Arcybiskup Jędraszewski mówił o "fali lewackiego hejtu" i "potoku niegodnych słów"

Podczas kazania w Kalwarii Zebrzydowskiej metropolita krakowska arcybiskup Marek Jędraszewski opowiadał o trzech stopniach kuszenia chrześcijan. - O tym, że tak naprawdę jest, świadczy olbrzymia fala lewackiego hejtu i ogromny potok wprost niegodnych i pełnych pogardy słów - argumentował.

W Kalwarii Zebrzydowskiej o świcie rozpoczęła się wielkopiątkowa procesja pasyjna. Wierni przeszli Dróżkami Męki Pańskiej. Pod Ratuszem Piłata metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski wygłosił kazanie, w którym odniósł się do biblijnych, ale i współczesnych wydarzeń.

Arcybiskup Jędraszewski o współczesnym obrazie katolika

Według arcybiskupa Jędraszewskiego Kościół, od początków jego istnienia, jest obiektem procesów politycznych, które sytuują jego wyznawców jako wrogów tych, którzy sprawują władzę. - W minionym dwudziestym wieku szantaż ten brzmiał: jeśli jesteś wyznawcą Chrystusa i Jego Ewangelii, to znaczy, że jesteś wrogiem bolszewickiego pierwszego sekretarza partii komunistycznej lub niemieckiego Führera - mówił duchowny. 

Jak zaznaczył, dziś stosuje się podobną retorykę. - (...) jeśli przyznajesz się publicznie do Chrystusa i chcesz wprowadzać do swego życia Jego nauczanie na temat powołanego do szczęśliwości wiecznej człowieka, znaczy to, że: należysz do Ciemnogrodu, jesteś wrogiem poprawności politycznej, nie uznajesz zasady tolerancji, nie znasz smaku prawdziwej wolności, jesteś fanatykiem, jesteś faszystą, jesteś przeciwnikiem Światowej Organizacji Zdrowia, zalecającej deprawację dzieci i pozbawianie ich niewinności już w wieku przedszkolnym, jesteś homofobem, walczącym z Kartą LGTB, walczysz z postępem ludzkości - opowiadał, jak według niego postrzega się ludzi wierzących.

Metropolita krakowski o trzech etapach kuszenia wiernych

Arcybiskup Jędraszewski zaznaczył, że presja, jaką wywiera się na chrześcijan, to pierwszy etap kuszenia, "jakiemu wszyscy jesteśmy codziennie poddawani". - Drugi etap polega na zachęcie do tego, abyśmy się wewnętrznie określili, kim naprawdę jesteśmy. Chodzi o to, abyśmy stwierdzili: przecież wcale nie jesteśmy ani fanatykami ani faszystami, podobnie jak nie jesteśmy homofobami; wręcz przeciwnie: kochamy wszystkich ludzi i kochamy wolność, dzięki czemu jesteśmy tolerancyjni, przede wszystkim zaś zależy nam na postępie całej ludzkości - mówił arcybiskup.

Jak wyjaśnił, ostatni etap kuszenia nakłania "do wydania wyroku śmierci na Chrystusa i Jego Ewangelię". - Sprowadza się to do przyjęcia, z jednej strony, takiego stylu myślenia i postępowania, jakby Go w ogóle nie było, a z drugiej strony do walki z wszelkimi zewnętrznymi, także symbolicznymi, przejawami Jego obecności we współczesnym świecie - tłumaczył ks. Jędraszewski.

Arcybiskup Jędraszewski: Olbrzymia fala lewackiego hejtu

- O tym, że tak naprawdę jest, świadczy olbrzymia fala lewackiego hejtu i ogromny potok wprost niegodnych i pełnych pogardy słów, które rozlały się po całym świecie, także w Polsce, w odniesieniu do tych wszystkich osób, które się modlą i które chcą materialnie wspierać w dużej mierze strawioną kilka dni temu pożarem paryską katedrę Notre Dame - zaznaczył.

Więcej o:
Komentarze (346)
Arcybiskup Jędraszewski mówił o "fali lewackiego hejtu" i "potoku niegodnych słów"
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 87 razy 75

  Zapomniał jeszcze dodać, że wsadzenia do więzienia arcybiskupa pedofila to walka z bogiem. Bo przecież tak właśnie kler interpretuje uczciwe osądzenia pedofila w sutannie.

 • jackanapes

  Oceniono 69 razy 59

  Fenomen potęgi umysłu posła Suskiego stale przyciąga śmiałków gotowych rzucić mu rękawicę.
  Nie musisz się obrażać, ale tak ogólnie rzecz biorąc jesteś dla mnie nikim, Jędraszewski.

 • pdppdp

  Oceniono 68 razy 58

  Panie biskup, skorzystaj pan od czasu do czasu z okazji, by po prostu milczeć.

 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 52

  Przedawkowanie wody święconej jak widać zrobiło ogromne spustoszenie w organizmie arcybiskupa.

 • pan.szklanka

  Oceniono 56 razy 48

  Akurat żołnierze "niemieckiego Führera" mieli na klamrach pasów, to co arcybiskup Jędraszewski na ustach.
  "Gott mit Uns". Bóg z nami.

 • antekpociecha

  Oceniono 47 razy 41

  Panie włącz pan tvpis lub gdy wożą pana pasożytnicze dupsko limuzyną popatrz na bazgroły i hasła malowane w całej Polsce na czym tylko się da drogach znakach murach itp i co one mówią, jakim językiem i przez kogo nabazgrane, przecież nic innego jak o żydach Tusku PO obcokrajowcach homoseksualistach i kibolskich idiotyzmów nie znajdziesz.
  Zresztą posłuchaj się sam bo to co to bredzą w tvpis i nabazgrane pochodzi od od takich jak ty i tego %&* z Torunia. Siać siać siać....

 • senior2244

  Oceniono 46 razy 38

  Ten błazen zapomniał dodać-jestem wyznawcą sekty PiSowskiej czyli szamba i obrońcą pedofili z watykańskiej mafii.

 • J. A. D.

  Oceniono 43 razy 37

  Co za brednie. Biskup zdecydowanie jest na bakier z historią kościoła i zapomniał już o tym jak organizowano krucjaty i prześladowani myślących inaczej. Jeszcze 330 lat temu palili ludzi żywcem.
  Pozycjonowanie się na ofiarę w kraju, gdzie religia stała się niemal państwowa, to oznaka, że nie ma nic do powiedzenia

 • jurek53krk

  Oceniono 37 razy 35

  Arcybiskup Jędraszewski krytykuje Hitlera a przecież to z Mussolinim i właśnie z przywódcą faszystowskich Niemiec Kościół Katolicki zawarł pierwsze umowy Konkordatowe. Pieniążki nawet tym, z boskim powołaniem do kapłaństwa nie śmierdzą......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX