Ks. Ołdak: Kościół nie może ograniczyć się wyłącznie do tego, że powie "przepraszam". To za mało

- Kościół potrzebuje nie pięknego mówienia, ale konkretów - mówił ks. Adam Ołdak w Przedpołudniowej rozmowie Gazeta.pl. - Zło trzeba nazywać złem - dodał.

Gościem przedpołudniowej rozmowy Gazeta.pl. był dziś ks. Adam Ołdak. Piotr Maślak pytał, jaka lekcja przy okazji Wielkanocy płynie dla samego Kościoła dziś, kiedy zmaga się m.in. z problemem pedofilii.

Przywołał wydarzenia opisane w Ewangelii i postawę św. Jana. - Dziś będziemy to wieczorem w kościołach wspominać: tylko Jan miał odwagę stanąć pod krzyżem i być świadkiem. Gdzie pozostali apostołowie? Ale już po zmartwychwstaniu nie bali się iść w świat i głosić tę dobrą nowinę - powiedział ks. Ołdak.

- Dziś Kościół potrzebuje nie pięknego mówienia czy ciągłego bicia się w piersi, ale konkretów - powiedział. Dopytany przez dziennikarza przyznał, że "bicie się w piersi też jest potrzebne". - Nie możemy ograniczyć się wyłącznie do tego, że powiemy: przepraszam. To za mało. Muszą być podjęte konkretne działania i to ma być jasna nauka na przyszłość. Nie można zasłaniać się tylko prawem kościelnym albo tym, że nie wiedzieliśmy, jak reagować. Zło trzeba nazywać złem i przeciwko temu złu przeciwdziałać - powiedział.

Zobacz całą rozmowę:

Więcej o:
Komentarze (52)
Ks. Ołdak: Kościół nie może ograniczyć się wyłącznie do tego, że powie "przepraszam". To za mało
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 15 razy 13

  PEDOFILIA to tylko fragment tego, za co kościół w Polsce powinien przeprosić.
  Jest jeszcze dojenie budżetu i związane z tym cyniczne mieszanie się w politykę państwa - wykorzystywanie swojej pozycji i rządu duszyczek do lansowania (dla własnej korzyści) najgorszych politycznych szkodników - jak dzisiaj PiS.

 • polakadam

  Oceniono 11 razy 11

  A chlopaczki wszypolskie nadal będą zdejmowały dziecięce buciki z kościelnych płotow.

 • antropoid

  Oceniono 11 razy 9

  NA RAZIE to kościół w Polsce nawet tego marnego "przepraszam" nie umie/nie chce z siebie wydusić.

 • remo29

  Oceniono 8 razy 8

  A tymczasem kolega z firmy:
  "Jędraszewski opowiadał o trzech stopniach kuszenia chrześcijan. - O tym, że tak naprawdę jest, świadczy olbrzymia fala lewackiego hejtu i ogromny potok wprost niegodnych i pełnych pogardy słów".

  Zabawa w dobrego księdza i złego księdza w oczekiwaniu, aż temat zamiecie się pod dywan.

 • czarna_zoska

  Oceniono 7 razy 7

  Kosciol wymaga glebokiej reformy. Pierwszy krok to ekskomunika Rydzyka, wtedy uwierze ze chca i sa gotowi do zmian. Pozdrawiam

 • wujekdolf

  Oceniono 7 razy 7

  kościół trzeba przewietrzyć! wszystkich biszkoptów nawet z Franciszkiem wygonić a wszystkie ich nie do końca zgodne z prawem machlojki rozliczyć! to jest cena którą muszą zapłacić - tylko wtedy ludzie zaczną szanować ich jako instytucje - sam pójdę do kościoła jak to się wydarzy... do 2050 jest czas - potem mnie robale wpie... albo mnie spalą...

 • swru

  Oceniono 9 razy 7

  Kościół to zwykła pisowska bojówka, Solidarność - V kolumna. Tyle nam zostało z lat 80-tych

 • tomasz.rze

  Oceniono 6 razy 6

  Polscy wierni przepraszają za polski kościół.
  Wyhodowali zło na własnej piersi i kieszeni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX