Dolnośląskie. Ksiądz podczas mszy wjechał do kościoła na osiołku. Jest nagranie

Były burmistrz Stronia Śląskiego opublikował na swojej stronie na Facebooku film, na którym widać, jak ksiądz wjeżdża na osiołku do kościoła w Nowym Gierałtowie. Ludzie są zbulwersowani. Wielu spośród komentujących uważa, że ksiądz męczył zwierzę.

Krótki film, który udostępnił Zbigniew Łopusiewicz, były burmistrz Stronia Śląskiego, został nagrany podczas mszy w Niedzielę Palmową. Dzień ten rozpoczyna Wielki Tydzień i upamiętnia przybycie Jezusa do Jerozolimy. Według Biblii Chrystus wjechał do Jerozolimy na ośle. Opis tego wydarzenia można znaleźć we wszystkich czterech ewangeliach, w tym również w Ewangelii według św. Marka (Mk 11,1-11):

Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: «Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj! A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem». 4 Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: «Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?» Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im. 7 Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: «Hosanna!  Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach!» Tak przybył do Jerozolimy i wszedł do świątyni. Obejrzał wszystko, a że pora była już późna, wyszedł razem z Dwunastoma do Betanii.

Tę scenę chciał odwzorować ksiądz z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Gierałtowie (woj. dolnośląskie), który w czasie mszy w Niedzielę Palmową wcielił się w rolę Jezusa Chrystusa. Wsiadł na osła i wjechał na nim do kościoła w towarzystwie śpiewów zgromadzonych w świątyni wiernych. Kiedy zsiadł z osła, poklepał go po boku, a zwierzę zostało wyprowadzone z budynku.

Ksiądz wjechał do kościoła na ośle. Użytkownicy Facebooka nie szczędzą słów krytyki

Krótki materiał wideo, na którym widać opisaną scenę, opublikował na swoim Facebooku Zbigniew Łopusiewicz, były burmistrz Stronia Śląskiego, który piastował ten urząd w latach 1994-2018. W komentarzach rozpętała się burza, a internauci nie szczędzili słów krytyki pod adresem księdza, który jeździł na ośle. "To już nie ma na nic wspólnego z wiarą. To już jest wymyślanie pierdół, które są już niesmaczne", "Zero szacunku dla wiary i zwierzaka. Księża już nie mają w sobie żadnej pokory", "Tragikomedia" - to tylko kilka z nielicznych krytycznych głosów. Znaczna część komentujących wyraziła opinię, że ksiądz jeżdżąc na ośle, męczył zwierzę, a inni ironizowali, że czekają na materiał wideo z inscenizacji ukrzyżowania.

Więcej o:
Komentarze (474)
Dolnośląskie. Ksiądz podczas mszy wjechał do kościoła na osiołku. Jest nagranie
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 133 razy 109

  Ten osioł jako jedyny nie był tam dobrowolnie.
  Reszta osłów tak.

 • bazbaz73

  Oceniono 76 razy 62

  Skromność przez tego kapłana przemawia. Mógł jak purpurat - lexusem a postanowił jak zwykły bóg - na ośle...

 • 100-lec

  Oceniono 78 razy 52

  dobrze, że nie wjechał na jakimś ministrancie, nie czepiajcie się osła, każdy ma swoje preferencje

 • adaml78

  Oceniono 49 razy 39

  Ksiądz reprezentuje Kościół, a osioł ciemny głupi naród. Nic nowego. Od 1000lat tak jest.

 • jml13060

  Oceniono 44 razy 32

  Czekamy na biczowanie, drogę z krzyżem na grzbiecie, koronę cierniową, ukrzyżowanie dobrodzieja i dźgnięcia dzidą pod ziobra. Trzeba być konsekwentnym.

 • ossmolony

  Oceniono 39 razy 29

  Co za świr !!! Co niektórym klechom dobrze już odbija i wydaje się im się ,że siadając na zwierzę stają się Jezusem.. Akurat koło Gierałtowa jest bardzo blisko Stronie Śląskie, a tam specjalny zakład gdzie obserwuje się i leczy właśnie takich rozmaitych królów cesarzy, Magellanów Napoleonów, a także Jezusów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX