Pogoda na dziś - poniedziałek 22 kwietnia. Deszczowy Śmigus-Dyngus na wschodzie Polski

Pogoda na dziś - poniedziałek 22 kwietnia. Na Poniedziałek Wielkanocny synoptycy zapowiadają słoneczną pogodę dla zachodnich regionów oraz deszcz dla wschodniej Polski. Tego dnia termometry pokażą maksymalnie od 15 do 19 stopni.

Pogoda w lany poniedziałek nie będzie zbyt sprawiedliwa. Mieszkańcy wschodnich województw musza liczyć się z większym zachmurzeniem i opadami deszczu. Z kolei na zachodzie dużo słońca i niemal bezchmurne niebo.

Temperatura. Synoptycy zapowiadają ciepły poniedziałek, w większości kraju od 16 do 17 stopni

W Poniedziałek Wielkanocny najwyższa temperatura zapowiadana jest dla Zielonej Góry, gdzie będzie 19 stopni. W Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie równie ciepło, bo aż 18 stopni. Maksymalnie 15 stopni prognozowane jest dla województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego. W pozostałych regionach od 16 do 17 stopni.

Pogoda na poniedziałek - 22 kwietniaPogoda na poniedziałek - 22 kwietnia gazeta.pl

Opady. Deszczowy lany poniedziałek dla wschodniej Polski - na zachodzie dużo słońca

Tego dnia Polska podzielona będzie na dwie strefy. Na zachodzie meteorolodzy nie zapowiadają żadnych opadów, będzie bardzo słonecznie i ciepło. Prognozowany jest tam jednak silny wiatr - w porywach dochodzący do 55 kilometrów na godzinę. Inaczej sytuacja przedstawia się na wschodzie kraju. W województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim zachmurzenie umiarkowane i duże przez cały dzień. W tych regionach możliwy jest także deszcz – największe opady prognozowane są dla południowych województw.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda na dziś - poniedziałek 22 kwietnia. Deszczowy Śmigus-Dyngus na wschodzie Polski
Zaloguj się
 • Zawisza Brązowy

  Oceniono 2 razy 2

  Ja się kręcę chciałem niespodziankę zrobić mojemu kotu i zrobić mu śmigus-dyngus to mnie podrapał i uciekł do drugiego pokoju jeszcze na mnie warczy, Ciekawe jak prezes sobie poradził ze swoimi dwoma kotami??!

 • readme.txt

  Oceniono 1 raz 1

  Hmm. Czyli Kraków jest na wschodzie.

 • c.t.k

  0

  No proszę, mieszkańcy ściany wschodniej mają wspomaganie nieba w "lany poniedziałek".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX