Niedziele handlowe. Czy sklepy będą jutro czynne? Wielkanoc 2019

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w kwietniu wypadają aż dwie niedziele handlowe. Jedną z nich mamy już za sobą - zakupy mogliśmy zrobić 14 kwietnia, czyli tydzień przed Wielkanocą. Czy jutro sklepy również będą otwarte?

21 kwietnia obchodzimy Wielkanoc, a dzień ten jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to, że supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą jutro zamknięte. Warto pamiętać, że zakaz handlu obowiązuje także w Poniedziałek Wielkanocny, co oznacza, że najbliższym dniem, w czasie którego będziemy mogli zrobić zakupy jest wtorek 23 kwietnia.

Niedziele handlowe 2019. Kiedy kolejna niedziela bez zakazu handlu?

Kolejna niedziela handlowa wypadnie 28 kwietnia, czyli w ostatnią niedzielę miesiąca. Od maja powrócimy do starego schematu, według którego niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Zwiększenie liczby niedziel handlowych zapowiedziano także na grudzień. W ostatnim miesiącu tego roku będą aż trzy niedziele handlowe, które pozwolą nam na spokojne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Więcej o:
Komentarze (33)
Niedziele handlowe. Czy sklepy będą jutro czynne? Wielkanoc 2019
Zaloguj się
 • six_a

  Oceniono 15 razy 11

  jezus, tym artykułem pobiliście wszystkie idiotyzmy.

 • zerwany.kwiatek

  Oceniono 11 razy 11

  Serio UZ, naprawdę zadałeś sobie pytanie czy w Niedzielę Wielkanocną sklepy będą otwarte? Niezbyt dobrze to o tobie świadczy. Tylko dlaczego zakładasz że inni mają tak samo?

  Może teraz [WYJAŚNIAMY], kiedy będą otwarte banki?

 • dziadekjam

  Oceniono 18 razy 10

  Ten "cykl" artykułów to ewidentny dowód na to, że wydawca całkowicie ma w doopie czytelników i nie interesuje go ich opinia. Arogancja michnikowszczyzny "imponuje"...

 • ilenka50

  Oceniono 14 razy 10

  Każdym kolejnym tekstem o niedzielach handlowych bijecie kolejne żenady. Gdy myślę, że gorzej już być nie może udowadniacie, że jednak może. Kiedy do Was dotrze, że obrażacie w ten sposób inteligencję czytelników?

 • jarek_z_krwia_na_rekach

  Oceniono 9 razy 9

  UZ, jesteś popiertolony jak komunikacja PKP.

 • pawell78

  Oceniono 11 razy 9

  "Warto pamiętać, że zakaz handlu obowiązuje także w Poniedziałek Wielkanocny, co oznacza, że najbliższym dniem, w czasie którego będziemy mogli zrobić zakupy jest wtorek 23 kwietnia."
  Stwierdzam, że panu UZ dawno "wypadł" już mózg z czaszki. O ile go w ogóle kiedykolwiek miał

 • robas197

  Oceniono 10 razy 8

  powaliło was z tą wiadomością pismaki...?

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 9 razy 7

  Naprawdę uważacie swoich czytelników za debili by im zadawać pytanie, czy w Wielkanoc sklepy będą otwarte?
  A Biedronka?
  A Lidl?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX