Nie wyrzucaj jedzenia po świętach. Innym go brakuje, a ty możesz łatwo je przekazać

Rocznie wyrzucamy nawet kilkaset kilogramów jedzenia. Dzieje się to każdego dnia, ale szczególnie dużo marnuje się w święta, a w tym czasie wielu osobom - jak co dzień - brakuje jedzenia. Każdy może im pomóc i upewnić się, że jego jedzenie się nie zmarnuje dzięki akcji Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi.

- Tylko podczas ostatniej edycji udało nam się zebrać 10 tysięcy posiłków, a dzięki współpracy z lokalnymi jadłodajniami i schroniskami docieramy do tysięcy osób potrzebujących - mówi w informacji prasowej Maria Skołożyńska, organizatorka akcji. Od pięciu lat stara się, by przy okazji świąt zamiast marnować jedzenie przekazywać je potrzebującym.

Akcja rusza w świąteczny poniedziałek i potrwa trzy dni. W tym czasie setki wolontariuszy odbiorą  od chętnych do wsparcia akcji jedzenie i przekażą je potrzebującym. Akcja obejmie 55 miast, w tym Warszawę, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Zieloną Górę, Łódź, Lublin i Rzeszów.

 
Podczas akcji można oddać każde świeże, dobrej jakości domowe jedzenie. Mogą to być m.in. pierogi, ciasta, pieczywo, sałatki, mięsa czy ryby. Ważne, żeby jedzenie przekazywane przez darczyńców było zdatne do zjedzenia w ciągu 24 godzin od przekazania i zapakowane w jednorazowe opakowania lub takie, których możemy się pozbyć jak np. słoiki.

- informują organizatorzy. W tej edycji akcję wsparła sieć piekarni Putka. Wypieki, które nie zostaną sprzedane w Wielką Sobotę, firma przekaże jadłodajniom dla ubogich.

O szczegółach akcji i tym, jak można się zaangażować przeczytacie na stronie podzielmysie.pl, zaś aktualne informacje śledzić na stronie na Facebooku facebook.com/podzielmysie

embed
Więcej o:
Komentarze (8)
Nie wyrzucaj jedzenia po świętach. Możesz przekazać je potrzebującym
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 6 razy 4

  najlepiej nie kupuj więcej niż możesz zjeść.. to dotyczy też i świąt.

 • Zawisza Brązowy

  Oceniono 5 razy 3

  W ubiegłym roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia byłem świadkiem jak kobieta wręcza reklamówkę prawdopodobnie z żywnością na święta innej bardzo skromnie ubranej i przypuszczam, że bezdomnej, zrobiło to na mnie duże wrażenie, postanowiłem jutro w sobotę wieczorem zrobić to samo- nie daleko mam na centralny więc się przejdę

 • bialynietoperz

  Oceniono 1 raz 1

  A ja myślę że Rydzyk może podzielić się z ubogimi Jest takie wielkoduszny i może z okazji Swiąt :-) od siebie a nie do siebie :-)

 • mopsek

  Oceniono 2 razy 0

  Polak katolik nie zezre sam a drugiemu nie da,lepiej wyrzucic,kto daje innym nie moze byc polskim katolem,albo jest nienormalnym.

 • prezes Szatni hotelowej

  Oceniono 7 razy -1

  Przepraszam ,jak dla mnie to jest jakieś nieporozumienie, chcesz potrzebującym pomóc zasponsoruj im godny świeży świąteczny posiłek. Naprawdę są instytucje charytatywne które organizują takowe a wesprzeć ich kwotą na przykład 25 zł nie obciąży budżetu domowego przeznaczonego na święta- oni mają doświadczenie i naprawdę organizują takie świąteczne imprezy, dawanie starej żywności jest po prostu żenujące dla jednej jak i drugiej strony.

 • twojeprawda

  Oceniono 4 razy -4

  dałbym, ale później będzie ściągał mnie urzędnik. Sorry, nie ma takiej opcji. Wolę wyrzucić.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 5 razy -5

  A obdarowany zapłaci podatek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX