Kraków. 69-letnia kobieta zostawiła w komisie futro warte 17 tys. zł. Zniknęło razem z pieniędzmi

Krakowscy policjanci otrzymali od 69-letniej kobiety zgłoszenie o podejrzanym komisie odzieżowym w Krakowie. Okazało się, że właścicielka ukrywała przed klientami, że sprzedawała ich przedmioty i przeznaczała pieniądze na własne cele. Na policji tłumaczyła, że "prowadzenie biznesu jest coraz trudniejsze".

Pod koniec marca tego roku na komisariat policji w Krakowie zgłosiła się 69-letnia kobieta, która poinformowała, że w jednym z komisów zostawiła swoje futro warte 17,4 tysiąca złotych, bo chciała je sprzedać. Kilkakrotnie była informowana przez właścicielkę komisu, że jej ubranie nadal się nie sprzedało. Kiedy starsza kobieta straciła cierpliwość i postanowiła odebrać futro, okazało się, że już go nie ma, bo jednak doszło do transakcji. Mimo to 69-latka nie otrzymała z tej okazji pieniędzy. 

Na początku kwietnia tego roku do krakowskich policjantów zgłosił się kolejny mężczyzna. Powiedział, że w tym samym komisie zostawił kilka rzeczy: torebki, kurtki, kamizelki i buty o łącznej wartości ponad 6300 złotych. Opowiedział funkcjonariuszom, że spotkała go dokładnie taka sama historia - on również nie odzyskał ani swoich przedmiotów, ani nie otrzymał pieniędzy. 

Nawet 3 lata więzienia

Policjanci postanowili więc porozmawiać z właścicielką podejrzanego komisu odzieżowego. W trakcie przesłuchania kobieta tłumaczyła, że utrzymanie przedsiębiorstwa, które prowadzi, jest coraz droższe, więc była zmuszona przeznaczyć pieniądze ze sprzedanych przedmiotów swoich klientów na jego utrzymanie. Trudna sytuacja właścicielki firmy nie była jednak dobrą wymówką - kobieta usłyszała zarzuty przywłaszczenia mienia. Grozi jej do 3 lat więzienia. 

Więcej o:
Komentarze (61)
Kraków. 69-letnia kobieta zostawiła w komisie futro warte 17 tys. zł. Pieniędzy już nie zobaczyła
Zaloguj się
 • dezyderymarchewka

  Oceniono 46 razy 44

  nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?
  cham się uprze i mu daj.

 • hefajstos1

  Oceniono 36 razy 36

  Dlaczego nie podaje się adresu tego komisu, aby kolejni ludzie nie stracili wystawionych do sprzedarzy ubrań?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 35 razy 29

  A to tak samo jak Kaczyński z Morawieckim kradnący 160 mld składek z OFE.

  Bo utrzymanie się u władzy jest coraz trudniejsza, utrata władzy grozi paką (Ziobro nie będzie mógł zamiatać dochodzeń pod dywan), więc trzeba przekupić wyborców socjalem który da się sfinansować jedynie kradzieżą składek z OFE.

 • rozterka47

  Oceniono 27 razy 27

  Biznes rzeczywiście się w Polsce coraz trudniej prowadzi ,
  ale najtrudniej to wtedy kiedy się oszukuje klientów .

 • zagadkowy_komandos

  Oceniono 29 razy 25

  Jej się po prostu należało!

 • kmrp

  Oceniono 23 razy 23

  Prawie jak upadające biura podróży - kasa wzięta, usługi brak, klient na lodzie.

 • zteofilowa

  Oceniono 27 razy 23

  Jakbyście o mojej 72 letniej Matce napisali "starsza kobieta" to by chyba Was podpaliła :-))))

 • baby1

  Oceniono 18 razy 14

  Było futro i po futrze. Kto teraz kupuje futra, to strasznie passe. Założę się, że złodziejce, przepraszam przedsiębiorcy, nic, a nic się nie stanie. Najwyżej się przebranżowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX