Patryk Jaki: Nauczyciele w Sosnowcu ustawili szpaler, tak jak ustawiał Wehrmacht w wielu miastach

Patryk Jaki wypowiedział się na temat strajku nauczycieli. Porównał pracowników jednej ze szkół w Sosnowcu do sytuacji z żołnierzami Wehrmachtu. - Nie życzę sobie, żeby oni kiedykolwiek uczyli moje dziecko czy jakiekolwiek inne dziecko - powiedział wiceminister sprawiedliwości.

Patryk Jaki był gościem programu "Gość Radia ZET", gdzie odpowiedział na pytanie o to, dlaczego obóz rządzący jest niechętny nauczycielom. Wiceminister sprawiedliwości powiedział, że w latach 2012-2015 nie było podwyżek nauczycieli, a teraz pensje pracowników oświaty mają sukcesywnie rosnąć. Podkreślił także, że propozycja rządu dotycząca podniesienia pensum daje nauczycielom możliwość dłuższej pracy, a co za tym idzie - podniesienia miesięcznego wynagrodzenia.

- Niektórzy chcieliby dłużej pracować, a niestety nie mogą - powiedział Patryk Jaki. 

Wiceminister sprawiedliwości powiedział także, że nauczyciele powinni "przestać przebierać się za zwierzęta i wydawać jakieś absurdalne piosenki". Zdaniem Patryka Jakiego takie zachowania uderzają w wizerunek zawodu nauczyciela i niszczą jego autorytet. 

Patryk Jaki, nauczyciele i... Wehrmacht

- Problem z nauczycielami jest jeszcze jeden: mianowicie, że oni walczą o godność, a sami łamią godność nauczycieli, którzy chcą, mimo tego, że każdy chciałby więcej zarabiać, ale chcą zostać z uczniami. To, co zrobili nauczyciele np. w Sosnowcu, czyli ustawili szpaler, tak jak ustawiał Wehrmacht w wielu miastach. To jest upokarzanie ludzi, ostracyzm, który dla mnie osobiście jest nie do zaakceptowania. Osoby, które zrobiły ten szpaler, nigdy nie powinny być nauczycielami. 

Patryk Jaki mówił o sytuacji z 10 kwietnia, kiedy w jednej ze szkół w Sosnowcu grupa ubranych na czarno nauczycieli ustawiła się przy wejściu do szkoły i w milczeniu witała osoby, które zgłosiły się do pracy w zespole nadzorującym przebieg egzaminu gimnazjalnego. Sytuacja ta zbulwersowała m.in. prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, który powiedział, że zdjęcie stojących w szpalerze nauczycieli "kojarzy się z najgorszymi czasami w polskiej historii", o czym pisała "Gazeta Wyborcza".

Gospodarz programu Beata Lubecka zwróciła Patrykowi Jakiemu uwagę, mówiąc, że przesadził. Wiceminister sprawiedliwości podkreślił, że jego wypowiedź nie jest przesadą i ocenił, że nauczyciele z Sosnowca upokarzali innych nauczycieli, którzy chcieli zostać z uczniami. 

- Każdy ma prawo strajkować, ale nie wolno łamać godności innych nauczycieli. Nie wiem, czy pani czytała, ale ja czytałem wypowiedź nauczycielki, która musiała przejść przez ten szpaler. Z płaczem przechodziła przez ten szpaler i wcale się nie dziwię. Jeszcze raz chcę podkreślić: ludzie, którzy zrobili ten szpaler, nigdy nie powinni być nauczycielami i nie życzę sobie, żeby oni kiedykolwiek uczyli moje dziecko czy jakiekolwiek inne dziecko - podsumował Patryk Jaki. 

Kontrowersyjna wypowiedź Patryka Jakiego. Czym był Wehrmacht?

Wehrmacht to miano, którym określa się całość sił zbrojnych III Rzeszy, z wyłączeniem Waffen-SS, których naczelnym dowódcą był Adolf Hitler. Wehrmacht został utworzony 16 marca 1935 roku. W czasie II wojny światowej Wehrmacht, razem z Gestapo i Waffen-SS, brał udział w zbrodniach wojennych. Żołnierze Wehrmachtu byli odpowiedzialni m.in. za rozstrzeliwanie ukrywającej się przed zagładą ludności żydowskiej, tłumienie powstania warszawskiego oraz dokonywanie zbrodni na ludności polskiej oraz likwidację buntu więźniów obozu koncentracyjnego w Sobiborze w 1943 roku.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony klimatu jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

NIiedźwiedź greanpeaceNIiedźwiedź greanpeace greanpeace

Więcej o:
Komentarze (383)
Strajk nauczycieli. Patryk Jaki: Nauczyciele w Sosnowcu ustawili szpaler, tak jak ustawiał Wehrmacht w wielu miastach
Zaloguj się
 • public_enemy

  Oceniono 140 razy 126

  noo grubo, ten idiota jak się odezwie to od razu rozwiewa wątpliwości co do swojej inteligencji.
  Przemysł zochydzania w pełnej krasie...

 • sobieryba

  Oceniono 83 razy 81

  "..ustawili szpaler, tak jak ustawiał Wermacht w wielu miastach.."
  ..........................................................
  może bardziej aktualnie - czyli tak jak ustawiają twoi kumple z ONR-u...

 • prawdziwy.polak.patriota

  Oceniono 65 razy 63

  He, he, magister analfabeta dał głos. Hatakumba rulez 😂.

 • falbor

  Oceniono 62 razy 62

  to nie głupota, ani brak wiedzy...
  to cynizm i bezczelna pogarda, naszyzm w czystej postaci!

 • damtek

  Oceniono 57 razy 55

  Panie Patryku, skąd miał Pan prawie 2 miliony złotych na kampanię wyborczą w Warszawie, skoro był Pan kandydatem bezpartyjnym?

  Będę wdzięczna za odpowiedź.
  Joanna Zarobiona/twitter

 • acototak

  Oceniono 47 razy 45

  A jak Jaki ocenia odgradzanie szpalerem milicji lepszego sortu od podludzi na długości całego Krakowskiego Przedmieścia w dni prywatnych imprez "nekrofilystycznych" ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX