Pościg za włamywaczami w Prandocinie. Padły strzały, jeden z uciekinierów został ranny

Podczas policyjnego pościgu w Prandocinie funkcjonariusze zostali zmuszeni do użycia broni. Jednego z uciekających włamywaczy udało im się zatrzymać, z kolei drugiego postrzelili w miednicę - 28-latek trafił do szpitala.

W środę rano w Prandocinie (woj. małopolskie) właściciel jednego z domów w tej miejscowości zawiadomił policję o włamywaczach, którzy wtargnęli do budynku. Właściciel spłoszył ich, a dwaj włamywacze zaczęli uciekać przez pobliskie pola.

Policja wysłała na miejsce patrol ze Słomnik, który dotarł do uciekających. Ze względu na warunki terenu (pola, łąki), funkcjonariusze zaczęli gonić włamywaczy pieszo. Uciekający nie reagowali na wezwania do zatrzymania się.

- Jeden z policjantów oddał kilka strzałów ostrzegawczych. Pomimo tego sprawcy kontynuowali ucieczkę. Po chwili jeden z nich został zatrzymany - relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Strzały w Prandocinie. Pościg za włamywaczami

W przypadku drugiego uciekiniera funkcjonariusz zdecydował się na użycie broni i trafił mężczyznę w okolice miednicy. Na miejscu policjanci udzielili mu pomocy, a później ranny trafił do szpitala, z kolei jego kolega do komisariatu na przesłuchanie.

Pojawił się także prokurator, by dokonać oględzin miejsca włamania, sprawdzano też okolicę. - Podczas pościgu sprawcy porzucili bowiem pakunek - jak się okazało, z zawartością narkotyków i biżuterii pochodzącej z przedmiotowego włamania - opisuje mł. insp. Gleń.

Ranny 28-latek pochodzi z Tarnowa, a zatrzymany przez policję drugi z włamywaczy to 28-latek z Gorlic. Jeden z nich w przeszłości był notowany za kradzieże, a obydwaj w sprawach narkotykowych.

Więcej o:
Komentarze (14)
Pościg za włamywaczami w Prandocinie. Padły strzały, jeden z uciekinierów został ranny
Zaloguj się
 • eend

  Oceniono 8 razy 6

  Wreszcie policja reaguje tak jak powinna. Tak reaguje policja w cywilizowanych krajach zachodnich.
  Brawo.

 • mmgazeta

  Oceniono 16 razy 6

  Gratulacje i podziękowania dla policjantów za zdecydowanie w działaniu. I wara od jakichkolwiek szykan wobec funkcjonariuszy. Państwo nie może dbać o BHP "zawodu" bandyty!

 • tijeras66

  Oceniono 9 razy 5

  I te złodzieje się na miednicę połasiły? /s

 • w-al

  Oceniono 4 razy 4

  "Podczas pościgu sprawcy porzucili bowiem pakunek - jak się okazało, z zawartością narkotyków i biżuterii pochodzącej z przedmiotowego włamania - opisuje mł. insp. Gleń."
  - To narkotyki ukradli też?

 • jaskitm

  Oceniono 4 razy 4

  - trafił mężczyznę w okolice miednicy.
  No jakby nie mogli napisac po ludzku, ze goscia w dupsko trafili.

 • mistermadmat

  Oceniono 8 razy 4

  Bardzo dobrze ! ale trzeba było celować w łep !!!!!!!!!

 • wiedzminizm

  Oceniono 3 razy 3

  "Jednego z uciekających włamywaczy udało im się zatrzymać, z kolei drugiego postrzelili w miednicę -trafił do szpitala." Czy obu udało się zatrzymać drogi Redaktorze.

 • 31.februarius

  Oceniono 15 razy 3

  "W przypadku drugiego uciekiniera funkcjonariusz zdecydował się na użycie broni i trafił mężczyznę w okolice miednicy. "

  No dobra, w miednicę to był strzał ostrzegawczy, gdzie pozostałe "kulki"?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX