Szykuje się strajk pracowników socjalnych. Wypłaty 500 plus mogą zostać zablokowane

"Rzeczpospolita" donosi: wypłaty 500 plus mogą zostać zablokowane z powodu strajku pracowników socjalnych. Protestować może nawet 40 tys. urzędników.

Jak czytamy we wtorkowym wydaniu dziennika, strajk może rozpocząć się już niedługo. Protest wśród pracowników socjalnych stwarza ryzyko, że wnioski o przyznanie pieniędzy z programu 500 plus będą rozpatrywane z opóźnieniem. Dotyczy to też świadczenia na pierwsze dziecko, które obiecał Jarosław Kaczyński, i które miało być wypłacane od lipca

Strajk pracowników socjalnych. Co z 500 plus?

Pracownicy socjalni oprócz podwyżki niskich pensji (średnio 1902 zł na rękę) chcą też zmiany w systemie udzielania pomocy, tak, by kłaść nacisk na przeciwdziałaniu patologiom w rodzinie, a nie tylko reagowanie. - Tego strajku by nie było, gdyby przez ostatnie pół roku naszego protestu rząd podjął z nami rozmowy - mówi "Rzeczpospolitej" Paweł Maczyński, przewodniczący Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej. -Jedno, nawet kilkugodzinne spotkanie w marcu tego roku trudno uznać za wysłuchanie naszych postulatów, tym bardziej że najczęściej w odpowiedzi słyszeliśmy, że nie da się ich zrealizować - dodaje.

Według gazety impulsem do strajku miałaby być ogłoszenie obietnicy świadczenia na pierwsze dziecko przy jednoczesnym obcięciu kosztów jego obsługi. Według pracowników ma to doprowadzić do zmniejszenia ich pensji.

Strajk miałby się rozpocząć na przełomie czerwca i lipca.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (124)
Szykuje się strajk pracowników socjalnych. Wypłaty 500 plus mogą zostać zablokowane
Zaloguj się
 • tom-pek

  Oceniono 44 razy 30

  bardzo dobrze, pieniądze dla pracujących za tych rządów tylko nierobom się dobrze żyje

 • misiek12321

  Oceniono 33 razy 29

  Nie bardzo rozumiem zależności pomiędzy słupkami poparcia dla tego durnego rządu a ilością strajków za ich kadencji....

 • dolorek

  Oceniono 30 razy 24

  Bez sensu. Lepiej teraz wesprzeć strajkiem nauczycieli, w kupie siła. Ale u nas każdy sobie rzepkę skrobię - nie ma solidarności, nie ma strategii..

 • krynolinka

  Oceniono 34 razy 22

  Wielkanoc za nami, kazania piętnujące nauczycieli też za nami. Czyli czas na Boże Ciało, i co będzie?
  "Nierobom" z sekcji socjalnej odwala, odbierają dzieciom możliwość wyjazdu na Mierzeję Wiślaną, której przekop blokuje opozycja z Tuskiem na czele.
  Tak będzie ;-)

 • vito60

  Oceniono 26 razy 20

  Bezrobotna patologia dostaje więcej pieniędzy niż ludzie pracujący przy obsłudze nierobów. Taka Polska.

 • irdan

  Oceniono 25 razy 19

  i bardzo dobrze..... pieniądze są..... wystarczy nie kraść......

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 26 razy 16

  Nie martw się, pisi sÓwerenie. Są sprawdzone kadry: leśnicy strażacy, księża, zakonnice, rodzice, dziadkowie i nauczycielskie łamistrajki. Ich wyślą do wypłacania kopulacyjnego i będzie cacy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX