Strajk nauczycieli. Sondaż poparcia dla protestu pedagogów. 49 proc. badanych nie sprzyja strajkowi

49 proc. Polaków nie popiera strajku nauczycieli, z kolei 47 proc. stoi po stronie protestujących pedagogów - to wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i TVN24.

Wtorek to dziewiąty dzień nauczycielskiego strajku. "Fakty" TVN i TVN24 opublikowały sondaż aktualnego poparcia społecznego dla protestu pedagogów. Według badania Kantar z 15-16 kwietnia - 49 proc. respondentów nie popiera strajku nauczycieli, natomiast 47 proc. popiera protest.

Na te wyniki składają się odpowiedzi "zdecydowanie popieram" (26 proc.) i "raczej popieram" (21 proc.), natomiast "raczej nie popieram" wybrało 20 proc. badanych, a najwięcej, 29 proc., wybrało odpowiedź "zdecydowanie nie popieram".

Sondaż dla "Faktów" zrealizowano telefonicznie, na próbie ogólnopolskiej 1004 osób.

Strajk nauczycieli. Ile powinien zarabiać pedagog?

W sondażu pytano też badanych, ile powinien ich zdaniem zarabiać nauczyciel ze szkoły podstawowej z "10-letnim doświadczeniem, pracujący na pełen etat". Najczęściej wybierane odpowiedzi to: "3001 do 4000 zł" (30 proc. respondentów), "2001 do 3000 zł" (29 proc.) i "nie wiem / trudno powiedzieć" (21 proc.).

Więcej o:
Komentarze (274)
Strajk nauczycieli. Sondaż poparcia dla protestu pedagogów. 49 proc. Polaków nie popiera strajku
Zaloguj się
 • van_klomp

  Oceniono 85 razy 37

  Kiedy przyszli po sędziów, nie protestowałem. Nie byłem przecież sędzią.
  Kiedy przyszli po niepełnosprawnych, nie protestowałem. Nie byłem przecież niepełnosprawnym.
  Kiedy przyszli po nauczycieli, nie protestowałem.Nie byłem przecież nauczycielem.
  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było...

 • baby1

  Oceniono 40 razy 18

  Gdyby zapytać Polaków ile powinni zarabiać: posłowie, sędziowie, prokuratorzy, profesorowie wyższych uczelni, kadra kierownicza w bankach itd, to okazałoby się, że do 5000 zł byłoby 70% odpowiedzi. Bo taki przeciętny Polak tyle zarabia (na rękę). U nas przeciętny obywatel nie jest w stanie odróżnić tego co zarabia (a więc brutto) od tego co dostaje od pracodawcy. Przecież zarobek od 2001 do 3000 zł dla nauczyciela z "10-letnim doświadczeniem, pracującego na pełen etat", to zupełna kpina.

 • pysio62

  Oceniono 32 razy 16

  Nauczyciele powinni lepiej zarabiac, ich strajk jest sluszny, a PIS to podpisal "porozumienie sam ze soba, a teraz prowadzi paskudna, zalgana akcje propagandowa wymierzona w nauczycieli. Matura moze byc troche opozniona, tak juz sie zdarzylo przy strajku w 1993 roku, ale oczywiscie musi sie ona odbyc w takim terminie, zeby uczniowie nie stracili roku, to w ogole nie wchodzi w rachube, i tutaj jest pewien problem. Mozna przsunac takze przyjecia na studia. A tak nawiasem "mowiac" to co sie stalo z tymi miliardami zlotych", co niby PIS "odzyskal" z VAT-u? Kaczynski i PIS nie mieli 1 miliarda dla niepelnosprawnych, nie mieli i nie maja pieniedzy dla nauczycieli, a jak widmo odsuniecia od wladzy i wyladowania w wiezieniu stalo sie bardzo realne, to nagle "wyczarowali" 40 miliardow tylko w tym roku, w przyszlych latach to bedzie jeszcze wiecej, a teraz chca rozdac, i to na kredyt, jeszcze wiecej pieniedzy.

 • slasaus

  Oceniono 45 razy 15

  Całkiem niezły wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę zmasowaną akcję propagandową ze strony rządu. PiSiory są mistrzami w rozgrywaniu ludzi przeciwko sobie. Każdy, kto protestował za ich rządów spotkał się z falą hejtu i pomówień w reżimowych mediach. Mam nadzieję, że niebawem całe społeczeństwo przejrzy na oczy i zobaczy, do czego takie postępowanie prowadzi. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli, trzymajcie się, jak i ja oraz moi koledzy się trzymamy.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 34 razy 12

  Upokorzony przez rząd nauczyciel będzie pracował na aby aby (sorry, ale za takie pieniądze!). Stracą na tym wszyscy, ale rząd odtrąbi sukces a ciemny lud to kupi

 • manstain21

  Oceniono 14 razy 10

  Im bliżej matur tym bardziej będzie spadać.
  Wybrali naprawdę kretyńskie terminy do strajków.

 • gregra

  Oceniono 10 razy 8

  jeżeli strazacy przestaną jeździć do pożaru, chirurdzy przerwą operacje zaraz po nacięciu.... ale odbędzie to w trakcie rządu pis.... nic złego sie nie stanie:))) dziwnym trafem poparcie będzie pokrywało sie z preferencjami politycznymi... otrząśnijcie się wreszcie..... tutaj chodzi o dzieci, przykład dla nich, a nie o zgniłe jabłka czy płonące opony na ulicach!!!!

 • gazeta-za-10

  Oceniono 17 razy 7

  Sondaż z Komorowskim i zakonnicą teź byl mocny. Prawda zaś taka, 3/4 rodziców slowo nauczyciel wymawia dzisiaj z oburzeniem na twarzy.

 • Orry Main

  Oceniono 15 razy 7

  Jeśli ten sondaż powstał na zlecenie tvnu to znaczy że strajk potępia co najmniej 70% Polaków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX