Jaki będzie dalszy los strajku nauczycieli? Broniarz: Szanse na zawieszenie relatywnie małe

- Ja bym był raczej sceptyczny, jeśli chodzi o możliwość zawieszenia strajku w dniu dzisiejszym - mówił w rozmowie z TVN 24 Sławomir Broniarz przed wtorkowym posiedzeniem prezydium ZNP. Jak dodał, Stadion Narodowy nie jest dobrym miejscem na debatowanie o edukacji, chyba że "chcemy z tego zrobić polityczną hucpę".

We wtorek po posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego zbierze się posiedzenie prezydium Związku Nauczycielstwa Polskiego, który zdecyduje o dalszym losie trwającego od 8 kwietnia strajku nauczycieli. Na godzinę 11 pod Ministerstwem Edukacji Narodowej planowana jest duża manifestacja poparcia dla strajku nauczycieli - pod siedzibą resortu zbierają się nauczyciele z całej Polski, którzy domagają się kontynuowana protestu i wysłuchania ich postulatów przez rząd. 

Broniarz: Jestem sceptyczny, jeśli chodzi o zawieszenie strajku

Sławomir Broniarz w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN 24 powiedział, że szanse na całkowite zawieszenie strajku po wtorkowym prezydium ZNP ocenia jako "relatywnie małe". 

Patrząc na to, co dzieje się w szkołach, na napięcia, niektóre wypowiedzi polityków w ostatnich dniach, ja bym był raczej sceptyczny, jeśli chodzi o możliwość zawieszenia strajku w dniu dzisiejszym.
W dalszym ciągu jesteśmy w fazie protestu, to zniecierpliwienie narasta i z jednej, i z drugiej strony

- powiedział szef ZNP.  Jak dodał, być może we wtorek wieczorem niektóre szkoły czy przedszkola zdecydują się na zawieszenie protestu, ale będzie to wówczas indywidualna decyzja komitetów strajkowych.

Broniarz skomentował też fakt, że rozmowy z rządem w ramach tzw. okrągłego stołu odbędą się 26 kwietnia na Stadionie Narodowym.

- Wydaje się, że o sprawach edukacji nie możemy mówić na stadionie, chyba że chcemy z tego zrobić jakąś polityczną hucpę - powiedział.

Strajk nauczycieli może trwać po 1 września

W rozmowie z Onetem Broniarz przyznał z kolei, że strajk może nadal trwać po 1 września. Jak dodał, nawet jeśli dojdzie do zawieszenia strajku, to nie będzie to zawieszenie bezterminowe. - To że dojdzie to matur jest wielce prawdopodobne, pytanie tylko, kto te matury potem sprawdzi - powiedział szef ZNP w rozmowie z portalem.

----

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (55)
Strajk nauczycieli. Broniarz: Szanse na zawieszenie relatywnie małe
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 25 razy 17

  trzymajcie się, bo jak się poddacie to was zgnoją...

 • polakadam

  Oceniono 16 razy 10

  Pisowcom system edukacji jest niepotrzebny. Im do kariery wystarczy znajomość z wodzem i wyznawanie jedynie słusznych pogladów zamiast umiejętności.

 • remo29

  Oceniono 10 razy 8

  Janusz przycipił na kasie na przeglądy techniczne, bo musiał sobie na Majorkę jechać, a teraz mówi do kierowcy, wiozącego pasażerów "bezpieczeństwo pasażerów jest w twoich rękach". Nie dajcie się wrobić.

 • fezuj

  Oceniono 11 razy 7

  Precz z Zalewską! Jeśli już musisz głosować na PiS, to nie głosuj na Zalewska!

 • masofrev

  Oceniono 17 razy 5

  Żadnego zawieszania, nie przeprowadzać klasyfikacji!
  Niech sobie ustawą klasyfikują!

 • pedro.666

  Oceniono 12 razy 4

  Zawieście i zacznijcie od nowa we wrześniu :) Wtedy NAPRAWDĘ się osssrają :)

 • kylax4

  Oceniono 2 razy 2

  Przykładowe kraje bez systemu szkolnictwa, albo z ledwo działającym: Afganistan, Somalia, Burkina Faso, Mali.
  Takiej Polski chce PiS.

 • puszkin1000

  Oceniono 2 razy 2

  .....ten strajk utrzyma PIS na 33 %......kampania europejska się sypie....politycy PIS wygadują coraz większe głupoty.....widać brak przekazów dnia....

 • loneman

  Oceniono 5 razy 1

  Oczywiste, nie bedzie umowy skoro tyle mcy w rzadzie juz wiedzieli o planowanym strajku a teraz go celowo przedluzaja by oczerniac i winic strajkujacych oraz pokazywac w tv lamistrajkow jako tych "prawdziwych", do tego nie maja tyle by obdzielic (=przekupic) przed wyborami znaczacych % grup spolecznych to nauczyciele sa malo wazni 😬😠

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX