powojennej Polski Mateuszem Morawieckim!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX