Wypadki w święta wielkanocne. Policja podsumowuje: 26 osób nie żyje. 860 pijanych kierowców

Policja tylko w niedzielę wielkanocną odnotowała 49 wypadków na drogach, w których zginęło 6 osób. Jeśli liczyć od Wielkiego Piątku, ofiar było znacznie więcej.

- Jeśli chodzi o niedzielę wielkanocną, to mamy 49 wypadków, w których życie straciło 6 osób, a 59 odniosło rany - podał w niedzielę rano na antenie TVP Info kom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Wypadki i pijani kierowcy

- Podsumowując piątek, sobotę i niedzielę wielkanocną mamy 224 wypadki, 26 osób straciło życie, a 249 osób odniosło rany - wyliczył funkcjonariusz. - Za każdą z tych liczb kryje się ludzki dramat. To oznacza, że ponad 20 osób nie zasiadło do wielkanocnego stołu - podkreślił policjant. 

5,5 tys. policjantów drogówki pełni służbę na drogach w święta. Szczególną uwagę zwracają m.in. na trzeźwość. W ciągu trzech wspomnianych dni policjanci złapali 860 nietrzeźwych kierujących - poinformował Marciniak.

Wzmożonego ruchu na drogach policja spodziewa się już dziś po południu.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (70)
Policja. Wypadki w święta wielkanocne. Podano tragiczne statystyki
Zaloguj się
 • szabepio

  Oceniono 23 razy 17

  Nie rozumiem skąd to oburzenie tak dużą ilością ofiar w czasie świąt. Przecież to Dobry Pan Bóg powołuje tych ludzi do swego Królestwa Niebieskiego. Święta Wielkiej Nocy są dogodnym terminem gdyż ofiary są świeżo po spowiedzi i nie zdążyły jeszcze nagrzeszyć więc spokojnie mogą iść do Nieba. I Dobry Pan to wie i dlatego właśnie w święta hest tyle powołań do Nieba. No to Alleluja i do przodu!

 • bogucjusz

  Oceniono 18 razy 12

  Atak lewaków i cyklistów na polską i katolicką tradycje! To są święta i nikt nie będzie nam mówił, ile możemy wypić przed jazdą autem! To są nasze auta i nasz wóda! Amen!

 • wo151

  Oceniono 19 razy 11

  Gdyby minimalny mandat za jazdę po alkoholu był 1000 zł, to 860 tys trafiłoby do budżetu

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 14 razy 10

  Problem jak co roku, powtarza się będzie powtarzał tak w święta wielkanocne i inne, smutne powtarza się to rok rok i jak grochem o ścianę. Na krótko i na temat wystarczy pomyśleć o rodzinie i po prostu nie pić oraz się nie spieszyć!!!

 • a.k.traper

  Oceniono 11 razy 9

  Co roku w święta i "długie weekendy" sytuacja się powtarza wskutek większej ilosci pojazdów na drogach oraz niezbyt myślących kierujących a także, niestety po używkach. Są kierowcy jeżdżący zbyt szybko i brawurowo ale i są kierowcy jeżdżący przesadnie ostrożnie co też nie jest bezpieczne, bo nieprzewidywalne i męczące na dłuższe trasy. Zwróce uwagę,, że nie tylko młodzi i "wściekli" mężczyźni tak jeżdżą, także młode kobiety coraz cześciej przejmują te najgorsze wzorce, o komóreczkach nie należy zapominać.

 • zerwany.kwiatek

  Oceniono 15 razy 9

  Mandat można by ustalić na ilość promili razy 1000 PLN. Albo zmniejszy ilość pijanych albo podreperuje budżet.

 • paves

  Oceniono 12 razy 8

  Zapite społeczeństwo. Wystarczy spojrzeć na rosnące spożycie alkoholu w tym kraju. PRZERAŻAJĄCE.

 • Zawisza Brązowy

  Oceniono 8 razy 8

  Rozumiem coroczne statystyki w tym roku również przykre ale interesuje mnie jedna sprawa a mianowicie czy były Hetman Antonio jadąc do siebie na ojcowizne w tym roku dojechał bez wypadku??!

 • szabepio

  Oceniono 12 razy 8

  Piliśmy z naszym księdzem od piątku. Nie wiem jak on to robi ze na takim kacu w niedzielę odprawiał mszę świętą. Dał Bóg mu zdrowie. Albo jechał na mocnym klinie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX