Ruszyła akcja "Wielkanoc". Na drogach pracuje 5,5 tysiąca policjantów

Ponad 5,5 tysiąca policjantów stara się dziś zapewnić bezpieczeństwo i płynności ruchu na polskich drogach. Wzmożona aktywność funkcjonariuszy policji związana jest z akcją "Wielkanoc", która potrwa do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie.

W tym roku policyjna akcja "Wielkanoc" zaczęła się 19 kwietnia o godzinie 6:00, a zakończy się 22 kwietnia o godzinie 22:00. W tym czasie policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem na drogach. W sumie w akcji "Wielkanoc" bierze udział 5,5 tysiąca funkcjonariuszy. Będą najbardziej aktywni dziś oraz w poniedziałek, kiedy ruch na drogach będzie wyjątkowo wzmożony.

Akcja "Wielkanoc". Na drogach będzie znacznie więcej policjantów niż na co dzień 

Komenda Główna Policji zapowiedziała, że w czasie tegorocznej akcji "Wielkanoc" policja będzie wykorzystywać oznakowane i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, radarowe i laserowe mierniki prędkości, a w przypadku dobrej pogody także policyjne motocykle. Do kontroli ruchu na polskich drogach zostanie wykorzystany także policyjny śmigłowiec. Najwięcej funkcjonariuszy policji możemy spotkać m.in. na wylotówkach z dużych miast i w miejscach zwężenia dróg.

"Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość, a także stan techniczny samochodów, dlatego też lepiej sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Odpowiedzialny kierowca powinien sprawdzić między innymi, czy wszystkie światła są sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne. (...) Pamiętajmy o podstawowych zasadach, które pomogą nam bezpiecznie dojechać na święta. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach" - czytamy na stronie Komendy Stołecznej Policji.

Policja ostrzega także przed jazdą pod wpływem alkoholu, przypominając, że nawet niewielka jego ilość w organizmie wpływa na koncentracje i refleks.

Akcja "Wielkanoc" 2018. Ponad 1000 kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu

Akcja "Wielkanoc" przeprowadzana była także w ubiegłym roku. Podczas prowadzonych w 2018 roku działań, w całym kraju doszło do 238 wypadków, w wyniku których śmierć poniosły 23 osoby, a ranne zostały 303 osoby. W 2018 roku zatrzymano aż 1 151 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Głównymi przyczynami wypadków były nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.

Więcej o:
Komentarze (11)
Ruszyła akcja "Wielkanoc". Na drogach pracuje 5,5 tysiąca policjantów
Zaloguj się
 • gonzoe

  Oceniono 6 razy 6

  "policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem na drogach"

  Bzdura. Będą wyłącznie mierzyli prędkość, a to z dbaniem o bezpieczeństwo nie ma nic wspólnego. Buraki nadal będą jechały na zderzaku, wyprzedzały na zakręcie, spychały z drogi, zajeżdżały drogę. Nie wiem czy dożyję czasów w których policja rzeczywiście zadba o nasze bezpieczeństwo.

 • remo29

  Oceniono 3 razy 3

  A, to może dlatego dzisiaj, jadąc do pracy, nie widziałem ani jednego, chociaż dzień w dzień stoją w tych samych miejscach od rana do późnego popołudnia...

 • state77

  Oceniono 3 razy 3

  Do dna. Ze mną się nie napijesz? Co z ciebie za... typowe katolickie święta, a potem efekt kilkadziesiąt ofiar dziennie na drogach! Gdzie są prawiczkowi obrońcy życia?

 • edek40

  Oceniono 2 razy 2

  Zważywszy, że długość sieci dróg publicznych w Polsce to około 420 tys. km, 5500 policjantów będzie strzegło dróg średnio co 76 km. Zważywszy jednak, że policja patroluje w parach, spodziewać ich się możemy co 150 km.
  No wysyp....

 • van_norden

  Oceniono 1 raz 1

  "potrwa do Poniedziałku Wielkanocnego" A dlaczego nie do końca roku? We wtorek bezpieczeństwo nie będzie już zaprzątać uwagi "policji"?

 • wrobelek_elemel

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda że tylko w wielkie święta pracują w terenie. Na co dzień co najwyżej podjeżdżają obejrzeć rozbitki.

 • biernat.angela

  0

  okolice Konina Yanosik milczy...ogólnie spokojnie

 • rabbitt

  Oceniono 2 razy 0

  Uwaga: inkasenci na trasie !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX